تگ چیست؟ تگ کردن در اینستاگرام چگونه است؟

تگ یا برچسب چیست و چه کاربردی دارد؟
4.9/5 - (9 امتیاز)

در این مقاله وب داران قصد داریم ابتدا بگوییم تگ چیست و نحوه تگ کردن در اینستاگرام را با سرفصل های زیر برای شما خواهیم گفت:

 

تگ چیست | tag چیست

وقتی کاربران به سایت و یا اینستاگرام مراجعه می کنند می توانند از طریق دسته بندی که شما برای موضوعات سایت خود مشخص کرده اید و یا برای صفحه اینستاگرام خود ایجاد نموده اید به مطالب شما دسترسی پیدا کنند.

تگ کردن در اینستاگرام چیست؟

نحوه تگ کردن در اینستاگرام

یکی از قابلیت های پرکاربرد در اینستاگرام تگ کردن است. اگر از فعالان در این شبکه مجازی باشید مطمئنا با  اصطلاح تگ کردن آشنا هستید و باید نحوه تگ کردن در اینستاگرام را بدانید.

در واقع تگ کردن در اینستاگرام یک ویزگی ست که کاربران با آن می توانند در زیر عکس یا پست خود به افراد دیگر اشاره کنند و بتوانند با دوستان خود در ارتباط باشند. اما اگر می خواهید بدانید چگونه در اینستاگرام تگ کنیم با ادامه مقاله همراه باشید.

در واقع برچسب زدن به آی دی اکانت دیگران تعریف تگ چیست می باشد. در اینستاگرام امکان تگ کردن افراد در استوری، پست، کامنت و … وجود دارد. شما می توانید با اسفاده از @ قبل از نام کاربری شخص مورد نظر خود، تگ کردن در اینستاگرام را انجام دهند.

نحوه تگ کردن در پست اینستاگرم

اگر پستی را می خواهید در اینستاگرام منتشر کنید که افرادی که در پست هستند را تگ کنید بدین شکل عمل می کنید:

شما ابتدا با لمس علامت + شروع به ست گذاشتن می کنید.

در مرحله بعد عکس یا فیلم خود را از گالری انتخاب کرده و  دکمه بعدی یا next را می زنید.

بعد از ویرایش عکس و اضافه کردن متن مورد نظر دکمه tag people را می زنید.

مجددا دکمه + را لمس کرده و نام مورد نظر را جستجو کرده و در نهایت دکمه تیک را می زنید.

 نحوه tag کردن در کامنت اینستاگرام

اخیرا صفحه های تجاری در اینستاگرام با طرح های پیشنهادی که دوستان خود را تگ کنید تا در قرعه کشی شرکت نمائید، اقدام به تبلیغات و معرفی برند خود می کنند، به همین دلیل آموزش نحوه تگ کردن در اینستاگرام بسیار مهم است.

برای تگ کردن در کامنت ابتدا در زیر پست دکمه کامنت را انتخاب کنید.

در مرحله بعد @ را تایپ کرده و سپس بدون فاصله نام کاربری را به صورت انگلیسی وارد کنید.

در مرحله آخر دکمه post را بزنید.

نحوه تگ کردن در استوری اینستاگرام

ابتدا روی قسمت استوری رفته عکس یا فیلم مورد نظر را انتخاب نمایید.

در مرحله بعد گزینه Aa لمس کرده بعد در قسمت پایین صفحه گزینه mention@ را انتخاب کرده و نام مورد نظر را اضافه کنید.

در نهایت دکمه done  را لمس کنید.

منشن کردن در بیو اینستاگرام

از  این روش برای معرفی کردن پیج کاری توسط پیج شخصی است.

ابتدا روی گزینه edite profile رفته و در صفحه ای که جلوی شما باز می شود در قسمت Bio با استفاده از کلمه @ و بعد از ان نام کاربری و در نهایت دکمه تیک این عملیات انجام می شود.

برچسب چیست؟

وقتی کاربران به سایت شما مراجعه می کنند می توانند از طریق دسته بندی که شما برای موضوعات سایت خود مشخص کرده اید به مطالب شما دسترسی پیدا کنند. این تعریفی از  tag چیست؟

دسته بندی موضوعی زیاد موجب سردرگمی کاربران هنگام مراجعه سایت شما می شود و هرچه دسته بندی سایت شما کمتر باشد ( توصیه ما به شما ایجاد نهایت چهار یا پنج صفحه است ) ، کاربر راحت تر موضوع مورد نظر خود را پیدا می کند و همچنین شخصی که تولید محتوا می کند هم به راحتی مطلب خود را در دسته بندی سایت قرار می دهد.

در نتیجه هرچه دسته بندی سایت شما محدود تر باشد ، کاربران می توانند راحت تر به مطالب سایت شما دسترسی داشته باشند.

برچسب هم مشابه همین موضوع است و ترکیب و استفاده مناسب از هر دو آن ها می تواند راهنمایی مناسب برای کاربرانی که از سایت شما بازدید می کنند باشد.

در اصل دسته بندی سایت در رابطه با موضوع مطالب مشخص می شود ولی برچسب گذاری در رابطه با محتوای مطالب انجام می شود و شما برای ارتباط مطالب در دسته بندی های مختلف ، باید از برچسب استفاده کنید.

شما می توانید کلمات مهم محتوای خود را برچسب گذاری کنید.

منظور از کلمات مهم کلماتی هستند که مثلا در دسته های دیگر سایت شما درباره آن مطلب نوشته شده است و از طریق برچسب می توانید بین آن ها ارتباط ایجاد کنید در حالی که در یک دسته نیستند.

لازم به ذکر است باید توجه داشته باشید که کلمات مهم که اشاره کردیم با کلمات کلیدی فرق دارند.

در قالب مثال

حالا می خواهیم این مطلب را در قالب یک مثال برای شما توضیح دهیم:

فرض کنید که شما یک سایت در زمینه بررسی کالای دیجیتال دارید و در دسته موضوعی گوشی موبایل ، شما یک محتوا در زمینه بررسی iphone x نوشته اید.

از طرفی در دسته موضوعی ساعت های هوشمند هم یک مقاله در زمینه بررسی iphone watch دارید که در هر دو این صفحه ها از برچسب “محصولات اپل” استفاده کرده اید.

ممکن است کاربری که مقاله شما را مطالعه می کند علاقه به آشنایی با دیگر محصولات اپل را داشته باشد ، در این صورت با کلیک بر روی tag “محصولات اپل” می تواند تمامی صفحه هایی را که به بررسی محصولات اپل پرداخته اند و در آن از این برچسب استفاده کردند را مشاهده کند و دیگر نیاز نیست برای مشاهده این مطالب در دسته بندی سایت به جستجو بپردازد.

این روش می تواند علاوه بر تسریع دسترسی کاربران به اطلاعات سایت ، موجب رضایت کاربران هم بشود که نتیجه آن تاثیر مثبت روی سئو سایت شما است.

شما می توانید مشابه این مدل برچسب گذاری را در هر زمینه محتوایی دیگر در سایت خود به کار ببرید.

بعد از اینکه با مفهوم تگ چیست آشنا شدید به سراغ نکاتی در رابطه با برچسب گذاری می رویم که با رعایت آن ها می توانید حداکثر امتیاز استفاده از برچسب را برای سایت خود کسب کنید.

نکاتی که باید در هنگام برچسب گذاری رعایت کنید

  • سعی کنید برچسب ها را در رابطه با علاقه کاربران ایجاد کنید.
  • از نوشتن عبارات طولانی هنگام ایجاد برچسب خودداری کنید.
  • سعی کنید در tag های فارسی نهایت از سه کلمه استفاده کنید.
  • برچسب ها را مانند عناوین دسته بندی سایت ایجاد نکنید زیرا عناوین خودشان اطلاعات مربوط به آن دسته را به کاربران ارائه می دهند و این کار جز تاثیر منفی روی سئو سایت شما نتیجه دیگری در پی نخواهد داشت.
  • از ایجاد برچسب های زیاد خودداری کنید ، شاید به این مورد برخورده باشید که در هنگام مطالعه یک صفحه ، نویسنده در پایین صفحه از تعداد زیادی برچسب استفاده کرده باشد ، این کار نه تنها باعث تاثیر مثبت روی سئو نمی شود بلکه باعث سردرگمی کاربران سایت هم می شود همچنین از آنجا که گوگل زمان مشخصی را برای بررسی و ایندکس مطالب شما در نظر می گیرد ، ایجاد برچسب های زیاد و غیر مرتبط می تواند باعث گمراهی موتورهای جستجو موقع بررسی سایت شما شود.

برچسب های نا مناسب

برچسب گذاری های نامناسب و اشتباه را می توان به سه دسته تقسیم کرد :

  • ایجاد برچسب تکراری (Duplicate Content)

یعنی ایجاد برچسب برای دو صفحه با محتوای یکسان یا نزدیک به هم.

برای مثال ایجاد دو برچسب در زیر یک مطلب با نام های “رستوران با موسیقی زنده” و “موسیقی زنده در رستوران”!

به خاطر داشته باشید که استفاده از برچسب تکراری هیچ تاثیر مثبتی روی سئو سایت شما ندارد.

  • استفاده از tag های مترادف (Cannibalizatioan)

استفاده از این نوع تگ باعث می شود موتورهای جستجو نتوانند تشخیص دهند که کدام برچسب مناسب تر است.

برای مثال ایجاد دو برچسب در یک صفحه با نام های “غذای خوشمزه” و “غذای لذیذ”

  • ایجاد برچسب های بی ارزش (Zombie Pages)

مهم ترین نکته ای که در برچسب گذاری باید رعایت کنید استفاده از کلمات مهم و مورد نیاز کاربر برای ایجاد برچسب است.

استفاده از کلمات بی ارزش و بدون استفاده فقط موتورهای جستجو را گمراه می کند و زمان ایندکس مطالب مهم سایت شما را افزایش می دهد.

همچنین اعتماد گوگل نسبت به ارزش محتوای شما را کاهش می دهد.

سخن آخر

همان طور که استفاده مناسب از برچسب گذاری می تواند تاثیر بسیار زیادی در سئو سایت شما داشته باشد ، استفاده نا مناسب و نا درست از آن هم به همان اندازه می تواند باعث سئو منفی سایت شما شود.

پس سعی کنید قبل از انتخاب برچسب ها از مناسب بودن آن ها اطمینان حاصل کنید و همچنین از ایجاد برچسب های زیاد در زیر مطالب خود خودداری کنید.

پرسش و پاسخ متداول

تگ یا برچسب چیست؟

وقتی کاربران به سایت و یا اینستاگرام مراجعه می کنند می توانند از طریق دسته بندی که شما برای موضوعات سایت خود مشخص کرده اید و یا برای صفحه اینستاگرام خود ایجاد نموده اید به مطالب شما دسترسی پیدا کنند

برچسب چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

وقتی کاربران به سایت شما مراجعه می کنند می توانند از طریق دسته بندی که شما برای موضوعات سایت خود مشخص کرده اید به مطالب شما دسترسی پیدا کنند و هرچه مطالب شما بیشتر دیده شود رتبه بالاتری در نتایج جستجو گوگل خواهید گرفت. سعی کنید دسته بندی های شما در سایت زیاد نباشد که کاربر راحت تر مطالب شما را پیدا کند.

در چه بخش هایی از اینستاگرام تگ کردن امکانپذیر است؟

در اینستاگرام امکان تگ کردن افراد در استوری، پست، کامنت و ... وجود دارد. شما می توانید با اسفاده از @ قبل از نام کاربری شخص مورد نظر خود، تگ کردن در اینستاگرام را انجام دهند

سیاوش رستمی

سیاوش رستمی موسس، نویسنده و سئو کار وب داران می باشد. بیشتر از 10 سال در زمینه سئو و طراحی سایت مشغول به کار است. و عاشقانه حرفه اش را دوست دارد.

1 دیدگاه دربارهٔ «تگ چیست؟ تگ کردن در اینستاگرام چگونه است؟»

  1. بسیار عالی لطفا درباره ی نحوه وارد کردن اطلاعات در دیتا بیس به صورتی که بتونه بازدید بیشتری داشته باشه هم اطلاعات بزارید ممنون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *