ایمیل مارکتینگ چیست؟

بازاریابی از طریق ایمیل چیست؟

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی آهنربای قدرتمند وب سایت شما …

ایمیل مارکتینگ چیست؟ | بازاریابی از طریق ایمیل؟ | بازاریابی ایمیلی چیست؟

یکی دیگر از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی از طریق ایمیل (بازاریابی ایمیلی) می باشد و تیم تولید محتوای وب داران ( طراحی سایت تهران ) در این مقاله قصد دارد به تعریف و توضیح تکنیک های ایمیل مارکتینگ بپردازد.

تا پایان مقاله ما را همراهی کنید و نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

در اصل استفاده از ایمیل برای تبلیغ محصولات و یا خدمات است، اما تعریف بهتر بازاریابی ایمیلی استفاده از ایمیل برای توسعه روابط با مشتریان بالقوه است.

بازاریابی از طریق ایمیل بخشی از دیجیتال مارکتینگ است که شامل بازاریابی آنلاین از طریق وب سایت ها، رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و … می‌شود.

این روش در اصل همان ارسال نامه مستقیم است با این تفاوت که به جای ارسال نامه از طریق سرویس پستی، پیام ها به صورت الکترونیکی و از طریق ایمیل ارسال می شوند.

بیشتر ایمیل های اسپمی که حاوی متن های تبلیغی هستند همه یک نمونه خوب از بازاریابی ایمیل در بدترین حالت است.

برخی مواقع شخصی یک لیست ایمیل خریداری می کند ( یا چندین ) و آن را به طور مکرر برای افراد موجود در لیست خود ارسال می‌کند، این کارها به بازاریابی ایمیلی نام بدی می دهد.

در بهترین حالت بازاریابی از طریق ایمیل به مشاغل اجازه می دهد تا مشتریان خود را آگاه نگه داشته و پیام های بازاریابی خود را به مشتریان خود اختصاص دهد.

ایمیل مارکتینگ می تواند شخصی سازی شود

ایمیل مارکتینگ می تواند شخصی سازی شود

شما می توانید بازاریابی ایمیل خود را شخصی سازی کنید، برای این منظور می توانید گروه خاصی از مشتریان و افراد را هدف قرار دهید.

ارائه پیشنهادات منحصر بفرد به مشتریان برای خرید محصولات و یا ارائه سرویس‌هایی به مشتریان در روز تولد آن ها نمونه هایی از شخصی سازی بازاریابی ایمیل است.

برای مثال ممکن است یک رستوران به مناسبت تولد مشتریان خود به آنها ایمیل ارسال کند و یک آفر ۵۰ درصدی به آن ها ارائه دهد.

بازاریابی از طریق ایمیل به یک نام تجاری کمک می کند تا با گذشت زمان توسعه پیدا کند و با مشتریان خود ارتباط برقرار کند و امیدوار به افزایش فروش و افزایش وفاداری مشتری شود.

بهترین شیوه بازاریابی ایمیل، توسعه لیست ایمیل شما به جای خرید لیست های ایمیل است.

همچنین ایمیل باید برای استفاده در تلفن همراه نیز بهینه شود زیرا طبق آمار نیمی از ایمیل ها در دستگاه های تلفن همراه باز شده است.

مزایای ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی از طریق ایمیل

مزایای ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی از طریق ایمیل

دو مزیت بزرگ در روش بازاریابی ایمیل، قیمت و سهولت است.

ارسال نامه الکترونیکی روشی ارزان برای تبلیغ یک شرکت و همچنین محصولات و خدمات آن در مقایسه با انواع دیگر روش های بازاریابی است.

همچنین تنظیم و پیگیری یک کمپین بازاریابی از طریق ایمیل بسیار آسان است و این یک نوع بازاریابی بسیار در دسترس برای مشاغل کوچک محسوب می شود.

خبرنامه ها را می توانید به ایمیل کسانی که اطلاعات لازم را در وب سایت شما ارائه داده اند ارسال کنید.

به عنوان مثال ارائه اخبار جدید درباره شرکت به مشتریان بالقوه، رویدادهای آینده و یا پیشنهاد های ویژه و البته یادآوری این نکته که شغل شما هنوز وجود دارد و شاید زمان آن رسیده باشد که بازدید دیگری از وب سایت شما داشته باشند.

بازاریابی ایمیلی هنوز هم مرتبط است

بازاریابی ایمیلی هنوز هم مرتبط است

طبق مطالعه ای که توسط HostPapa انجام شده است، در عصر استفاده از رسانه های اجتماعی برای تبلیغات، بازاریابی از طریق ایمیل:

 • ۹۴ درصد از کاربران اینترنت از ایمیل استفاده می کنند در حالی که تنها ۶۱ درصد از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.
 • ۷۵ درصد از کاربران بزرگسال آنلاین می‌گویند که بازاریابی از طریق ایمیل روش ترجیحی بازاریابی آن ها است.
 • ویژگی ” انتخاب ” ایمیل اجازه می دهد تا بازاریابی با رضایت انجام شود.
 • بازاریابی از طریق ایمیل اجازه می دهد تا با استفاده از دموگرافیک ( سن، درآمد و … ) هدف گذاری کنید.
 • پیام های ایمیل از قالب های گسترده تری نسبت به پیام های رسانه های اجتماعی برخوردارند.
 • ایمیل امکان گزارش دهی و تحلیل بیشتر مانند نرخ کلیک، بانس ریت و نرخ تبدیل را ارائه می‌دهد.

مزیت ایمیل مارکتینگ نسبت به رسانه های اجتماعی

مزیت ایمیل مارکتینگ نسبت به رسانه های اجتماعی

مزیت بزرگ ایمیل مارکتینگ نسبت به رسانه های اجتماعی این است که کاربران و مشتریان علاقه بیشتری به خواندن ایمیل دارند.

باید به این نکته توجه داشته باشید که فقط ارسال کردن ایمیل به این معنی نیست که هر کسی که دوست دارید آن را ببیند، آن را خواهد دید.

ممکن است پست شما حتی در جریان رسانه های اجتماعی اهداف شما نشان داده نشود.

با این حال یک ایمیل تا زمانی که خوانده شود و یا حذف شود در صندوق ورودی خواهد ماند.

در حالت ایده‌آل بازاریابی ایمیلی باید با رسانه های اجتماعی دست به دست هم بدهند.

برای مثال افزودن دکمه های رسانه ای Like یا Share به ایمیل های بازاریابی شما، راه دیگری را برای ارتباط مشتریان با نام تجاری شما را فراهم می‌کند.

قطعه ای از بررسی های مثبت از طرفداران رسانه های اجتماعی می تواند در ایمیل ها گنجانده شود و برعکس از پست‌های رسانه های اجتماعی می توان برای تشویق هواداران برای عضویت در خبرنامه های ایمیل شما استفاده کرد.

به خاطر داشته باشید اگر این روش را به درستی انجام دهید، بازاریابی از طریق ایمیل می‌تواند درآمد شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

در ادامه به نکات زیر توجه کنید زیرا این یک روش عالی برای جذب افراد برای بازدید و یا بازدید مجدد از وب سایت و یا وبلاگ شما است و ترافیک بیشتر معمولاً برابر با درآمد بیشتر است.

نکات مربوط به بازاریابی از طریق ایمیل

نکات مربوط به بازاریابی از طریق ایمیل

 1. لیست خود را بسازید ولی به این نکته توجه داشته باشید که خرید لیست های ایمیل اتلاف وقت است زیرا تمام کاری که با ارسال ایمیل غیرمجاز انجام می‌دهید از دست دادن بیشتر افرادی است که امیدوارید به مشتری تبدیل شوند و همینطور خطر برچسب خوردن به عنوان اسپم را افزایش می دهید.
 2. به قوانین قانون CAM-SPAM پایبند باشید، این قوانین شامل یک خط موضوعی غیر فریبنده، روشی برای اشتراک و همچنین نام و آدرس شما در انتهای ایمیل است.
 3. تبلیغات را فقط برای خرید ارسال نکنید، با به اشتراک گذاشتن تخصص خود و یا دیگران در ایمیل های خود برای ایجاد ارتباط با مشتریان استفاده کنید و همینطور راهنمایی ها و روش هایی را برای ارزش گذاری به آن ها ارائه دهید.
 4. با لیست خود به خوبی رفتار کنید و به یاد داشته باشید افرادی که برای برقراری ارتباط با آن ها از ایمیل استفاده می کنید از طریق در اختیار گذاشتن آدرس و نشانی ایمیل و نام خود به شما اعتماد کردند، پس آن ها سزاوار احترام شما هستند دقیقاً همان طور که شما شایسته هستید که آن ها را از مشتری به طرفدار و حتی تبلیغ برای نام تجاری خود تبلیغ کنید.
 5. اگر می خواهید یک خبرنامه را انجام دهید پس یک برنامه خوب بچینید، ارسال ایمیل در روز یا روزهای عادی می‌تواند به مشتریان شما کمک کند تا بدانند چه انتظاری از شما دارند و چه موقع!

جمع بندی

بازاریابی از طریق ایمیل یا ایمیل مارکتینگ یکی از روش های مقرون به صرفه و آسان در بازاریابی دیجیتالی محسوب می شود.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که به تنهایی استفاده کردن از این روش بازخورد زیادی برای شما نخواهد داشت!

برای اینکه بتوانید کسب و کار خود را متحول کنید نیاز دارید که از تمامی روش های دیجیتال مارکتینگ به طور حساب شده استفاده کنید.

پس آموزش روش های دیگر دیجیتال مارکتینگ را از طریق مقالات ما دنبال کنید تا بتوانید بهترین بازخورد را برای کسب و کار خود داشته باشید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

نام تجاری شما را برند می کنیم

ایمیل مارکتینگ با وب داران

شرکت طراحی سایت و سئو وب داران همیشه همراه شماست.

شما می توانید به کمک کارشناسان سئو ما در صدر نتایج گوگل قرار بگیرید و کسب و کار خود را متحول کنید.

کارشناسان ما با توجه به تسلط خود در زمینه سئو سایت و طراحی سایت و همچنین تسلط کامل روی تکنیک های سئو محلی و همچنین با به کارگیری متدهای روز دنیا در زمینه بهینه سازی می توانند شما را در کلمات کلیدی مختلف در نتایج گوگل بالا بیاورند.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر راجع به هزینه سئو به صفحه ” تعرفه سئو سایت ” وب سایت ما مراجعه کنید.

همچنین کارشناسان طراحی سایت ما می توانند شما را در زمینه طراحی سایت فروشگاهی و ساخت سایت شرکتی راهنمایی کنند و یا این سایت ها را به صورت اختصاصی برای شما طراحی کنند.

ایمیل مارکتینگ | ایمیل مارکتینگ چیست | بازاریابی از طریق ایمیل | بازاریابی ایمیلی چیست | بازاریابی از طریق ایمیل چیست | بازاریابی ایمیلی

5/5 - (6 امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «ایمیل مارکتینگ چیست؟»

 1. توضیحات بسیار مناسب و حرفه ای بود اگر به خاطر داشته باشید قبل از قوی شدن اینستاگرام در ایران اغلب شرکت ها از این طریق خود را معرفی می کردند اما طبق گفته شما و تجربه بنده اگر بتوان هر دو را به یک شکل جلو برد نتیجه بهتری گرفته می شود اما به نظر شما یک ایمیل بازاریابی مناسب باید حاوی چند کاراکتر باشد؟

  1. محمد اسماعیلی

   ممون دوست عزیز، بله همینطور است
   حدود 500 کاراکتر برای یک ایمیل بازاریابی مناسب است، البته باید به این نکته توجه داشت که محتوای ایمیل عاملی بسیار تاثیر گذار محسوب می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.