گوگل ادوردز چیست | google adwords چیست

گوگل ادوردز چیست | google adwords چیست

گوگل ادوردز چیست | google adwords چیست

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که گوگل ادوردز چیست و نحوه استفاده از آن را با هم بررسی کنیم.

مقدمه ای بر اینکه گوگل ادوردز ( google adwords ) چیست

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که ، منبع درآمد شرکت گوگل از کجاست؟

جالب است بدانید منبع درآمد اصلی این شرکت ، از راه تبلیغات است و در عین حال گوگل ادوردز ، اصلی ترین سرویس تبلیغاتی شرکت گوگل محسوب می شود.

از هر 10 دلاری که خرج تبلیغات آنلاین گوگل می شود ، تقریبا 4 دلار آن متعلق به شرکت گوگل است.

همان طور که می دانید ، گوگل بر اساس الگوریتم های امتیاز دهی خود ، رتبه سایت ها را مشخص می کند و آن ها را در نتایج جستجو نمایش می دهد.

ممکن است سایت شما رتبه جالبی در نتایج جستجو نداشته باشد ، ولی در عین حال از پتانسیل خوبی برخوردار باشد ، در این صورت شما می توانید با استفاده از سرویس گوگل ادوردز ، سایت خود را در هر کجای نتایج جستجو که می خواهید ، نمایش دهید.

یکی از مزیت های این سرویس این است که ، بابت نمایش سایت شما در نتایج جستجو ، از شما پولی دریافت نمی کند ، بلکه گوگل به ازای هر کلیکی که کاربر روی سایت شما می کند ، از شما هزینه دریافت می کند.

گوگل ادوردز ( Google Adwords ) چیست؟02

هزینه این سرویس با توجه به کلمه انتخاب شده و درجه سختی آن در روش سئو سایت ، متغیر است.

گوگل ادوردز برای چه سایت هایی مفید است :

اگر در زمینه کسب و کار اینترنتی فعالیت می کنید و یک سایت فروشگاهی آنلاین دارید که از منابع و پشتیبانی خوبی برخوردار است ، می توانید با استفاده از سرویس گوگل ادوردز ، مشتریان زیادی را جذب سایت خود کنید.

شما می توانید با استفاده از این فرصت و جلب اعتماد مشتری به واسطه خدمات مناسب ، کسب و کار خود را متحول کنید.

همچنین اگر به تازگی وارد این عرصه شده اید و در یک بازار رقابتی فعالیت می کنید ، می توانید با استفاده از این سرویس ، خود را شناخته تر کنید و برند خود را به مشتری تحمیل کنید.

گوگل ادوردز برای چه سایت هایی مفید است

نحوه استفاده از گوگل ادوردز :

تبلیغات در گوگل ، عاملی موثر در توسعه کسب و کار محسوب می شود.

اما اینکه چه مبلغی را باید هزینه تبلیغات کنید و چگونه محصولات خود را تبلیغ کنید ، هنر خود شما است.

شما قبل از اینکه برای سرویس ادوردز هزینه کنید ، باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید.

بررسی این فاکتورها و انجام هزینه برای کسب و کارهای مختلف ، متغیر است.

بگذارید این مطلب را در قالب یک مثال توضیح دهیم

فرض کنید شما یک فروشگاه آنلاین در زمینه پوشاک دارید ، و سایت شما وضعیت مناسبی در نتایج جستجو ندارد.

شما می توانید به کمک سرویس ادوردز و با انجام هزینه ، لینک اول گوگل را برای هر کلمه ، یا کلمات کلیدی که می خواهید ، تصاحب کنید.

اما صرفا استفاده از این سرویس و قرار گرفتن در صدر نتایج جستجو ، عامل موفقیت کسب و کار شما نیست!

شما باید از قبل عوامل زیادی را تجزیه و تحلیل کرده باشید ، سپس برای سرویس ادوردز هزینه کنید.

برای مثال بازار پوشاک ، یک بازار رقابتی محسوب می شود.

شما ابتدا باید قیمت های خود را ، با قیمت های سایت های رقیب خود مقایسه کنید و سعی کنید مناسب ترین قیمت ها را در بین آن ها داشته باشید.

مسلما وقتی شما از سرویس ادوردز استفاده کنید ، بازدید شما چندین برابر بیشتر خواهد شد.

در این صورت شما باید از یک source قوی برای سایت خود برخوردار باشید تا در صورت افزایش ناگهانی فروش محصولات ، به مشکل بر نخورید.

همچنین شما باید میانگین سود فروش محصولات خود را از قبل حساب کرده باشید و درصد مشخصی از آن را به تبلیغات اختصاص دهید.

گام بعدی انتخاب کلمه کلیدی مناسب است.

 انتخاب کلمه کلیدی مناسب

شما باید از قبل رفتار کاربران را در رابطه با بازار کسب و کار خود ، تجزیه و تحلیل کرده باشید.

شما باید بدانید که کاربران با چه کلمه یا کلماتی وارد سایت رقبای شما می شوند و سپس از آن ها به عنوان کلمات کلیدی خود استفاده کنید.

همان طور که اشاره کردیم گوگل برای نمایش سایت شما در رتبه بندی ، از شما هزینه ای دریافت نمی کند و فقط بابت کلیک کردن از شما هزینه کم می کند.

هزینه تبلیغ برای هر کلیک با توجه به نوع کسب و کار و همچنین نوع کلمات کلیدی ، متغیر است.

فرض کنید بعد از تحقیقات در زمینه انتخاب کلمه کلیدی ، به این نتیجه رسیده اید که کلمه “لباس جدید” مناسب ترین کلمه برای سرمایه گذاری است.

نرخ تبدیل بیشتر = بازگشت سرمایه بیشتر

شما باید در مزایده گوگل برای این کلمه شرکت کنید و پیشنهاد قیمتی خود را با توجه به بررسی هایی که از قبل انجام داده اید ، ارائه کنید ، برای مثال 1 دلار بابت هر کلیک.

البته قبل از شرکت در مزایده و ارائه پیشنهاد خود ، باید یک فاکتور مهم را بررسی کرده باشید ، و آن میزان تبدیل نرخ کلیک به مشتری است.

برای مثال شما باید بدانید از هر 100 نفری که روی سایت رقبای شما کلیک می کنند ، چند نفر از آن ها تبدیل به مشتری می شوند و از سایت آن ها خرید می کنند.

شما باید این نرخ تبدیل را با سود محصولات خود مقایسه کنید و سپس قیمت پیشنهادی خود را برای کلمه کلیدی مورد نظر خود به ادوردز پیشنهاد دهید.

بالا بردن نرخ تبدیل تاثیر بسبار زیادی روی موفقیت گوگل ادوردز دارد به شما پیشنهاد می کنیم مقاله روش های افزایش  نرخ تبدیل را مطالعه کنید.

بعد از انجام این مراحل و همچنین پرداخت هزینه ، سایت شما برای مدت مشخصی در صدر نتایج جستجو قرار خواهد گرفت ، از این به بعد مرحله دوم فعالیت شما آغاز می شود.

روش های افزایش تبدیل نرخ کلیک به مشتری :

روش های افزایش تبدیل نرخ کلیک به مشتری

مهم ترین مرحله فعالیت شما ، بعد از قرار گرفتن سایت شما در لینک اول گوگل است.

شما باید از روش هایی استفاده کنید که مشتریان بیشتری را با توجه به تعداد کلیک سایت خود ، به  دست آورید ، یعنی روش هایی را اعمال کنید که نرخ تبدیل کلیک به مشتری خود را نسبت به رقبایتان و همچنین میانگین آن که از قبل بررسی کرده اید ، بیشتر کنید.

ما در این مقاله ، قصد داریم این شرایط را برای یک فروشگاه اینترنتی بررسی کنیم.

در زیر به نکاتی اشاره می کنیم ، که می تواند باعث افزایش نرخ تبدیل سایت شما شود.

نکات افزایش نرخ تبدیل :

  1. شما باید از یک طراحی سایت جذاب برخوردار باشید تا زمانی که کاربر به سایت شما مراجعه می کند ، حرفه ای بودن سایت شما را درک کند ، همین امر و ایجاد این حس در کاربران می تواند ، مشتریان سایت شما را افزایش دهد.
  2. اگر در یک بازار رقابتی فعالیت می کنید ، باید مناسب ترین قیمت ها را به مشتریان خود ارائه دهید ، شما می توانید به واسطه قیمت های ارزان تر ، مشتریان بیشتری را جذب سایت خود کنید و از سود بیشتری بهره مند شوید.
  3. شما می توانید با استفاده از افزونه های مرتبط با فروشگاه های اینترنتی ، خدمات بهتری را به مشتریان سایت خود ارائه دهید و موجب رضایت کاربران سایت خود شوید ، یکی از محبوب ترین و پر کاربردترین افزونه ها در این زمینه ، افزونه ووکامرس است که در ایران طرفداران زیادی دارد ، به شما پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر راجع به این افزونه مقاله “ووکامرس چیست و چه کاربردی دارد” را مطالعه کنید.
  4. سایت شما باید بهترین خدمات پس از فروش را در بین رقبای خود ، به مشتریان ارائه دهد ، این کار موجب جلب اعتماد بازدید کنندگان سایت شما خواهد شد و می تواند نرخ تبدیل سایت شما را افزایش دهد.
  5. شما باید تبلیغات خود را به بهترین شکل ممکن در نتایج جستجو نشان دهید ، تا به واسطه آن بازدید کنندگان بیشتری را جذب سایت خود کنید ، شما باید از جملاتی جذاب و از همه مهم تر مرتبط با کسب و کار خود استفاده کنید و به این واسطه نرخ تبدیل سایت خود را افزایش دهید.
  6. شما می توانید از افزونه هایی استفاده کنید که به منظور افزایش نرخ کلیک طراحی شده اند ، افزونه های زیادی در این زمینه وجود دارند که دو تای آن ها در ایران به راحتی قابل استفاده است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

افزونه callout :

با استفاده از این افزونه شما می توانید تا سقف 25 کارکتر بیشتر برای نوشتن تبلیغات خود بهره ببرید. (بدون احتساب فاصله)

اگر شما از تبلیغات هدفمند و با گیرایی بالا استفاده می کنید ، با استفاده از قابلیت این افزونه می توانید ، مشتریان زیادی را جذب سایت خود کنید و نرخ تبدیل سایت خود را افزایش دهید.

افزونه sitelink :

یکی دیگر از افزونه های افزایش نرخ کلیک sitelink است ، استفاده از این افزونه این امکان را رای شما فراهم می کند که ، بازدید کنندگان را علاوه بر صفحه اصلی به صفحات دیگری هم بفرستد.

سئو بهتر است یا ادوردز :

سئو بهتر است یا ادوردز

درباره این مبحث که بهینه سازی سایت بهتر است یا ادوردز جواب دقیقی وجود ندارد.

این بستگی به نوع فعالیت شما و یا نوع کسب و کار شما دارد.

ممکن است شما در زمینه ای فعالیت می کنید که رقبای جدی در زمینه کسب و کار آنلاین نداشته باشید ، در این صورت سئو برای شما مناسب تر است ، و با استفاده از آن می توانید به راحتی به رتبه های بالای نتایج جستجو برسید.

اما ممکن است کسب و کار شما در زمینه ای باشد که رقبای قدرتمندی در زمینه فروشگاه آنلاین داشته باشید ، در این حالت اگر بخواهید از سئو استفاده کنید ، زمان بسیار زیادی می برد که به سطح رقبای خود برسید و این در حالی است که سایت شما از پتانسیل لازم برای رقابت با سایت های سطح بالا برخوردار است.

در این حالت استفاده از سرویس ادوردز برای شما مناسب تر است .

پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات کامل تر در این زمینه مقاله “سئو بهتر است یا ادوردز” را مطالعه کنید.

سخن آخر

سخن آخر گوگل ادوردز

همان طور که اشاره کردیم ، سرویس گوگل ادوردز برای سایت هایی که در زمینه کسب و کار اینترنتی فعالیت می کنند کاربرد زیادی دارد.

اگر شما هم در این زمینه فعالیت می کنید و یا می خواهید وارد این عرصه شوید ، به خاطر داشته باشید که الگوریتم گورخر گوگل ، به دقت سایت شما زیر نظر خواهد داشت.

سعی کنید با رعایت قوانین این الگوریتم ، هم از جریمه شدن احتمالی سایت خود جلوگیری کنید و هم رضایت بازدید کنندگان سایت خود را جذب کنید.

پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر در زمینه قوانین الگوریتم گورخر ، مقاله “الگوریتم گورخر چیست” را مطالعه کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.