معیار ساده برای انتخاب قالب وبسایت

معیار ساده برای انتخاب قالب وبسایت
آیا تا به حال ناخودآگاه به مجموعه ای از طرح های قالب خیره شده اید، احساس تعجب می کنید. معیار ساده ای برای انتخاب قالب برای وبسایت وجود دارد که در این مقاله برایتان توضیح می دهیم.از میان قالب های متنوع این سوال را از خود می پرسید که چطور می توانید انتخاب کنید؟انتخاب طراحی سایت بسیار کار سرگرم کننده ای است و اصلا کار سختی نیست.

اکثر طراحان سایت برای شما گزینه های بسیار زیادی ارائه می دهند و شما در دریایی از قالب وب سایت غرق می شوید. باید چشم تیز بینی برای انتخاب طراحی سایت داشته باشید.

معیار ساده برای انتخاب قالب وبسایت

در اینجا 3 معیاری که باید از خود بپرسید و به شما کمک می کند تا طراحی مناسب سایت خود را پیدا کنید:

1 – طراحی سایت محتوا

2 – صفحه اصلی طراحی سربرگ

3 – طراحی نوار منو

تولید محتوای با کیفیت

 

قبل از شروع، اگر شما نمیدانید کجا الگوهای طراحی را جستجو کنید، گروه طراحی وب داران می تواند به صورت رایگان برای دریافت قالب سایت راهنمائی کند.

کدام محدوده عرض را انتخاب کنیم؟

“محدوده محتوا کامل عرض برای طرح های خلاقانه و معاصر است.محدوده محتوی جعبه عرض برای طرح های سنتی، کسب و کار مناسب تر است. ”

به طور کلی، بسیاری از طرح های قالب امروزه به شما 2 نوع عرض محتوا ارائه می دهند:

(1) عرض کامل و (2) جعبه عرض

عرض کامل زمانی است که تصویر پس زمینه عرض کامل صفحه کامپیوتر شما را از لبه سمت چپ صفحه خود تا تمام لبه سمت راست گسترش می دهد. بنابراین احساس می کند که محتوای وب سایت شما مرز ندارد.

عرض جعبه هنگامی است که محتوای شما دارای یک قاب قابل مشاهده در سمت چپ و راست صفحه است. بنابراین احساس می کند محتوا “جعبه” به یک منطقه مشخص شده است.

عکس تمام عرض و جعبه عرض قرار بگیرد.

بنابراین در مورد احساسی که از سایت شما گرفته می شود فکر کنید.

آیا می خواهید طراحی خلاقانه تر و معاصر را به تصویر بکشید؟ اگر چنین است، طراحی کامل عرض به خوبی کار خواهد کرد.

آیا می خواهید وب سایت خود را احساس سنتی تر کسب و کار را داشته باشد؟ اگر چنین است، به طراحی جعبه عرض بپردازید.

به یاد داشته باشید که این فقط یک قاعده کلی است. یک وب سایت کسب و کار هنوزمی تواند با یک طرح کامل عرض کار کند و بالعکس. اما اگر شما نمی دانید کجا شروع کنید، پیشنهاد ما در بالا راه خوبی برای شروع است.

کدام صفحه چیدمان صفحه اصلی برای من کار می کند؟

“انتخاب طراحی هدر سمت راست برای صفحه اصلی شما، یک تصمیم گیری استراتژیک  نسبت به تصمیم طراحی است. این بستگی به نوع کسب و کار شما دارد. ”

اکثر صفحه های وب سایت ها دارای یک نوع طراحی هدر هستند. این قسمت به بالای صفحه اصلی شمامربوط می شود، دقیقا اولین چیزی که بازدیدکنندگان هنگام بازدید از وبسایت شما می بینند.

اکثر قالب های وب سایت با یک هدر صفحه اصلی از نوع خاص طراحی شده اند. این هدر ها می توانند تصاویر ثابت، نمایش اسلاید یا حتی پخش فیلم ها را شامل شوند.

این مهم است که در نظر بگیرید که آیا سربرگ صفحه اصلی شما انتخاب خواهد شد در نهایت به کسب و کار شما کمک کند یاآسیب برساند.

بخش هدر شما باید برای بازدیدکنندگان آگاهی و درکی از آنچه شما هستید باشد.

حالا که شما نقش هدر و اهمیت آن را در کمک به بازدید کنندگان خود برای درک بهتر دانستید، بهتر است این را هم بدانید که چگونه انتخاب کنید؟

انواع مختلف هدر ها برای انواع مختلف وب سایت ها مناسب هستند.

ما به شما انواع معمولی هدر ها را نشان می دهیم و از چه نوع کسب و کار بیشترین بهره را می گیرید:

1 – تصویر ثابت و بدون محتوا

هدر تصویر ثابت فقط باید در وبسایتهایی استفاده شود که به شدت به عکسهای زیبا برای جذب مشتریان نیاز دارند. نمونه کارها، هتل ها، رستوران ها، برخی از محصولات فیزیکی و وب سایت هایی که گرافیک فشرده ای دارند، استفاده می شود.

به عنوان مثال، اگر صاحب یک تختخواب و صبحانه هستید، وب سایت شما باید یک تصویر جذاب از محل اقامت خود را با مهمانانتان باشد، چگونه کسب و کار شما در وب سایت شما ظاهر می شود و به طور مستقیم بر تصمیم مهمانان شما در بستر و صبحانه شما تاثیر می گذارد.

در این مورد، استفاده از یک طرح قالب که یک تصویر کلیدی استاتیک بزرگ یا تمام صفحه داشته باشد، منطقی است زیرا شما می خواهید یک تصور اولیه بصری شگفت انگیز را برای بازدیدکنندگان خود ایجاد کنید.
چه کسی نباید از این استفاده کند؟

اگر کسب و کار شما نیاز به متن برای توضیح آنچه شما انجام می دهد و چگونه شما می توانید به مشتریان خود کمک کند نیاز دارد، تکیه به تنها یک تصویر هدر استاتیک ایده آل نیست.

یک تصویر هدر استاتیک می تواند مقدار بسیار زیادی از فضای با ارزش را ” بالای صفحه ” بگیرد – اساسا منطقه ای است که بازدیدکنندگان شما اول در وب سایت شما می بینند.

با تکیه بر یک تصویر برای برقراری ارتباط در مورد وب سایت شما ممکن است برای کسب و کارهایی مانند رستوران ها، هتل ها و یا کسب و کارهایی که بیشتر با «شیوه زندگی» ارتباط دارند، به خوبی کار کند. اما این کار برای بسیاری از کسب و کارهای دیگر کار نمی کند. برای این نوع از کسب و کار، شما نیاز به بیش از یک تصویردارید.

این سوال را از خودتان بپرسید – آیا وب سایت شما به راحتی از طریق یک تصویر ساده بدون هیچ گونه متن توضیح داده می شود؟

2 – تصویر سرصفحه ثابت با محتوا

چه کسی باید از این استفاده کند؟

همه وب سایت ها می توانند از این نوع طراحی هدر صفحه اصلی سود ببرند  – این انتخاب امن تر است اگر شما نمی دانید چه چیزی را انتخاب کنید.

هدر تصویر استاتیک با محتوا 4عنصر ضروری  را که می تواند به طور مؤثر کسب و کار شما را شرح دهد.

تصویر هدر باید نقش حمایتی داشته باشد تا تمرکز اصلی باشد. این باید نمایه ، فریم و تماس اولیه شما را به همراه تصویری که ماموریت کسب و کار شما را تقویت می کند، نمایش دهد .

3 – سربرگ نمایش اسلاید با محتوا

چه کسی باید از این استفاده کند؟

سربرگ نمایش به صورت اسلاید برای کسب و کارهایی که انواع مختلف مشتری را دارند یا خدمات و محصولات اصلی چندگانه را ارائه می دهد، مناسب است.

اگر شرکت شما دارای راه حل های مختلف برای جمعیت ها متعدد باشد، یک سرصفحه به صورت اسلاید اجازه می دهد که محصولات / سرویس های کسب و کار شما به صورت سازمان یافته به نمایش گذاشته شود.

4 – سربرگ BACKGROUND

چه کسی باید از این استفاده کند؟

هدر ویدئویی به خوبی برای توضیح کسب و کار از طریق فرایند کسب و کار در یک راه جذاب کار می کند.

انتقال تصاویر یا فیلم ها در جلب توجه مردم بسیار موثر است ، بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از وب سایت های موفق از زمینه های ویدئویی برای بهبود سطح تعامل و آگاهی از نام تجاری استفاده می کنند. بهترین وبسایت های طراحی شده در سال 2018

اکثر شرکت های کوچک می توانند پس از استفاده صحیح از هدر های پسزمینه ویدئویی بهره مند شوند.

نکات مهم در انتخاب یک طراحی سایت

در صورتی که تصمیم به استفاده از یک طراحی هدر در پسزمینه ویدئو برای وب سایت خود داشته باشید، نکات ذکر شده در این مورد وجود دارد:

  1. از ویدیو متنی که پیامی را حمل می کند استفاده کنید – ویدئوهای تصادفی را انتخاب نکنید. فیلمهایی را انتخاب کنید که ماموریت، پیام یا خلق شما را پشتیبانی کنند.
  2. از یک ویدیو منحصر به فرد استفاده کنید تا وبسایت خود را شخصیت بیشتری بسازید و ارتباط برقرار کنید با مخاطبان خود.
  3. از ویدیو با کیفیت بالا استفاده کنید که دارای ارزش تولید بالا باشد – از ویدیوهایی استفاده نکنید که دارای کیفیت بصری کم هستند زیرا کسب و کار شما را ضعیف می کند.
  4. ویدیو کوتاه و ویدیو زیر 6 مگابایت را نگه دارید . یک فایل ویدئویی بزرگ می تواند سرعت بارگذاری وب سایت شما را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

 

کدام طراحی نوار منو باید استفاده شود؟

“نوار منو ممکن است مهم نباشد، اما در واقع تاثیر می گذارد که چگونه بازدید کنندگان شما و نام تجاری شما را درک می کنند.”

بسیاری از مردم در هنگام انتخاب قالب وب سایت تمرکز خود را در مسیر اشتباه قرار می دهند. طراحی مهم است، اما  ابزارطراحی پیشی میگیرد.

مهم است که یکی را انتخاب کنید که نیازهای کسب و کار شما را برآورده کند.

چرا طراحی نوار منو مانند یک بخش مهم از موضوع طراحی سایت شما است؟

منو یک ابزار اصلی است که مخاطبان شما برای هدایت وبسایت خود استفاده می کنند . این نقشه جاده ای را برای هدایت بازدید کنندگان خود در اطراف وب سایت شما ایجاد می کند و جایی که آنها باید توجه خود را جلب کنند.

اگر یک بازدید کننده از وبسایت شما بازدید کرد و نمیتوانست اطلاعاتی را که میخواهد پیدا کند، وب سایت شما اساسا از بین رفته.

1 – انجام و عدم استفاده از نوار طراحی منو

  1. منوی خود را با زدن صفحات بیش از حد مخفی نکنید. فقط صفحه هایی را که برای کسب و کار شما ضروریهستند را نمایش دهید.  آسان است که صفحات بیشتری را اضافه کنید زیرا در مورد کسب و کارتان پرشور هستید. اما این ممکن است بازدید کنندگان شما را گمراه کند.
  2. از پس زمینه های منحرف کننده استفاده نکنید که زبانه های منو را برای خواندن سخت می کند.
  3. از اندازه قلم کوچک یا طرح های فونت بیش از حد فانتزی استفاده نکنید که خواندن برای بازدیدکنندگان مشکل باشد. این می تواند آزار دهنده باشد!

2 – موقعیت نوار منو خود را انتخاب کنید.

انوع طراحی نوار منو به شما کمک می کند که بدانید چه تجربه ای از سایت خود برای بازدیدکنندگان داشته باشید.

1 – نوار منوی افقی پایین

2 –  نوار منو نوار عمودی

3 –  نوار بالای منوی افقی

4 – نوار منوی سمت راست ثابت (نوار منو به طور دائم در بالای صفحه ثابت می شود)

3 – موقعیت لوگو

موقعیت لوگو تصادفی نیست. چطور لوگوی شما واقع شده است، واقعا درباره هدف کسب و کارتان صحبت می کند.

1 – لوگو در همان سطح / خط به عنوان نوار منو قرار داده می شود

این طراحی برای وب سایت هایی که تمرکز بیشتری بر ترویج محصولات یا خدمات خود دارند، و کمتر بر روی نام تجاری متمرکز است. استفاده می شود. همانطور که لوگو در همان سطح قرار دارد یا در نوار منو قرار دارد، اندازه آرم محدود است.

البته، آرم (نام تجاری) هنوز مهم است، اما کمتر به عنوان اندازه آرم محدود شده توسط نوار منو است.

2 – لوگو قرار داده شده در مرکز با نوار منو (یا زیر و یا بالای آن)

اگر شما بر روی ایجاد یک هویت نام تجاری متمرکز هستید، این انتخاب موثرترین طراحی است زیرا آرم شما بیشتر برجسته نمایش داده می شود.

محدودیت هایی در اندازه لوگوی شما وجود دارد، به طوری که بازدید کنندگان بیشتر احتمال دارد که به آن توجه کنند.

این طرح آرم در میان کسب و کارهای خرده فروشی بسیار محبوب است، زیرا آنها از تکنیک های بازاریابی مختلف برای ایجاد یک هویت نام تجاری و ارتقای وفاداری برند استفاده می کنند.

بنابراین در مورد چگونگی قرار دادن لوگوی خود فکر کنید. آیا شما بر روی نام تجاری بیشتر تمرکز دارید؟ در صورت لزوم، قرار دادن لوگوی خود در بالا یا پایین نوار منو می تواند به شما در دستیابی به این هدف کمک کند.

 

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.