سایت رسپانسیو یا واکنشگرا چیست؟

با توجه به افزایش روز افزون موبایل ها , تبلت ها دیگر استفاده از وسایلی مانند لپ تاپ ها و کامپیوتر های شخصی برای انجام کارهای معمولی تقریبا به صفر رسیده است , از این رو استفاده از موبایل ها و تبلت ها رو به افزایش است.مردم برای چک کردن یک سایت دیگر نیازی ندارند که مانند قدیم کامپیوتر شخصی خود را روشن کرده و وارد سایت شوند.برای این کار از موبایل و تبلت استفاده می کنند.* سایت رسپانسیو یا واکنشگرا همان سایتی است که به راحتی با موبایل و تبلت دیده می شود و دیگر نیازی نیست حتما برای مشاهده کل صفحه سایت از کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ استفاده کرد.

این به این معنی است که کاربر هم می تواند سایت را در مانیتور کامپیوتر شخصی هم در لپ تاپ با ابعاد بزرگتر و هم در موبایل و تبلت خود با هر سایز صفحه نمایش مشاهده کند.

یکی از فریم ورک های مهمی که در طراحی سایت رسپانسیو استفاده می شود ، فریم ورک بوت استرپ است, در این قسمت می توانید درباره فریم ورک بوت استرپ بیشتر بدانید.

 

سایت رسپانسیو یا واکنشگرا

مزایای سایت رسپانسیو چیست؟

* یک سایت رسپانسیو یا واکنشگرا باعث جذب بسیاری از کاربران به سمت خود می شود حال آنکه سایتی که رسپانسیو نباشد بیشتر کاربرانی که از با موبایل یا تبلت وارد سایت شده اند را به دلیل سختی کار از دست می دهد.

*سایتی که رسپانسیو باشد کاربرپسندتر و اصطلاحا user friendly می باشد و این خود یک امتیاز بزرگ در جذب مشتری به حساب می آید.

*یک سایت رسپانسیو یا واکنشگرا از دید گوگل محبوبتر است .

*واکنشگرا یا رسپانسیو بودن یک سایت می تواند روی سئو سایت تاثیر داشته باشد.

*تبدیل یک سایت واکنشگرا یا رسپانسیو به وب اپلیکیشن بسیار آسانتر است . در اینجا می توانید درباره وب اپلیکیشن بیشتر بدانید.

با توجه به موارد فوق تا چندین سال آینده دیگر طراحی سایت ها به صورت معمولی منسوخ شده و سایت های رسپانسیو جایگزین آنها می شوند.

0/5 ( 0 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *