طراحی وب سایت کودک

طراحی وب سایت کودک

طراحی وب سایت کودک | طراحی سایت کودکان | ساخت سایت کودک

امروزه اهمیت طراحی وب سایت کودک با توجه به پیشرفت تکنولوژی و علاقه کودکان به کار با تلفن‌های همراه هوشمند و استفاده از فضای اینترنت بیشتر از هر زمان دیگری می باشد.

همانطور که می‌دانید فضای اینترنت حاوی مطالب نامناسب زیادی برای کودکان می باشد پس ما نیاز داریم که فضایی امن را در اینترنت برای کودکان ایجاد کنیم.

با طراحی وب سایت کودک هم می‌توانیم فضای امن و شاد را در بستر اینترنت برای کودکان ایجاد کنید و هم می‌توانیم با استفاده از مطالب آموزشی سطح دانش کودکان را افزایش دهیم.

جالب است بدانید که اینگونه سایت ها فقط برای استفاده کودکان نیست و بزرگسالان و والدین هم می‌توانند از مقالات آموزشی مربوط به کودکان استفاده کنند و اطلاعات خود را افزایش دهند.

نکته مهمی که در طراحی وب سایت کودک باید رعایت کنیم استفاده از رنگ بندی های مناسب و شاد و مناسب برای رده های سنی کودکان در ساخت سایت کودک می باشد که رعایت این نکته می تواند تاثیر زیادی در جذب کودکان داشته باشد.

ویژگی های طراحی سایت کودکان

در ادامه به نکاتی اشاره می کنیم که توسط کارشناسان وب داران در ساخت سایت کودک مورد استفاده قرار می‌گیرد:

  • طراحی گرافیکی سایت

از آنجا که اکثر مخاطبان این سایت کودکان هستند استفاده از طرح های گرافیکی جذاب و همچنین استفاده از رنگ بندی های شاد و مناسب رده سنی کودکان ضروری می باشد.

تیم ما می تواند به شما در این زمینه ها کمک کند.

  • کتابخانه کودکان

در این بخش شما می توانید انواع کتاب های مربوط به کودکان را با توجه به رده سنی آن ها و دسته بندی مناسب قرار دهید.

  • مقالات در مورد بیماری‌های کودکان

شما می توانید این بخش مخصوص والدین و بزرگسالان طراحی کنید و در آن مقالات آموزشی را در رابطه با بیماری‌های کودکان قرار دهید تا بتوانید سطح دانش والدین را در این زمینه ها افزایش دهید.

  • فایل های صوتی

شما می توانید در این بخش از سایت قابل فایل های صوتی مربوط به کودکان را قرار دهید از جمله شعر ، داستان ، آموزش زبان و …

قسمت های مورد نیاز برای طراحی وب سایت کودک

  • قسمت مقالات آموزشی

شما می توانید در این قسمت از سایت مقالات آموزشی در رابطه با کودکان را قرار دهید تا سطح سواد و دانش والدین در این زمینه را افزایش دهید و همچنین می توانید پاسخگوی سوالات آن ها باشید.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در این قسمت می توانید مقالات آموزشی مناسب کودکان را هم قرار دهید.

  • قسمت سرگرمی

مطمئناً این قسمت از سایت می‌تواند جذاب ترین قسمت برای کودکان باشد.

شما می توانید در این قسمت از بازی های مخصوص کودکان استفاده کنید و همچنین می توانید از آموزش نقاشی ، شعر ، کاردستی و …. برای کودکان استفاده کنید.

  • فروشگاه

شما می توانید در این قسمت از سایت یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید و محصولات مربوط به کودکان اعم از پوشاک ، اسباب بازی ، سی دی های آموزشی و …. را به صورت آنلاین به فروش بگذارید.

ساخت سایت کودک برای والدین

اگر شمایی که در حال خواندن این مطلب هستید فرزند داشته باشید می دانید که مهم ترین مرحله پس از مراقبت از فرزند ، نحوه آموزش و تربیت فرزند می باشد.

طراحی سایت کودکان می‌تواند یک منبع و مرجع خوب برای مقالات آموزشی در رابطه با کودکان باشد.

والدین می‌توانند با مراجعه به اینگونه سایت‌ها کتاب‌های آموزشی مربوطه را خریداری کنند و دانش خود در این زمینه را افزایش دهند.

هزینه ساخت سایت کودکان

هزینه طراحی سایت با توجه به نوع سایت و درخواست مشتری متفاوت است.

اینکه شما چه امکاناتی را برای سایت خود در نظر دارید می‌تواند روی قیمت سایت تاثیرگذار باشد.

شما می توانید طراحی سایت ارزان را با تیم طراحی سایت در تهران ما تجربه کنید.

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه هستند.

امکانات عمومی طراحی وب سایت کودک

  • روش های ارتباطی

شما می توانید از طریق صفحه ” تماس با ما ” راه‌های ارتباطی خود را در سایت قرار دهید تا بتوانید با والدین در ارتباط باشید.

  • سئو و بهینه سازی سایت

برای اینکه سایت شما بیشتر دیده شود و کاربران زیادی را جذب کنید نیاز به رعایت اصول سئو و بهینه سازی سایت دارید.

برای مثال اگر سایت شما روی کلمه ” سایت کودک ” در نتایج گوگل بالا باشد ، شما بازدیدکننده زیادی خواهید داشت.

متخصصین سئو وب داران می‌توانند سایت شما روی هر کلمه ای در گوگل بالا بیاورند.

  • طراحی ریسپانسیو

طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا به این معنی است که سایت شما در تمامی دستگاه های تلفن همراه و تبلت ها به خوبی نمایش داده شود زیرا بخش عظیمی از کاربران با تلفن های همراه خود از اینترنت استفاده می‌کنند.

همچنین رعایت اصل ریسپانسیو در سایت تاثیر زیادی روی بهبود سئو سایت شما خواهد داشت و یکی از فاکتورهای گوگل در این زمینه محسوب می‌شود.

علاوه بر امکانات ذکر شده در بالا شما می توانید امکانات دیگری را هم در سایت خود داشته باشید که می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان ما این امکانات را ذکر کنید.

امروزه مهد کودک ها بیش از هر زمانی به  طراحی سایت کودکان نیاز دارند تا بتوانند ارتباط بهتری را با والدین برقرار کنند.

همچنین می توانند برنامه های آموزشی و اهداف خود را در قالب طراحی سایت به والدین نشان دهند.

طراحی سایت کودکان

طراحی سایت کودکان یک روش موثر و علمی برای تخلیه هیجان کودکان و همچنین سرگرمی آن ها می‌باشد و والدین از این طریق می‌تواند با یک تیر چند نشان بزنند.

همچنین طراحی سایت کودکان می‌تواند یک روش مفید و موثر برای یادگیری کار با اینترنت و فضای مجازی برای کودکان باشد و می تواند مهارت های یادگیری آن ها را در رابطه با استفاده از تکنولوژی افزایش دهد.

طراحی سایت کودکان می تواند فرصتی برای والدین باشد تا بتوانند مهارت‌های فرزندان خود را از این طریق شناسایی کنند و روی آن ها تمرکز کنند.

همچنین به این نکته باید توجه داشته باشید که استفاده از رنگ های جذاب و شخصیت‌های کارتونی محبوب در طراحی سایت کودکان می‌تواند مخاطبان زیادی را جذب سایت شما کند.

طراحی وب سایت کودکان

همانطور که می‌دانید رده سنی کودکان یکی از حساس‌ترین رده‌های سنی محسوب می‌شود که در آینده فرد نقش بسیار زیادی دارد ، از همین رو یک وب سایت کودکانه باید به نیازهای روز کودکان توجه کند و طراحی سایت کودکان باید به گونه ای باشد که علاوه بر سرگرم کردن کودکان مطالب آموزشی مفیدی را هم به آن ها آمورش دهد.

یکی از مهم ترین نکته ها در طراحی وب سایت کودکان استفاده از روانشناسی رنگ نسبت به سن مخاطبین است زیرا در این رده سنی کمتر به محتوا و متن توجه می‌شود و بیشتر عکس ها و رنگ ها هستند که روی ذهن کودکان تاثیر می‌گذارند.

طراحی وب سایت های کودکان

ابتدا باید در سایت خود مشخص کنید که چه رده سنی از اهمیت بیشتری برای شما برخوردار است و سپس بر طبق آن نوع طراحی سایت خود را مشخص کنید.

همانطور که می‌دانید دوران کودکی هر فرد تاثیر زیادی در آینده فرد دارد پس هنگام طراحی سایت باید به این نکته توجه داشته باشید و سرگرمی ها و بازی هایی در سایت خود استفاده کنید که کودکان بتوانند به کمک آن ها شخصیت قوی تری پیدا کنند و این امر مطمئنا در آینده آن ها تاثیرگذار خواهد بود.

شما می توانید برای هرگونه مشاوره رایگان در این زمینه با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.

طراحی وب سایت کودک با وب داران

طراحی وب سایت کودک | طراحی سایت کودکان | ساخت سایت کودک | ساخت سایت کودکان | طراحی سایت در تهران | طراحی سایت در اراک | طراحی سایت وب داران

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.