قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت به چه عواملی بستگی دارد؟!

در این قسمت از نوشته تیم وب داران در خصوص قیمت طراحی سایت توضیح داده ایم.

برای انجام طراحی سایت می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

هزینه های طراحی سایت:

امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی تمامی کسب و کارها سعی دارند در بازار رقابتی خود را بالا بکشند.

برای این منظور چه کسب و کارهای کوچک و چه کسب و کارهای بزرگ بیشتر از گذشته به دنیای فناوری علاقه مند شدند.

استفاده از سایت جهت معرفی خدمات و محصولات هر کسب و کاری یکی از نمودهای حضور دنیای فناوری و دیجیتال در مشاغل است.

در دهه های اخیر دنیای برنامه نویسی پیشرفت محسوسی داشته است و انواع سایت های مختلف طراحی و مدیریت شده اند.

در سایت های داینامیک یا پویا دست مدیر سایت برای مدیریت محتوا باز است و به اسانی می تواند عکس ها و نوشته های جدید بارگزاری کرده و سایت را به روز کند.

در نقطه مقابل سایت های پویا یا داینامیک سایت های ایستا یا استاتیک قرار دارند که مدیریت محتوای این گونه سایت ها کمی سخت است و نیاز به اطلاعاتی در حوزه کدنویسی دارد.

جدول قیمت طراحی سایت

در این قسمت برای شما جدول مربوط به هزینه طراحی وب سایت را آورده ایم.

قیمت خرید سایت

گاهی اوقات بعضی از افراد بنا به دلایلی می خواهند وب سایت های خود را به فروش برسانند. در این مواقع کارشناسان وب داران با قیمت گذاری بر روی وب سایت آن ها این سایت ها را برای فروش قرار می دهد.

قیمت خرید سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد، که مهمترین آن قدمت سایت، زیبایی و کارایی سایت و همچنین قدرت سئو سایت در موتور جستجوی گوگل می باشد.

به همین دلیل قیمت وب سایت های مختلف با هم متفاوت است. بعضی از مشتریان تمایل دارند وب سایت های فعال را خریداری نمایند.

هزینه طراحی سایت ارزان

قیمت طراحی سایت ارزان با توجه به معیار های مختلفی سنجیده می شود. بیشتر این وب سایت ها بر مبنای سیستم مدیریت محتواهای آماده ای چون وردپرس، جوملا و cms هایی از این قبیل پیاده سازی می شوند.

و بیشتر هزینه آن را طراحی قالب شامل می شود زیرا هزینه سیستم مدیریت و کنترل پنل این گونه سایت ها نزدیک به صفر است.

هزینه هاست و دامین نیز به هزینه بالا اضافه می شود و شما در نهایت یک وب سایت ارزان با کارایی معقول را به دست می آوردید.

قیمت طراحی سایت با وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای لایه باز است. این cms بر مبنای زبان برنامه نویسی php ایجاد شده است. در بیشتر موارد هزینه طراحی سایت با وردپرس بسیار اندک است.

در این نوع وب سایت شما هزینه سیستم مدیریت محتوا یا کنترل پنل را نمی پردازیذ.

بیشتر هزینه مربوط به دامین / هاست و طراحی قالب مورد نظر شما می باشد.

طراحی قالب مورد نظر منظور طراحی شکل و ظاهر وب سایت است و همچنین اشکال گرافیکی و لوگو غیره.

علاوه بر این هزینه لایه یندی و طراحی شکل ظاهری و کانفیگ اولیه وردپرس به همراه آموزش مدیریت نیز گرفته می شود.

وب سایت های وردپرسی به دلیل متقاضیان زیادی که امروزه در دنیا دارند کارایی قابل قبولی پیدا کرده اند.

عوامل موثر بر هزینه های طراحی سایت:

 1. ایستایی یا پویایی سایت
 2. واکنش گرایی یا responsive بودن سایت
 3. CMS به کار رفته در سایت مورد نظر
 4. هاست مصرفی یک سایت
 5. چند زبانه بودن سایت
 6. ظاهر سایت
 7. سئو و بهینه سازی

ایستایی یا پویایی سایت:

تفاوت یک سایت داینامیک با سایت استاتیک در شیوه مدیرت محتوای سایت مربوطه است. در سایت های داینامیک یا پویا یک پنل مدیریتی قرار داده شده است که مدیر سایت بدون داشتن دانش کد نویسی می تواند محتویات سایت مذکور را به روز رسانی کنید. این محتویات هم شامل نوشتار و هم شامل تصاویری می شود که در سایت قرار می گیرد.

واکنش گرایی یا responsive  بودن سایت:

به سایتی واکنش گرا یا ریسپانسیو گفته می شود که در دستگاه های مختلف از جمله گوشی های هوشمند و تبلت به درستی نمایش داده شود. واکنش گرایی یک سایت در بهینه سازی سایت نیز موثر است. با توجه به الگوریتم های گوگل هر سایتی که واکنش گرا طراحی شود، سئو سایت قوی تری خواهد داشت.

ادامه مطلب قیمت طراحی سایت از تیم وب داران را می خوانید.

CMS  به کار رفته در سایت مورد نظر:

به سیستمی که مدیریت محتوا را انجام می دهد CMS گفته می شود. روش طراحی CMS به دو صورت است.  روش اول استفاده از CMS های اماده است و روش دوم استفاده از کدنویسی CMS هاست. در طراحی سایت به روش ورد پرس از CMS های اماده استفاده می شود. اینکه از CMS های اماده استفاده شود یا از صفر شروع به کد نویسی یک CMS کنیم، تاثیر زیادی بر قیمت یک سایت دارد. از تمامی قالب های CMS موجود در دنیای برنامه نویسی 64% شان ورد پرسی هستند. دو مورد در هزینه طراحی سایت وردپرسی تاثیر خواهد گذاشت. یکی افزونه های ورد پرس و دیگری قالب های ورد پرس. وردپرس افزونه های مختلفی دارد که برخی رایگان و برخی پولی هستند. در مورد قالب های وردپرسی هم آن دسته از قالب ها که اماده هستند هزینه ای ندارند و رایگان می باشند. در صورتی که طراح سایت بخواهد قالب اختصاصی طراحی کند، هزینه طراحی بیشتر خواهد شد.

ادامه مطلب قیمت طراحی سایت از تیم وب داران را می خوانید.

هاست مصرفی یک سایت:

حجم اطلاعات سایت و میزان بازدیدی که از یک سایت خواهد شد دو عامل تاثیر گذار بر میزان هاست مصرفی هستند. اصولا در ابتدای کار برای کاهش هزینه های اولیه از هاستی کم حجم استفاده می کنند. بعدها با پیشرفته تر شدن کسب و کار می توان مجددا حجم هاست مصرفی را افزایش داد. هاست ها همواره به اینترنت دسترسی دارند و اطلاعات سایت را ذخیره و نگهداری می کنند.

چند زبانه بودن سایت:

اگر طراح سایت بخواهد سایت را در زبان های مختلف ارایه دهد بایستی در طراحی آن تغییراتی لحاظ کند. به ازای اضافه کردن هر زبان به زبان اولی و با توجه به راست چین یا چپ چین بودن زبان مورد نظر هزینه ای جداگانه محاسبه می گردد. سایت های بین المللی لازم است این قابلیت را داشته باشند.

ظاهر سایت:

منظور از ظاهر یک سایت طراحی رابط کاربری یا UI  سایت است. طراحی رابط کاربری یا طراحی بصری هر سایت همان ظاهری است که کاربر می بیند. از فضای سفید سایت گرفته تا فونت و اشکال گرافیکی یک سایت همگی طراحی بصری یک سایت هستند که به اختصارUI گفته می شود. بر اساس نظرسنجی ها و امارها از دیدگاه نیمی از مخاطبین سایت هایی که جذابیت بصری دارند، معتبر تر هستند. ظاهر یک سایت علاوه بر UI به UX  نیز وابسته است . UXهمان طراحی تجربه کاربری سایت است. با این اوصاف UIو UX  تعیین کننده جذابیت ظاهری یک سایت است و در طراحی بایستی به آن توجه کرد. UIو UX هر سایت برمیزان هزینه های طراحی آن سایت تاثیر مستقیم دارد.

ادامه مطلب قیمت طراحی سایت از تیم وب داران را می خوانید.

سئو و بهینه سازی

علاوه بر سایر ویژگی های ذکر شده در مورد طراحی وب سایت بایستی به سئو پذیر بودن سایت هم توجه کنیم. یک سایت حرفه ای و خوب بایستی طوری طراحی شده باشد که در رنکینگ های گوگل رتبه بالایی به دست اورد . الگوریتم های گوگل از تکنیک ها و قوانین خاصی پیروی می کنند و مدام به روز می شوند. یک طراح حرفه ای بایستی از این قوانین اگاهی داشته و در طراحی یک سایت انها را معیار قرار بدهد.

تعرفه های طراحی سایت:

سایت های اختصاصی ASP.NET نسبت به سایت های وردپرسی هزینه های بیشتری دارند. همان طور که گفته شد در طراحی یک سایت وردپرسی از قالب های اماده و رایگان استفاده می شود. در مقابل برای طراحی یک سایت اختصاصی بایستی از نقطه صفر شروع کرد و طبیعتا وقت و هزینه بیشتری صرف خواهد شد. در ادامه به تعرفه سایت های مختلف اشاره شده است.

 • سایت های قالب اماده وردپرسی که جزییات زیادی ندارند و طبیعتا بی کیفیت هستند هزینه یک میلیون تومانی دارند.
 • سایت های اطلاع رسانی با ساختار گرافیکی هزینه ای معادل 6 میلیون تومان دارند.
 • سایت های دو زبانه در صورتی که زبان دوم چپ چین باشد، 15% الی30% قیمت پروژه به آن اضافه خواهد شد. اگر هم زبان دوم راست چین باشد هزینه اضافه شده 5% الی 20% هزینه نهایی پروژه است. اضافه کردن زبان سوم و چهارم از این تعرفه پیروی نمی کند و به مراتب کمتر خواهد شد. اصولا تعرفه زبان دوم به راست چین یا چپ چین بودن آن وابسته است.
 • قیمت طراحی سایت شرکتی به همراه پشتیبانی یک ساله حدود 8 تا 10 میلیون تومان است.
 • هزینه طراحی سایت فروشگاهی انلاین با توجه به امکانات متعدی که دارد، بین 10 تا 20 میلیون تومان متغیر است. یک سایت فروشگاهی انلاین می تواند امکاناتی از جمله معرفی محصولات، سبد خرید، پنل کاربری، درگاه بانکی و سیستم ثبت نام دارد.

به انتهای مطلب قیمت طراحی سایت تیم وب داران رسیدید امیدواریم لذت برده باشید.