تبلیغات بنری چیست؟

تبلیغات بنری چیست؟

تبلیغات بنری چیست و چه کاربردی دارد …

در مقاله پیش رو تیم تولید محتوای وب داران ( تیم طراحی سایت اینترنتی و مارکتینگ ) قصد ارائه مقاله جامعی در رابطه با ابزار دیگری از بازاریابی دیجیتال با عنوان تبلیغات بنری ارائه دهد.

امروزه تبلیغاتی روی مردم اثرگذار است که خودشان آن را انتخاب کنند و یا دوستان و آشناهایشان به آن ها پیشنهاد دهند.

این تبلیغات، تبلیغاتی هستند که به کاربران حق انتخاب می دهند مثل تبلیغات بنری در شبکه های مجازی، یا تصاویر و ویدئوهایی که در شبکه های مجازی به اشتراک گذاشته می شوند.

در این مقاله برای شما خواهیم گفت از:

تبلیغات بنری چیست؟

تبلیغات بنری چیست ؟

به اخرین جستجوی خود در گوگل فکر کنید.

یا برای کسب اطلاعات وارد یکی از سایت های خبری شوید.

چه می بینید؟

در گوشه و کنار صفحات سایت تبلیغات ثابت و متحرکاز برندهای گوناگون.

درسته؟

به این ها بنرهای تبلیغاتی می گویند. بنرهای تبلیغاتی بنرهای ثابت و متحرکی هستند، که یک محصول جدید را به شما معرفی می کنند.

تبلیغات بنری، اولین فرم از تبلیغات آنلاین غیر رایگان است که در قالب گرافیکی و فرمت‌های مختلف مانند متن، تصاویر، ویدئو و … در مقابل کاربران ظاهر می‌شود و در صورت کلیک بر روی آن‌ها مرورگر اینترنت، شما را به وب‌سایت تبلیغ‌کننده منتقل خواهد کرد.

هدف از تبلیغات بنری، انتقال پیام برند و تبلیغات به بازدیدکنندگان وب‌سایت موردنظر است.

این تبلیغات در بخش‌های متمایزی از وب‌سایت‌ها که به‌طور خاص برای تبلیغات در نظر گرفته شده‌اند، ظاهر می‌شوند.

این بنرها اغلب به‌صورت مستطیلی هستند و هرچه مستطیل‌ها عریض‌تر باشند نسبت به بنرهای باریک‌تر ، تأثیرگذاری بهتری دارند.

انتخاب فرمت مناسب برای آگهی‌ها به‌منظور حاصل شدن بهترین نتیجه بسیار مهم است.

در این نوع از تبلیغات آنلاین هر سایت پربازدید، تعدادی جایگاه برای تبلیغات در نظر گرفته و آن‌ها را با ارقام ثابت برای مدت زمانی محدود به متقاضیان اجاره می‌دهد.

هر برند بر حسب نیاز خود یا کمپین تبلیغاتی که در حال اجرا دارد می‌تواند هزینه‌ جایگاهی را پرداخت کرده و آگهی خود را در معرض دید مخاطبین قرار دهد.

این سبک از تبلیغات یکی ازمحبوب‌ترین و متداول‌ترین نوع تبلیغات بین برندهاست.

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری که به علت ماهیت تصویری به آن تبلیغات نمایشی هم گفته می‌شود با هدف ارتقا آگاهی درباره یک برند صورت می‌گیرد. تبلیغات بنری می‌تواند مخاطب را به سایت میزبان، سایت آگهی‌دهنده یا لندینگ پیج موردنظر تبلیغ دهنده هدایت کند.

تبلیغات بنری می‌توانند بسته به نوآوری و فناوری مورداستفاده استاتیک یا متحرک باشند و در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های متفاوت به نمایش گذاشته شود. گروه تبلیغات وب داران شبکه‌ی تبلیغات نمایشی اختصاصی و گسترده‌ای در اختیار دارد که با بهره‌گیری از تجارب خود و حضور کارشناسان خلاق و ایده پرداز کمپین‌های دیجیتال با برندها و صنایع مختلف کشور برگزار کرده است.

اگر برای برای توسعه کسب‌وکارتان، به دنبال افزایش آگاهی مشتری نسبت به برند و فروش بیشتر هستید می‌توانید از راهکار تبلیغات بنری استفاده کنید و همین امروز با ما تماس بگیرید.

نحوه کار تبلیغات بنری

نحوه کار تبلیغات بنری

در این روش در ابتدا شما یک تصویر حرفه ای که معرف خدمات یا محصول شماست را طراحی می کنید و سپس این تصویر را در کانال های تلگرام، پیج های اینستاگرام یا سایت های پر بازدید قرار می دهید.

در طراحی بنرهای تبلیغاتی در ابتدا لازم است مشخص کنید که آیا می خواهید این بنر را در وب سایت های دیگر قرار دهید یا اینکه می خواهید آن را در جوامع مجازی مثل تلگرام، اینستاگرام یا … منتشر کنید.

اگر که صاحب یک وب سایت باشید می توانید به گونه ای بنر خود را طراحی کنید که بازدید کنندگان با مشاهده و کلیک روی بنر شما وارد صفحه فرود (لندینگ پیج) سایتتان شوند.

اگر هم که می خواهید بازدیدکنندگان را به کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام خود هدایت کنید لازم است که آخرین پست های خود را با دقت زیاد و مرتبط با موضوع بنر تبلیغاتی خود قرار دهید.

نحوه کار در تبلیغات بنری بدین صورت است که شرکت‎‌هایی وجود داشته که طرف قرارداد سایت‌های پربازدید و مطرح بوده و وظیفه اجاره این جایگاه‌ها را دارند.

وقتی شما از یکی از این شرکت‌ها جایگاه یا پکیجی را خریداری کنید تبلیغات شما در تمام سایت‌های طرف قرارداد بر اساس نوع خرید شما نمایش داده می‌شود.

کیفیت خدمات ارائه شده و سایت‌های تحت پوشش موضوعات مهمی است که انتخاب ارائه دهنده سرویس تبلیغات بنری را سخت خواهد کرد.

تبلیغات بنری در ۳ قالب قراردادی صورت می پذیرد:

 1. تبلیغات در بازه زمانی مشخص که همان بنر تبلیغاتی ثابت هم گفته می شود.
 2. تبلیغات همکاری در فروش (پورسانتی)
 3. تبلیغات کلیکی ( مبلغی را به سایت‌ موردنظر پرداخت کند تا بنر را در سایت‌شان بگذارند )

سه دلیل برای تبلیغات بنری

مجموعه های مختلف در فضای مجازی با ۳  هدف دست به تبلیغات می زنند:

 1. معرفی برند و اطلاع رسانی
 2. افزایش نصب یا جمع آوری بانک اطلاعاتی
 3. افزایش حجم فروش

انواع بنرها

 • بنرهای ثابت

بنر ثابت به بنری اطلاق می شود که تبلیغ را به صورت یک تصویر و در اندازه ای ثابت ارائه می کند.

 • بنرهای انیمیشن دار

در حقیقت بنرهای ثابتی هستند که از فناوری انیمیشن در طراحی و ساخت آن ها استفاده شده است، این نوع از بنرها به دلیل حالت انیمیشن دار بودن نرخ کلیک بالاتری دارند.

 • بنرهای تعاملی

همانطور که از نام این نوع بنرها پیداست این نوع از بنرها به گونه ای با کاربران در تعامل هستند و از طریق گزینه هایی که برای وارد کردن اطلاعات بر روی آن ها گذاشته شده است اطلاعاتی را از کاربران دریافت می کنند و مطابق اطلاعات وارد شده تبلیغات نمایش داده می ‏شود، از بنرهای تعاملی بیشتر در خریدها و ثبت نام های اینترنتی و مواردی از این قبیل استفاده می شود.

چگونگی تشخیص بازدهی بالا از تبلیغات بنری

چگونگی تشخیص بازدهی بالا از تبلیغات بنری

ممکن است سایتی رتبه ۱ و ۲ نبوده اما در حوزه کاری تخصصی خود مخاطبین را به خوبی جذب کند.

به طور مثال در سایت‌های تخصصی مانند سایت‌های انتشار رویداد می‌توان با انتشار بنر در اسلایدر به مانند سایت های تبلیغات بنری مخاطب مرتبط و هدفمند جذب کرد زیرا کسی که به این سایت‌ها مراجعه می‌کند در جستجوی رویدادی وارد شده و احتمال بیشتری برای جذب این دسته از افراد وجود دارد.

در واقع در یک سایت مرتبط با کسب‌و‌کار خود از تبلیغات بنری استفاده کنید.

اینکه تبلیغات در چه سایت یا کانالی از بازاریابی دیجیتال موثر است را می‌توان در گوگل آنالیتیکس بررسی کرد.

در آن‌جا می‌توان دید که هزینه ما در سایت A و B چقدر بازگشت سرمایه داشته است، اگر در هر دو سایت به مقدار برابر هزینه کرده باشیم اما از سایت B درآمد بیشتری کسب کرده‌ایم بدین معنیست که این سایت بازدهی بالاتری داشته و می‌توان سرمایه بیشتری را برای این سایت در نظر گرفت.

با این حال خیلی مواقع در فضای دیجیتال هزینه تبلیغات یک کانال ورودی را صفر نمی‌کنیم بلکه بودجه کانالی که بازدهی کمی دارد را کمتر کرده و سهم بودجه را به کانالی که بازگشت سرمایه بهتری دارد اختصاص می‌دهیم.

 

اندازه بنرهای تبلیغاتی

انواع بنرهای تبلیغاتی

بنرهای تبلیغاتی مانند تبلیغات کاغذی در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف وجود دارند.

هیئت تبلیغات اینترنتی (IAB) هشت اندازه‌ مختلف را بر اساس ابعاد پیکسل برای بنرها معین کرده است.

یک پیکسل کوچک‌ترین واحد رنگ برای ساختن تصاویری است که بر صفحه‌ی مانیتور یا تلویزیون ظاهر می‌شوند.

اندازه‌های بنر تبلیغاتی IAB به شرح زیر است:

۴۶۸ در ۶۰ پیکسل (بنر کامل)

۳۹۲ در ۷۲ پیکسل (بنر کامل با میله‌ جست‌و‌جوی عمودی)

۲۳۴ در ۶۰ پیکسل ( بنر نیمه)

۲۱۰ در ۲۴۰ پیکسل (بنر عمودی)

۱۲۵ در ۱۲۵ پیکسل (دکمه‌ی مربعی)

۱۲۰ در ۹۰ پیکسل (دکمه‌ی ۱)

۱۲۰ در ۹۰ پیکسل (دکمه‌ی ۲)

۸۸ در ۳۱ پیکسل (دکمه‌ی میکرو)

تا به الان بنر کامل (۴۶۸ در ۶۰) محبوب‌ترین اندازه بوده است، اما شما در صفحات وب با تمام این ابعاد مواجه خواهید شد.

این ابعاد تنها ابعادی نیستند که برای بنرهای تبلیغاتی به‌کار می‌روند اما نماینده‌ خوبی از گستره‌ بنرهای تبلیغاتی رایج‌اند.

هیچ محدودیت خاصی برای اندازه‌ فایل بنرهای تبلیغاتی وجود ندارد اما اکثر سایت‌‌ها محدودیت‌هایی برای اندازه‌ حافظه دارند که معمولا چیزی بین ۱۲ کیلوبایت تا ۱۶ کیلوبایت است.

علت این محدودیت این است که بنرهای تبلیغاتی به مجموع اندازه‌ فایل صفحه‌ای که روی آن ظاهر می‌شوند می‌افزایند و به‌ این ترتیب زمانی را که برای بالا آمدن صفحه نیاز است، افزایش می‌دهند.

 

مزایای تبلیغات بنری

عواید تبلیغات بنری

 • افزایش ترافیک مشتری

تبلیغات بنری، بازدید‌کنندگان را تشویق می‌کند تا با کلیک‌کردن روی وب‌سایت تبلیغ‌کننده به آنجا بروند و هزینه تبلیغ به روش‌های مختلفی دریافت می‌شود.

فروش یک محصول خاص از طریق تبلیغات بنری، کاربر را به خرید محصولاتی خاص تشویق می‌کند.

نکته قابل توجه این است که برای اینکه تبلیغات بنری موثر باشند، باید آن را در وب‌سایتی مرتبط با موضوع تبلیغ قرار گیرد.

این‌کار باعث می‌شود که وب‌سایت بتواند به سوالی که با دیدن تبلیغ برای بازدید‌کننده مطرح می‌شود، پاسخ دهد.

 • جلب توجه مشتری

تا کنون اگر مقالات ما را دنبال کرده باشید ، قطعا در مورد این‌که چطور خلاق باشید و چگونه از این خلاقیت در طراحی بنر خود استفاده کنید تا جمعیت زیادی را به وبلاگ خود جذب کنید ، اطلاعات زیادی دارید ، اما باید بازار هدف خود را هم مطالعه کنید تا بدانید نیازتان ، یک تبلیغ متحرک با زمینه شلوغ است یا یک فونت شیک در پس‌زمینه‌ای ساده.

یکی از شیوه‌های افزایش درآمد برای کسب‌و‌کار‌ها، استفاده از مبحث تخفیف است.

تصور کنید جمعه سیاه یا Black Friday است و برای فروش بسیاری از محصولات خود تخفیف ویژه دارید، یکی از بهترین روش‌ها برای اطلاع‌رسانی از این موضوع ، تبلیغات بنری با موضوع جمعه سیاه است.

 

 معایب تبلیغات بنری

۵ مورد از معایب تبلیغات بنری

۱. امروزه به دلیل حجم بالای تبلیغات بنری ، این نوع از آگهی‌ها بیشتر جهت آگاهی از برند (Brand Awarness) یا آگاهی از محصولات جدید استفاده می‌شود و همین حجم از تبلیغات باعث آزار مخاطبین و کم شدن اثرگذاری این‌گونه از تبلیغات شده است.

عدم شناخت درست فضای دیجیتال توسط شرکت‌ها باعث شده تا تصور شود که تبلیغات بنری در سایت‌های پرمخاطب مشابه همان بیلبورد‌های موجود در بزرگراه‌ها است.

همین تفکر اشتباه سبب حجوم برندها به داشتن این نوع از تبلیغات شده و این عامل خود باعث به‌وجود آمدن حجم زیادی از تبلیغات آنلاین در گوشه و کنار سایت‌ها بدون توجه به حقوق مخاطب شده است.

به همین دلیل مخاطب با تعداد زیادی از آگهی‌های غیرمرتبط رو‌به‌رو شده که علاقه‌ای به دیدن آن‌ها نداشته و فقط برای سفارش‌دهنده‌ آن آگهی تحمیل هزینه مازاد است و بازدهی نخواهد داشت.

۲. تبلیغات بنری با توجه به اینکه بازدید سایت شما را افزایش می دهد ولی ممکن است مشتریان و مخاطبین هدفمندی را ایجاد نکند.

۳. باعث ایجاد کلیک غیر هدفمند می‌شود که ممکن است نرخ پرش سایت ( بانس ریت ) را افزایش دهد.

۴. استفاده بیش از حد از بنر تبلیغاتی باعث آزار بازدیدکننده سایت خواهد شد.

۵. ممکن است به دلیل حجم زیاد مطالب سایت، تبلیغ موردنظر در سایت مورد توجه قرار نگیرد و از دید کاربر مخفی بماند.

با توجه به معایب تبلیغات بنری و کاهش میزان استفاده آن در جهان ، مدل تبلیغات نیتیو ( تبلیغات همسان ) در حال جایگزینی با تبلیغات بنری می باشد.

 

تفاوت تبلیغات بنری در دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات کاغذی

یک بنر تبلیغاتی به‌خاطر محتوای گرافیکی‌اش به نوعی شبیه تبلیغات سنتی روزنامه‌ها و مجلات کاغذی است با این تفاوت که می‌تواند یک مشتری بالقوه را به سایت تبلیغ‌کننده بکشاند، به مانند لمس کردن تبلیغ و ظاهر شدن در مغازه تبلیغ شده 🙂

تفاوتِ دیگرِ بنر تبلیغاتی با تبلیغات کاغذی، پویایی آن است.

بنر تبلیغاتی مانند تبلیغات مجلات یک‌جا در یک صفحه قرار می‌گیرد اما چند تصویر را که شامل انیمیشن هم می‌شود به نمایش می‌گذارد و به طرق مختلف ظاهر خود را تغییر می‌دهد.

 

 نکات مهم در تبلیغات بنری

جمع بندی نکات مهم در تبلیغات بنری

در مواردی که بنرهای تبلیغاتی طراحی می کنید و می خواهید در وب سایت ها یا فضای مجازی از آن استفاده کنید بهتر است به رنگ بندی تبلیغات همجوار توجه کنید و سعی کنید بنر یا تصویر مورد نظرتان را جوری طراحی کنید که با توجه به سایر بنرها رنگ بندی متفاوتی داشته باشد و در نتیجه توجه بیشتری را جلب کند.

پس برای اینکه این نوع از تبلیغات شما بهره وری بالا  داشته باشد بهتر است به نکات زیر توجه کنید.

۱- موضوع وب سایت میزبان

اگر در وب سایت های دیگر بنر خود را قرار می دهید به موضوع آن سایت ، نوع مخاطبانش و ارتباط مفهومی آن سایت با وب سایت خودتان توجه داشته باشید.

۲- بازدید بالای یک سایت، موفقیت تبلیغات شما را گارانتی نمی کند

اگر در پر بازدیدترین سایت ها تبلیغ کنید اما افراد علاقه مند به کالاها و خدمات شما در آنجا وجود نداشته باشد، تبلیغات شما شکست می خورد.

در سایتی تبلیغ کنید که مخاطبان هدف شما در آنجا باشند تا بهره وری تبلیغاتتان بالاتر رود.

ملاک شما برای انتخاب سایت مورد نظر نباید تعداد بازدیدکنندگان باشد، بلکه محبوبیت سایت شما با توجه به Bounce rate است که باید به آن اهمیت بدهید.

۳- تبلیغات به صورت سایت های اسپم

حتما سایت هایی را دیده اید که نا خود آگاه و به صورت اسپم باز می شود، این سایت ها بازدید بالایی دارند اما برای تبلیغات مناسب نیستند زیرا بازدید کنندگان به اجبار وارد سایت شده اند و قطعا به محتوا و تبلیغاتی که شما در آن سایت ها قرار می دهید توجهی نمی کنند.

۴- تبلیغ در سایت های شلوغ

اگر در سایت مورد نظر شما بنرهای زیادی برای تبلیغات وجود داشته باشد و یا بنرهای چشمک زن و متحرک وجود دارد شانس دیده شدن تبلیغ شما بسیار کم می شود.

بنابراین بهتر است که در این سایت ها تبلیغات خود را قرار ندهید.

۵- ابعاد بنر 

ابعاد بنر شما بسیار مهم است.

طبیعتا اگر ابعاد بنر تبلیغاتی شما بزرگ تر باشد شانس دیده شدن بیشتری نیز خواهید داشت.

پس هر چقدر بنر بزرگ تری داشته باشید شانس موفقیت بالاتری نیز خواهید داشت.
ابعاد بنرهای تبلیغاتی به سایت تبلیغاتی مورد نظر و میزان بودجه ای که شما برای این کار در نظر گرفته اید، وابسته است.

۶ -در طراحی بنرهای خود سعی کنید از CTA استفاده کنید

CTA دکمه یا نوشته ای است که روی بنر شما قرار می گیرد و بازدیدکنندگان را به انجام کاری دعوت می کند.

دکمه CTA یکی از روش های افزایش نرخ تبدیل می باشد، شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله روش های افزایش نرخ تبدیل که در دو قسمت ارائه کردیم را مطالعه کنید.

۷- به مطالبی که قبل و بعد از تبلیغات شما قرار می گیرد توجه کنید

برای تبلیغات بنری در شبکه های مجازی مثل گروه های تلگرام و اینستاگرام بهتر است به مطالبی که قبل و بعد از بنر شما قرار می گیرد توجه کنید.

۸- بنر خود را طوری طراحی کنید که جلب توجه کند

در این نوع تبلیغات به ویژه بنر هایی که در تلگرام و اینستاگرام استفاده می شود هدف جلب توجه کاربران است و این موضوع بسیار مهم است که در میان انبوه پست ها و تبلیغات متنوع، بنر ما دیده شود.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

برای بیشتر دیده شدن در دنیای وب ، وب داران همراه شماست

مشتریان را با سایت شما آشنا می کنیم

تیم طراحی سایت و سئو وب داران همیشه همراه شماست.

شما می توانید به کمک کارشناسان سئو ما در صدر نتایج گوگل قرار بگیرید و کسب و کار خود را متحول کنید.

کارشناسان ما با توجه به تسلط خود در زمینه افزایش رنک سایت و طراحی وب سایت و همچنین تسلط کامل روی تکنیک های سئو محلی و همچنین با به کارگیری متدهای روز دنیا در زمینه بهینه سازی می توانند شما را در کلمات کلیدی مختلف در نتایج گوگل بالا بیاورند.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر راجع به هزینه سئو به صفحه ” قیمت سئو سایت ” وب سایت ما مراجعه کنید.

همچنین کارشناسان طراحی سایت ما می توانند شما را در زمینه طراحی وب سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی اختصاصی راهنمایی کنند و یا این سایت ها را به صورت اختصاصی برای شما طراحی کنند.

پرسش و پاسخ متداول

تبلیغات بنری چست؟

بنرها تبلیغات مستطیلی خلاقانه‌ای هستند که در امتداد بالا، کنار یا پایین یک وب‌سایت نشان داده می‌شوند، به این امید که ترافیک را به سایت اختصاصی تبلیغ‌کننده هدایت کنند، آگاهی ایجاد کنند و توجه کلی به برند را جلب کند.. این نوع تبلیغات آنلاین به سبک بنر تصویری، نوعی تبلیغات نمایشی است.

هدف از تبلیغات بنری چیست؟

هدف از تبلیغات بنری ترویج یک تجارت و ایجاد ترافیک برای وب سایت آن شرکت است . بنرها قابل کلیک هستند و مستقیماً به صفحه فرود یا صفحه اصلی پیوند می دهند. بازاریابان از تبلیغات بنری استفاده می کنند زیرا این تبلیغات باعث افزایش آگاهی از برند می شود.

آیا تبلیغات بنری موثر هستند؟

اگر در پر بازدیدترین سایت ها تبلیغ کنید اما افراد علاقه مند به کالاها و خدمات شما در آنجا وجود نداشته باشد، تبلیغات شما شکست می خورد. در سایتی تبلیغ کنید که مخاطبان هدف شما در آنجا باشند تا بهره وری تبلیغاتتان بالاتر رود.

چگونه یک بنر ایجاد کنیم؟

• به مطالبی که قبل و بعد از تبلیغات شما قرار می گیرد توجه کنید • بنر خود را طوری طراحی کنید که جلب توجه کند • ابعاد بنر شما بسیار مهم است. • به موضوع وب سایت میزبان توجه کنید. • بازدید بالای یک سایت، موفقیت تبلیغات شما را گارانتی نمی کند

4.9/5 - (8 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.