مشاوره سئو رایگان و حرفه ای

مشاوره رایگان سئو چیست؟ و به چه شخص یا افرادی می توان در این زمینه اعتماد کرد. اگر بخواهم برای شما تعریفی در این باره داشته باشم، باید بگویم که :
هر زمان که تصمیم گرفتید عملیات سئو سایت خود را به شخص یا گروهی بسپارید، در ابتدا آن فرد یا شرکت باید به شما در این زمینه مشاوره بدهد.
سیاوش رستمی هستم مشاور، مدرس و مدیر سئو وب داران، از چه جهت در امر سئو می توانید به من اعتماد کنید؟ پیشنهاد می کنم نمونه کار های تیم من را در زمینه سئو سایت مشاهده نمایید.
 

انواع مشاوره سئو سایت

1- مشاوره سئو قبل از طراحی سایت : اگر که فکر می کنید بهینه سازی سایت بعد از طراحی و ساخت سایت شروع می شود سخت در اشتباهید.

مشاوره پیش از طراحی سایت
عملا یک سایت موفق در زمینه سئو از پیش از شروع به طراحی و راه اندازی و از همان مرحله ابتدائی برنامه ریزی و استراتژیش نوشته می شود.

کارهایی مانند : انتخاب اسم سایت و دامنه، انتخاب برنامه نویسی و تکنولوژی سایت، انتخاب هاست و سرور، طراحی لایه های سایت برای بهبود UI و UX با ابزارهای گرافیکی قبل از طراحی، برنامه ریزی یا استراتژی تولید محتوا و سایر موارد دیگر عملا می تواند از کارهایی باشد که انجام دادنش قبل از راه اندازی وب سایت به موفقیت در زمینه SEO کمک قابل توجهی بکند.

2- مشاوره سئو بعد از طراحی سایت : چنانچه سایت شما طراحی شده باشد و کاری بر روی بهینه سازی انجام نشده باشد، جای نگرانی نیست.

مشاوره پس از طراحی سایت

درست است که بهترین زمان برای اجرای کار قبل از طراحیست ولی بعد از آن هم میتوان این کار را عملی نمود.

از جمله کارهایی که در این زمینه به شما مشاوره داده می شود :

بررسی سرعت و Performance وب سایت شما و ارائه راهکارهای موثر برای بهبود آن، بررسی Sitemap یا همان نقشه سایت و ایجاد نقشه سایت بهینه شده، بررسی فایل Robots.txt در صورت وجود و ایجاد و بهینه سازی آن برای به حداکثر رسیدن Crawl Budget سایت شما، بررسی و ایجاد معماری مناسب با وب سایت و هدف کلمات کلیدی و راهکار برای پیاده سازی لینک سازی های داخلی و بسیاری از موارد دیگر.

3- مشاوره انتخاب کلمات کلیدی : این نوع مشاوره سئو سایت برای افراد و سازمان هایی مناسب است که می خواهند بهترین نتیجه ممکن را از فرایند بهینه سازی سایت در مدت زمان نسبتا طولانی دریافت کنند.

مشاوره انتخاب کلمات کلیدی

منظور از مدت زمان نسبتا طولانی این است که در این روش به شما در انتخاب بهترین نوع کلمات کلیدی متناسب با کسب و کارتان کمک خواهیم نمود، این کلمات از لحاظ میزان ترافیک و هدف کاربر (User Intent) آنالیز بررسی می شوند.

و در انتها به شما لیستی از بهترین کلمات و همین طور استراتژی بهینه سازی محتوا برای رسیدن به این هدف داده می شود.

ولی بسته به اینکه این روش کاملا از متد و تکنیک سئو کلاه سفید پیروی می کند پس مدت زمان بیشتری برای رسیدن به نتیجه لازم است، ولی ماندگاری و ثبات بالاتری دارد.

4- مشاوره حرفه ای سئو سایت : بعد از طراحی سایت و یا قبل از آن شما نیاز دارید که کلیه مراحل را برای گرفتن بهترین نتیجه بهینه ساز به یک تیم یا فرد حرفه ای بسپارید.

مشاوره سئو سایت حرفه ای

مشاوره حرفه ای در زمینه های مختلفی مانند بهینه سازی داخلی سایت، انتخاب بهترین کلمات کلیدی و همچنین مشاوره در جهت سئو خارجی سایت شما از صفر تا حصول نتیجه شامل می شود.

مشخصات یک شخص یا شرکت مشاور حرفه ای سئو

حداقل، یک مشاور حرفه ای سئو یا شرکت مشاور باید تجربه و تخصص زیادی در زمینه های زیر داشته باشد.

سئوی داخلی

به کلیه مواردی که در درون وب سایت انجام می شود سئو داخلی سایت می گویند.

اکثر مردم تمایل دارند سئو را یک استراتژی خارج از سایت بدانند، که معمولاً به معنی ایجاد پیوند و سیگنال های اجتماعی است، اما قبل از اینکه هر یک از تکنیک های دیگر موثر واقع شود، کارهای زیادی باید داخل سایت شما انجام شود.

اساساً برای موفقیت در امر سئو در ابتدای امر مهم نیست که چه کاری خارج از سایت انجام می شود.

وب سایت شما باید برای موتورهای جستجو مناسب باشد و مشاور سئو شما باید بتواند در مورد مواردی که باید در سایت خود انجام دهید شما را راهنمایی کند تا افزایش رتبه داشته باشید.

در اینجا برخی از عوامل داخلی که شرکت یا شخص مشاور شما باید بتواند در آن ها به شما کمک کند آورده شده است:

(توجه: متخصص بهینه سازی موتور جستجوی شما باید تمام جزئیات را در اختیار شما قرار دهد – و مطمئن شوید که آنها این کار را انجام می دهند یا انجام نمی دهند. و سپس آنها را استخدام کنید!)

*برچسب عنوان – بهینه سازی تگ عنوان یا متای عنوان بسیار سخت تر از آن است که فکر می کنید. و یک تگ عنوان زمانیکه به درستی بهینه سازی شده باشد می تواند برای سئو معجزه کند.

*برچسب های توضیحات – تقریباً چیزی که در مورد این تگ می توان عنوان کرد این است که برای بهینه سازی موتورهای جستجو در سایت بسیار مهم است .

اما “ایجاد کردن” آسان نیست مگر اینکه در آن حرفه ای باشید.

*متا برچسب ها – علاوه بر عنوان و توضیحات، بسیاری از متا تگ های دیگر نیز وجود دارند که بسته به وب سایت و موقعیت خاص شما ممکن است مهم باشند یا نباشند. مربی SEO که استخدام می کنید باید بتواند در این زمینه به شما مشاوره دهد.

*محتوای با کیفیت – مهمترین بخش هر وب سایت است که برای دستیابی به رتبه بالا در موتورهای جستجو بسیار مهم است.

اما آیا شما واقعا دارای صفحاتی در وب سایتتان هستید که از دیدگاه گوگل، بینگ، یاهو و سایر موتورهای جستجو با محتوای واقعاً با کیفیت نوشته شده اند؟ احتمالاً شما چنین فکر می کنید اما ممکن است شگفت زده شوید که کاملا در اشتباه بوده اید!

می پرسید چرا؟ جواب آن کاملا مشخص است زیرا اگر همه چیز خوب بود شما اینجا نبودید.

*تراکم کلمات کلیدی – این مورد دیگر مانند قدیم نیست که صفحه را پر از کلمات کلیدی کنید، برای محتوای خود باید در جایی که نیاز است از کلمات کلیدی استفاده کنید، یکی از وظایف مشاور سئو شما همین است!

*LSI (نمایه سازی معنایی نهفته) – خلاصه اساسی LSI این است که محتوای یک وب سایت توسط Google و سایر موتورهای جستجو خزیده می شود که در آن رایج ترین کلمات یا عبارات ، همراه با مترادف و کلمات مرتبط ، به عنوان کلمات کلیدی برای هر صفحه در نظر گرفته می شود.

مثلا؛ اگر عنوان صفحه شما “حقایق مربوط به حیوانات” باشد، موتورهای جستجو انتظار دارند کلمات دیگری را که مربوط به آن است در محتوای صفحه پیدا کنند – مانند سگ ، گربه ، پرندگان و غیره …

این به شما کمک می کند رتبه بالاتری داشته باشید زیرا موتورهای جستجو متوجه شده است که صفحه سایت شما واقعاً در مورد این موضوع است.

به علاوه، ممکن است علاوه بر کلمات کلیدی اصلی خود، شرایط LSI را نیز رتبه بندی کنید.

*ساختار سایت – آیا صفحات شما از داده های ساختار یافته یا همان اسکیما استفاده می کنند؟

آیا موتورهای جستجو می توانند به راحتی سایت شما را بررسی کنند؟

آیا مسائل محتوای تکراری به درستی در سایت مدیریت می شوند؟

آیا طراحی سایتتان سازگار با سئو است؟

اینها همه مواردی است که مشاور شما باید بتواند به شما بگوید و در صورت نیاز به شما کمک کند.

*عناوین – آیا عنوان خود را و زیر عنوان با استفاده از تگ های HTML صحیح و کلمات کلیدی مناسب استفاده شده است؟

*سرعت سایت – این اهمیت سئو را افزایش می دهد زیرا همه چیز در اینترنت سریعتر و سریعتر می شود.

مردم بی حوصله هستند، بنابراین سایت شما برای دستیابی به بهترین نتایج باید خیلی سریع بارگیری شود.

*سازگار با تلفن همراه – سایت ها در دستگاه هایی مانند تلفن های هوشمند و دسکتاپ ها بسیار متفاوت از رایانه های معمولی ظاهر می شوند.

جهان به طور فزاینده ای در تحرک است و امروزه تعداد بیشتری از مردم از طریق دستگاه های تلفن همراه بیشتر از رایانه های خود در حال آنلاین شدن هستند.

بنابراین بسیار مهم است که سایت شما برای موبایل مناسب باشد و به درستی برای آن بهینه شده باشد.

*داده های ساختاریافته / نشانه گذاری طرحواره ای – داده های ساختاری شده به موتورهای جستجو مانند گوگل اجازه می دهد تا سایت شما را به درستی درک کنند، که می تواند کمک فوق العاده ای به SEO سایت شما کند.

… و خیلی چیزهای دیگر! مشاوران سئو شما باید در بهینه سازی وب سایت شما یا آموزش نحوه انجام این کار توسط خود شما بسیار خوب عمل کنند.

شما آنها را استخدام می کنید زیرا آنها در این زمینه متخصص هستند، بنابراین قبل از بستن قرار داد با آن ها مطمئن شوید که آنها واقعاً متخصصند.

سئوی خارج از سایت

این را بگویم من به هیچ وجه در مورد استراتژی های مختلف سئو خارج از صفحه به جزئیات کامل در این صفحه اشاره نخواهم کرد، زیرا این کار امکان پذیر نیست.

صدها دوره کامل، کتابهای الکترونیکی، فیلم، وبلاگ، گروه و انواع دیگر موارد وجود دارد که به این موضوع اختصاص داده شده است – نمی توان آن را در یک پست آموزش داد.

به همین دلیل شما به دنبال یک آژانس سئو هستید، بنابراین متخصصان آنها می توانند این موارد را به تیم شما آموزش دهند یا این کار را برای شما انجام دهند.

من فقط یک خلاصه سریع ارائه می دهم تا بدانید چه چیزی را نمی دانید و می توانید مطمئن شوید که مشاور آینده شما می داند!

* ایجاد پیوند – این یکی از مهمترین بخش های SEO است، اما روشهای خوبی برای انجام این کار و راههای وحشتناک زیادی برای انجام آن وجود دارد.

شما باید تفاوت را بدانید تا راه درست را تشخیص دهید.

موارد کمی، در صورت وجود، می توانند رتبه شما را بیش از دریافت بک لینک مناسب افزایش دهند.

و هیچ چیز نمی تواند رتبه شما و آینده وب سایت یا کسب و کار شما را سریعتر از جریمه شدن با استفاده از تاکتیک های بد لینک سازی، از بین ببرد.

این بسیار مهم است که این کار به درستی انجام شود!

* رسانه های اجتماعی – اهمیت این موضوع اکنون به عنوان یک عامل رتبه بندی به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

در واقع، اکنون یکی از مهمترین بخش های سئو محسوب می شود. آیا محتوای شما در شبکه های اجتماعی ارسال می شود؟

آیا توسط افراد مورد اعتماد و معتبر در صنعت شما به اشتراک گذاشته می شود؟

هرچه تعداد سایتهای بیشتری مطالب شما را لایک، اشتراک گذاری، توییت، پین و سایر رسانه های اجتماعی به سایت شما علاقه داشته باشد، برای تقویت رتبه سایت شما در گوگل، بینگ و دیگر موتورهای جستجو بهتر خواهد بود.

ناگفته نماند که این موارد ترافیک مستقیم زیادی را به همراه خواهد داشت و به نام تجاری شما رونق زیادی می بخشد.

* فیلم ها – از بسیاری جهات ویدئوها آینده اینترنت هستند و بازاریابی ویدیویی آینده سئو محسوب می شود. خود یوتیوب دومین وب سایت پربازدید در جهان و همچنین موتور جستجوی شماره 2 در جهان تنها پس از گوگل است، که تصادفاً صاحب آنها است.

ویدئو هایی که به درستی بهینه سازی شده اند دارای رتبه بسیار خوبی هستند و معمولاً بسیار سریعتر از یک وب سایت معمولی عمل می کنند.

آنها همچنین برای گرفتن پیوندها یا بک لینک ها عالی هستند، برای برندینگ مارک های تجاری استثنایی هستند و به تنهایی محتوای فوق العاده ای هستند.

بعلاوه، آنها بسیار بیشتر از محتوای متنی به اشتراک گذاشته می شوند و دوباره پست می شوند.

* بازاریابی محتوا – مردم نسبت به اکثر انواع تبلیغات کور شده اند.

آنها متوجه بنرها نمی شوند، تبلیغات تلویزیونی را کنار می گذارند، بیلبوردها را نادیده می گیرند.

تفاوت تبلیغات PPC و نتایج ارگانیک را درک می کنند، پیامک های تبلیغاتی را باز نمی کنند و همینطور ایمیل های تبلیغاتی. بازاریابی سنتی به سرعت در حال مرگ است – هم آنلاین و هم آفلاین!

بنابراین محتوا تنها قدرت حال حاضر محسوب می شود و بخش بزرگی از آینده بازاریابی، به ویژه بازاریابی آنلاین خواهد بود.

به زبان ساده ؛ بازاریابی اینترنتی موثر بدون محتوای عالی در عصر حاضر امکان پذیر نیست.

و این مطمئناً شامل سئو نیز هست – حتی بیشتر از بسیاری دیگر.

مشاور سئو شما باید بداند چگونه محتوای وب سایت خود را ایجاد کنید و آن را در وب به اشتراک بگذارید، به گونه ای که ترافیک هدفمندی را به سایت شما جذب کند، آن بازدیدکنندگان را به مشتریان احتمالی تبدیل کند و سپس آنها را به خریدار تبدیل کند.

سپس ، محتوا را آنقدر جذاب نگه دارید که آن افراد را به مشتری تکراری تبدیل کند.

این آسان نیست اما کسی باید این کار را انجام دهد.

به هر حال ، بازاریابی اینترنتی شامل استراتژی های زیادی است که موارد فوق را شامل می شود، اما این تنها نوک کوه یخ است.

خیلی چیزهای دیگر وجود دارد و بهینه سازی موتورهای جستجو که زیر چتر بزرگ بازاریابی آنلاین است که در آن بسیاری از تاکتیک های به کار گرفته شده با یکدیگر به شما در موفقیت وب سایتتان کمک می کند.

آنچه نباید انجام داد!

وقتی صحبت از بهینه سازی موتورهای جستجو می شود، کارهای زیادی وجود دارد که نباید انجام دهید.

این موارد اغلب مهمتر از کاری است که باید انجام دهید.

اجتناب از این موارد برای موفقیت آنلاین وب سایت شما حیاتی است!

شما می توانید 100 کار را به درستی انجام دهید و تنها یک اشتباه می تواند رتبه شما را به طور کامل خراب کند، مجازات شود یا حتی ممنوع شود.

بسیار مهم است که شخص یا شرکتی که به شما مشاوره SEO می دهد بداند که چه کارهایی را نباید انجام دهد و به شما در جلوگیری از آنها کمک کند.

در اینجا یک خلاصه سریع فقط برخی از این موارد وجود داردرا توضیح می دهم :

*بهینه سازی بیش از حد – از کلمه کلیدی خود بیش از حد در محتوای خود و یا در تلاش برای ایجاد لینک به صفحات استفاده کنید.

*پیوند غیرطبیعی – پیوندهای زیاد از یک نوع سایت، پیوندهای زیاد dofollow، استفاده از متن لینک های یکسان بارها و بارها و غیره.

*هرزنامه پیوند – استفاده بیش از حد از پیوند ها در وب سایت خود.

*پیوندهای با کیفیت پایین – مطمئناً در عصر حاضر و عصر بهینه سازی موتورهای جستجو، کیفیت را بیش از کمیت می خواهید.

فقط تعداد انگشت شماری از پیوندهای با کیفیت فوق العاده بالا ، هر روز صدها پیوند بی کیفیت را از بین می برد.

*انواع خاصی از پیوندها – همه پیوندها برابر نیستند.

این روزها برخی از تاکتیک های ایجاد پیوند وجود دارد که می توانند بیشتر از فایده آنها ضرر داشته باشند.

مشاور شما باید بداند که آنها چیست و مطمئن شود که سایت شما از آنها دور است.

*محتوای بد – چرخاندن ، کپی کردن ، سرقت ادبی یا به سادگی نوشتن محتوای بی کیفیت می تواند از بسیاری جهات برای وب سایت شما مضر باشد.

بروز رسانی های گوگل

صنعت سئو همیشه در حال تغییر است.

این امر تا حد زیادی به این دلیل است که گوگل و دیگر موتورهای جستجو همیشه الگوریتم های خود (عوامل رتبه بندی) را برای جلوگیری از هرزنامه و سایر تاکتیک های مبهم به روز می کنند.

بنابراین، یک متخصص سئو واقعی در کنار تغییرات مداوم قرار می گیرد تا همیشه در این زمینه به روز باشد.

از شرکت یا مشاوری که قصد دارید با او کار کنید سوالات زیادی را در مورد به روزرسانی ها بپرسید تا مطمئن شوید از استراتژی های قدیمی استفاده نمی کند.

قبل از صحبت با آنها، همیشه می توانید “تاریخچه تغییر الگوریتم Google” را جستجو کنید تا حداقل یک ایده سریع از آخرین به روزرسانی های مهم اخیر داشته باشید. به این ترتیب می توانید حداقل دانش آنها را قبل از استخدام آزمایش کنید.

سایر موارد

* دانش نزدیک از منطقه خود – در حالی که درست است که متخصص SEO می تواند از نظر فنی در هر نقطه از جهان باشد و همچنان کار خود را به طور موثر انجام دهد ، مهم نیست که در کجا هستید ، ممکن است مزایای متمایزی برای شما وجود داشته باشد. استخدام فردی که شهر/منطقه شما را به خوبی می شناسد.

آنها می توانند درک بهتری از مدت زمان لازم برای رتبه بندی یک سایت بر اساس چارچوب زمانی معمولی در مکان شما، هزینه آن، سطح رقابت و موارد دیگر داشته باشند.

*بیشتر نگران افزایش سود خود به صورت آنلاین هستید – هر متخصص بازاریابی اینترنتی، سئو یا مشاور مشاغل آنلاین از هر نوع باید بیشترین توجه را به حداکثر رساندن سود خود داشته باشد.

به هر حال ، شما آنها را به دلیل تخصص خود در بازاریابی دیجیتال استخدام کردید. آنها باید بتوانند به شما در دستیابی به بالاترین بازده سرمایه گذاری ممکن برای کسب و کار شما کمک کنند.

* در واقع نحوه انجام سئو به روش صحیح را بدانید – اطمینان حاصل کنید که فردی که استخدام می کنید می داند که در حال انجام چه کاری است.

قضاوت در مورد این امر ممکن است دشوار باشد زیرا شما احتمالاً نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید، اما می توانید با پرسیدن  سوالات، جستجوی توصیفات و توصیه ها و هر تحقیق دیگری که می توانید ایده خوبی را بدست آورید.

اگر از یک شرکت بازاریابی بزرگ یا یک شرکت تبلیغاتی عمومی استفاده می کنید، ممکن است فکر کنید به دلیل بزرگ بودن آنها در امنیت هستید، اما در واقع باید در این مورد احتیاط بیشتری کنید.

بسیاری از این شرکت های بزرگ سئو را در لیست خدمات خود قرار می دهند، اما از متخصص بودن در این زمینه فاصله دارند.

خیلی ها اصلا نمی دانند چگونه این کار را انجام دهند.

بنابراین اگر با یکی از این آژانس های بزرگ صحبت می کنید، مطمئن شوید که یک مشاور شخصی دارید که با شما و وب سایت شما کار می کند و واقعاً از دانش و تجربه کافی برای کمک درست به شما برخوردار است.

و این مطالب کم و بیش همان چیزی است که مشاوره سئو در مورد آن صحبت می کند.

واضح است که این مطلب فقط یک خلاصه ی است و موارد بیشتری وجود دارد.

به علاوه ، بهینه سازی موتورهای جستجو یک صنعت دائماً در حال تغییر است، بنابراین همیشه چیزهای متفاوتی وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید.

اما حداقل در حال حاضر شما تصور بهتری نسبت به قبل از خواند این مقاله دارید تا اطمینان حاصل کنید که بهترین فرد را برای کار استخدام می کنید.

موفقیت کسب و کار شما ممکن است به آن بستگی داشته باشد بنابراین عاقلانه انتخاب کنید!