افزایش امنیت سایت با HSTS

افزایش امنیت سایت با HSTS

آیا برای افزایش امنیت سایت HSTS را استفاده می کنید؟ شرکت طراحی سایت HSTS را نه تنها برای امنیت، بلکه برای ارائه یک تجربه کاربری بهتر.لازم و ضروری می داند. در این مقاله می خواهیم به طور دقیق درباره HSTS همراه با دلیل آن که برای وب سایت شما نیاز است صحبت کنیم.

HSTS چیست؟

در حال حاضر اکثر مردم HTTP را شنیده اند ، که برای پروتکل Hyper Text Transfer Secure شناخته می شود. این یک نسخه امن از HTTP است که پروتکل اساسی استفاده شده از سوی وب جهانی برای تعیین فرمت های پیام و انتقال است. با استفاده از HTTPS یک لایه امنیتی اضافه شده برای داده هایی که از طریق یک لایه سوکت امن (SSL) یا اتصال امنیتی لایه حمل و نقل (TLS) منتقل می شود.

برای انجام معاملات مربوط به اطلاعات حساس یا مهم مانند اطلاعات صورتحساب، ورود به سیستم کاربر و یا داده های مربوط به کارت های اعتباری، لایه امنیتی اضافه شده برای جلوگیری از حملات نوعی مانند هک ها و حفظ امنیت داده ها، حتی اگر اتصال به خطر افتاده باشد، استفاده می گردد.
در سال 2017، گوگل کروم صفحاتی را نشان داد که رمزهای عبور غیر امن اعلام کرد اگر آنها HTTP را به جای HTTPS استفاده می کردند. آنها همچنین HTTPS را یک سیگنال رتبه بندی ساخته اند به این معنی که سایت شما واقعا باید HTTPS را به جای HTTP قدیمی استفاده کند. سپس سایتها برای امنیتHTTP را تبدیل به HTTPS کردند.

HSTS برای امنیت HTTP Strict حمل و نقل است و روش امنیتی برای محافظت از سایت ها از ربودن کوکی ها و حمل پروتکل ها با استفاده از اجازه دادن به سرورهای وب است که اعلام کنند که مرورگرهای وب فقط باید با استفاده از اتصالات امن HTTPS و نه HTTP تعامل داشته باشند.

افزایش امنیت سایت با HSTS

افزایش امنیت سایت با HSTS

مهمترین دلیل استفاده از HSTS افزایش امنیت وب سایت است. تنها با اجازه دادن به تعاملات با دیگر اتصالات HTTPS شما درب را به نوع خاصی از هک ها و یا نقض داده ها مانند SSL سلب نمی کنید.
هکرها به دنبال بهره برداری از هر نقاط ضعف یا نقصی هستند که می توانند پیدا کنند و وبسایتهایی که درحال از HTTP به HTTPSهستند. این زمانی محافظت می شود که HSTS اجرا شود، باعث می شود سایت ها بارگذاری بیش از HTTPS را بدون در نظر گرفتن هر گونه تماس ساخته شده برای تلاش اتصال HTTP، چه مشروع توسط وب سایت، و یا غیر قانونی توسط هکر.

با این وجود، با استفاده از این سطح امنیتی، دو مزیت دیگر به دست می آورید. یک تجربه کاربری بهتر و ارتقای سئو. زیرا استفاده از HSTS اجازه می دهد تا سریعتر سرعت بارگذاری صفحه، که مستقیما به سئو سایت و تجربه کاربر مرتبط است کمک می کند.
• جستجوگرها و سرعت بارگذاری صفحات – دو دلیل وجود دارد که متوجه تاثیر سرعت بارگذاری صفحه بر جستجوگرها می شود. کاربران تلفن همراه و ابتکار تلفن همراه در گوکل. کاربران تلفن همراه هر دو در تعداد کل و زمان استفاده افزایش یافته است. در همان زمان گوگل روی کسانی که به دنبال افزایش تجربه خود هستند، با تمرکز بر سرعت صفحه به عنوان عامل رتبه بندی در جستجوی تلفن همراه متمرکز شده است. هرچه سرعت بارگزاری سایت شما بیشتر باشد بر موتورهای جستجوگر تاثیر بیشتری می گذارد.

• تجربه کاربر و سرعت بارگذاری صفحه – به طور خلاصه، سرعت بارگزاری صفحه، بهتر از تجربه کاربر است. حدود نیمی از کاربران وب انتظار دارند که یک سایت برای بارگیری در 2 ثانیه یا کمتر بالا بیاید. کاربران رضایت بیشتری را دارند، بنابراین اضافه کردن یک لایه اضافی امنیتی در حالی که افزایش سطح رضایت کاربر را افزایش می دهد ضروری است.

پس چگونه HSTS را اجرا میکنید؟

برای افزودن HSTS به یک وبسایت ابتدا باید یک گواهی معتبر SSL نصب شود. سپس شما باید HTTPS را روی دامنه ریشه و تمام زیر دامنه ها فعال کنید. در نهایت، شما باید هدر HSTS را فعال کنید که می توانید خودتان انجام دهید یا می توانید از طریق میزبانی وب خود انجام دهید. به طور کلی فرآیند سختی نیست.

خط پایین

خط پایین این است که شما باید از HSTS برای افزایش امنیت وب سایت استفاده کنید. شما صادقانه نمی توانید امروز به اندازه کافی امنیتی آنلاین داشته باشید و این گزینه برای اجرای آن بسیار دشوار نیست. علاوه بر این، پاداش اضافی سرعت بارگذاری صفحات را افزایش می دهد که به افزایش رضایت کاربر کمک می کند و همچنین تاثیر مثبتی بر تلاش های بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو شما دارد.

 

4.9/5 - (7 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.