پاپ آپ (pop-up) چیست؟ خوب است یا بد؟

پاپ آپ (pop-up) چیست ؟ خوب است یا بد؟ pop-up در معنای لغوی به صفحاتی گفته می شود که برای اطلاع رسانی و تبلیغات در اینترنت استفاده می گردد. ولی در واقع پاپ آپ یک پنجره مزاحم است که به طور ناگهانی هنگام بازدید از سایت های مورد نظر ظاهر می شود که خارج از کنترل کاربر و بدون درخواست او می باشد.
یک پنجره پاپ آپ باید کوچکتر از پنجره پس زمینه یا رابط کاربری باشد. در غیر این صورت، این یک رابط جایگزینی است.

پاپ آپ (pop-up) چیست؟ خوب است یا بد؟

این روزها استفاده از پاپ آپ بسیار رواج پیدا کرده است و دلیل استفاده از آن کسب در آمد برای ادمین های سایت و بالا بردن رنک سایت می باشد.
آیا پاپ آپ در سئو سایت تاثیر می گذارد؟
اثر پاپ آپ ها بر سئو و بهینه سازی سایت بسیار اهمیت دارد. استفاده زیاد از پاپ آپ ها باعث شده است تا این سوال پیش آید که آیا از پاپ آپ استفاده کنیم یا خیر؟ با توجه به اینکه مخترع پاپ آپ بخاطر اختراع خود عذر خواهی کرده است و اعلام کرده است که از پاپ به درستی استفاده نشده است. حال به این سوال می رسیم که آیا گوگل سایت هایی را که از پاپ آپ استفاده می کنند را جریمه می کند؟

حتی اگر جریمه شدن از گوگل را در نظر نگیریم می توانیم متوجه شویم که پاپ آپ تاثیر منفی در سایت می گذارد. به دلیل اینکه کاربران به محض دیدن پاپ آپ پنجره های باز شده را می بندند و از سایت خارج می شوند.

پاسخ سوال مشخص است، بله.

از 10 ژانویه 2017 گوگل اعلام کرد که شروع به شکایت از آنچه به عنوان پاپ آپ نامیده شده است متوقف خواهد شد. بدین معنی که اگر ظاهر یا هر محتوای ثانویه در رابطه با محصول، نام تجاری نباشد این امر بر وضعیت بهینه سازی وب سایت تاثیر منفی خواهد داشت.
این را بدانید که pop-up فقط در رنک سایت شما تاثیر می گذارد مگر اینکه:

1 – از پاپ آپ های زمان دار استفاده کنید.

اگر شما چاره ای جز استفاده از پاپ آپ ها ندارید می توانید زمان نمایش تبلیغات بینابینی را تغییر دهید. به عنوان مثال باز شدن پنجره ها را به بعد از مطالعه کاربر موکول کنید.
پاپ آپ ها بعد از مدت زمان بسیار کم برای مثال دو ثانیه به صورت بسته شوند.

2 – تبلیغات بینابینی که از دیدگاه گوگل غیر مجاز هستند.

تمام تبلیغات بینابینی تهاجمی نمی باشند و از دیدگاه گوگل نمرات مختلفی می گیرند. اگر تبلیغات بینابینی شما برای کاربر ایجاد مزاحمت کند و محتوای تبلیغاتی مزاحم داشته باشد، رتبه صفحه موبایلتان را پایین می آورد.
از آگهی هایی که گوگل قبلا آنها را جریمه کرده است اجتناب کنید.

3 – استفاده از تبلیغات غیر تهاجمی

تبلیغات بینابینی غیر تهاجمی از دیدگاه گوگل امتیاز منفی ندارد. تبلیغات بینابینی غیرتهاجمی مانند اطلاع رسانی به کاربران در مورد سایت که از نظر قانونی باید این محتویات تولید شود.
پاپ آپ هایی مانند پیام های slide-ins، آگهی بنری، برگه ها و غیره که حجم مورد تایید از نظر گوگل را فرا بگیرد مشکلی ایجاد نمی کند.
اگر از تبلیغات بینابینی تهاجمی و غیر تهاجمی اطلاعی ندارید از pop-up هایی که کل صفحه را می گیرد و برای مطالعه کاربر مشکل ایجاد می کند استفاده نکنید.

4 – استفاده نکردن از برخی تبلیغات بینابینی

پاپ آپ های انتخاب زبان در سایت باعث نزول ارزش یک صفحه می گردد زیرا جزء پاپ آپ های مزاحم هستند و گوگل آنها را جریمه می کند. پاپ آپ های sticky sidebars، دکمه هایی برای اشتراک گذاری محتوا، گفتگوی آنلاین، کوپن تخفیف و غیره را با احتیاط استفاده کنید هرچند بر روی سئو شما تاثیر منفی ندارد.

موارد زیر را مد نظر داشته باشید اگر از پاپ آپ استفاده می کنید:
در صورتی که از تبلیغات بینابینی زمان ترک کردن سایت استفاده می کنید تگ no-index را درکد سایت خود استفاده کنید.
تا جایی که می توانید از پاپ آپ های پنهان در موبایل اجتناب کنید.
برای بررسی تاثیر پاپ آپ ها ذر سئو سایت می توانید از ابزارInterstitial Penalty Checker استفاده کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است Privacy PolicyوTerms of Use.

اینجا کلیک کنید.