15 ایده کسب درامد با گوشی که نباید بدانید! (راهنمای 2024)

کسب درامد از گوشی
5/5 - (1 امتیاز)

کسب درامد با گوشی موبایل در دنیای تکنولوژی امروزی، که بسیاری از کارها از طریق گوشی های همراه انجام می شود، مهم است. و به راحتی می توان با 15 ایده ای که وب داران امروز به شما معرفی می کند با کمک موبایل به درآمدزایی رسید. شما می توانید بجای آن که زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی سپری کنید، با کمی وقت گذاشتن به درآمد دلخواه و ایده آل برسید. اما چطور امکان دارد؟ از طریق موبایل چه فعالیت های درآمدزایی را می توان انجام داد؟ راه های مختلفی برای کسب درآمد با گوشی وجود دارد که درباره آن ها صحبت می کنیم.

روش های کسب درآمد با گوشی موبایل کدامند؟

اولین فاکتور در هر رشته و کاری، علاقه و استعداد است. اگر فکر می کنید که استعداد این کار را دارید، همین حالا شروع کنید. حتماً موفق می شوید. فاکتور دوم، دانستن کمی از علم گوشی و روش های مختلف کار کردن با گوشی است.

کسب درامد با موبایل

درست است که کار کردن با موبایل کار چندان سختی نیست. اما بدون هیچ پیش زمینه ای نمی توانید وارد این کار شوید. بهتر است چندین برنامه ادیت، بازار یابی، شبکه اجتماعی و… را بشناسید و سپس اقدامات جدی را آغاز کنید. و در نهایت دانستن اندکی علم بازاریابی، بسیار شما را یاری خواهد کرد. علم بازاریابی کمک تان می کند تا با کارفرماها، به درستی ارتباط برقرار کنید و از آن ها سفارش بگیرید. این سه فاکتور را با یکدیگر ادغام کنید تا ببینید به نتایج بسیار مطلوبی دست پیدا می کنید.

1. کسب درامد با گوشی از همکاری در فروش

اولین کاری که می توانید با گوشی موبایل انجام دهید، همکاری در فروش است. همکاری در فروش به معنی این است که شما با شرکتی که فروش محصولی را انجام می دهد، وارد همکاری می شوید. به اینصورت که تمام خدمات ارسال و فروش محصول توسط شرکت انجام می شود، شما تنها برای محصولات تبلیغات انجام می دهید و با اینکار سودی از شرکت دریافت می کنید. شما در این روش، درد سرهای فروش، انبار، خرید کالا، سرمایه زیاد، ارسال کالا و… را ندارید و در عوض حتی می توانید فروشی نامحدود را تجربه کنید. در این کار به تخصص خاصی احتیاج ندارید و می توانید بطور 24 ساعته شبانه روز در هر ساعت دلخواه فعالیت داشته باشید.

2. تولید محتوا ویدیویی درآمد با گوشی حرفه ای ها

یکی از مشاغل بسیار محبوب جامعه امروزی بلاگر شدن است. فقط کافی است با کمک موبایل تان، از فعالیت ها و استعدادهایتان فیلم تهیه کنید و سپس آن ها را در شبکه های مجازی منتشر کنید. فرقی نمی کند در چه زمینه ای فعالیت کنید، طنز، آشپزی، دابسمش و… اینروزا طرفداران بسیاری دارند.

3. ارائه مشاوره آنلاین

اگر صاحب شغل یا حرفه ای هستید که توسط آن به افراد مشاور می دهید، موبایل نیز می تواند در این زمینه شما را همراهی کند. به اینصورت که برای مثال اگر یک روانشناس یا وکیل هستید، می توانید با ارائه مشاوره های تلفنی یا اینترنتی، خدمات خود را عرضه کنید و هزینه ها را دریافت کنید. این یکی از روش های بسیار آسان کسب درامد از طریق موبایل است.

4. کسب درامد با گوشی از فروش محصول

می توانید محصولی را از بازار بطور عمده تهیه کنید، و سپس در منزل تان بدون آن که مغازه یا فروشگاهی را اجاره کنید، با گرفتن عکس ها از محصولات و انتشارشان در فضای مجازی، آن ها را بفروش برسانید. پلتفرم های مختلفی برای فروش محصولات شما وجود دارند مانند شیپور، تلگرام، اینستاگرام، دیوار و… که هر کدام از این فضاها قاعده و قانون مخصوص خود را دارند و شما باید براساس این قاعده ها فعالیت داشته باشید.

5. کسب درآمد با گوشی کمک یوتیوب

دوست دارید تا درآمد دلاری داشته باشید و هر روزه مبلغ آن را افزایش دهید؟ چاره شما پلتفرم یوتیوب است. می توانید با موبایلی نسبتاض با کیفیت، فیلم های را در هر زمینه دلخواه از خودتان ضبط کنید، آن ها را در فضای یوتیوب پخش کنید و سپس مدیر این شرکت براساس بازدید ویدیوهایتان به شما حقوق دلاری بدهد. موضوعات مختلفی را برای این بک درآمدزایی می توانید انتخاب کنید.

6. درآمدزایی از طریق اینستاگرام

حتماً شما هم درباره کسب درآمد اینستاگرام تا حدودی اطلاع دارید. و برخی از دوستان یا اطرافیان تان، با کمک این برنامه اجتماعی، به درآمدزایی می کنند. اما چطور ممکن است؟ افرادی که در اینستاگرام فعالیت می کنند و به درآمدهای خوبی دست پیدا می کنند، یا از طریق ادمین شدن فعالیت می کنند و یا از طریق اینفلوئنسر شدن.

برای اینفلوئنسر شدن، شما به یک گوشی موبایل با دوربین با کیفیت نیاز دارید که از خودتان عکس و فیلم های را ضبط و در این شبکه اجتماعی پخش کنید. می تواند فعالیت شما در هر حوزه ای باشد، ساخت کلیپ های طنز، گرفتن فیلم از روزمره تان، ساخت وسایل تزئینی، ارائه آموزش به مخاطبان و… . بعد از آن که بقدر کافی در این فضاها معروف شدید، و توانستید مخاطبان تان را جمع کنید،

وقت این است که با گرفتن تبلیغات از صاحبین مشاغل، درآمدزایی کنید. روش بعدی که با نام ادمین شدن می باشد، وظایف متفاوت تری دارد. یک فرد ادمین به عنوان یک فروشنده برای فروشگاه ها در فضای مجازی فعالیت می کند.

ادمین موظف است با مخاطبان پیج، در ارتباط باشد. به سوال های آن ها درباره محصولات پاسخ دهد و در آخر اقداماتی انجام دهد تا باعث پیشرفت و رشد پیج صاحب فروشگاه شود. دریافت حقوق از صاحبین فروشگاه های مجازی، از دو طریق صورت می گیرد، یک به صورت پورسانتی و دو به صورت حقوق های ماهانه که این موضوع براساس توافق شما با کارفرما انجام می شود.

7. پلتفرم تلگرام

یکی دیگر از پلتفرم های درآمدزا، تلگرام می باشد. در تالگرام نیز شما می توانید با کمی زمان گذاشتن با راحتترین روش ها به درآمد خوبی دست پیدا کنید. این روزها تلگرام بسیار محبوب شده است و کار کردن با این اپ بسیار آسان است، بنابراین مخاطبین بسیار زیادی دارد. روش های درآمدزایی در تلگرام را می توان به دو بخش تقسیم کرد، ایجاد کانال و ادمین تلگرام شدن.

قسمتی در تلگرام وجود دارد که به آن کانال گفته می شود. کانال درواقع فضایی است که ادمین آن می تواند مطالب منتخبش را منتشر کند و در نهایت مخاطبین زیادی را برای خود جذب کند. موضوعات مختلفی هست که یک فرد می تواند با انتخاب آن ها برای کانالش موفق شود.

به عنوان مثال این روزها کانال های با موضوعات آموزشی، تبلیغات، نیازمندی های یک منطقه، رزومه سازی برای افراد و فروش کتاب های صوتی بسیار محبوب شده اند و شما با ایجاد این موضوعات خواهید توانست، مخاطبین زیادی را بدست بیاورید.

بعد از کسب مخاطب نیز، گرفتن تبلیغات و دریافت هزینه از صاحبین مشاغل، می تواند روش خوبی برای درآمدزایی تان باشد. مدل بعدی، گرفتن پست ادمینی است. این نیز مانند همان روش ادمینی در اینستاگرام است که با کارفرما سر حقوق مشخصی توافق می کنید و فعالیت های از پیش تعیین شده را در کانال انجام می دهید.

8. فروش اکانت بازی های موبایل

برخی از بازی ها هستند که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارند. در این بازی ها برای آن که، کاربر بتواند از اماکانت بیشتری استفاده کند، باید به مرحله ی خاصی دست پیدا کند. شما می توانید با انجام بازی های متعدد و طی مراحل خاص، اکانت تان را قوی سازید و سپس اکانت قوی شده را بفروش برسانید.

9. فروش از طریق دیوار و شیپور درامد زایی با گوشی نوین

به جزء اینستاگرام و تلگرام، پلتفرم های دیوار و شیپور نیز که ایرانی هستند برای فروش محصولات مناسب می باشند. می توانید محصولات تان را در این برنامه ها قرار دهید، کانال بسازید و سپس بفروش برسانید. این دو ابزار بسیار قدرتمند اما کار کردن با آن ها بسیار آسان است.

10. نصب اپلیکیشن با گوشی

بسیاری از شرکت های بزرگ مانند مایکروسافت قبل از آن که برنامه ای را وارد بازار کنند، از مخاطبان می خواهند تا در ازای دریافت هزینه، اپلیکیشن ها را نصب و امتحان کنند. اما این کار کمی برای ایرانی ها سخت است و اغلب این شرکت ها می خواهند تا از افراد آلمانی یا انگلیسی برای پروژه های خود استفاده کنند. اما همچنان برخی از شرکت ها هستند که برای نرم افزارهای خود از افراد ایرانی نیز استفاده می کنند.

11. عکاسی کردن

اگر گوشی دارید که دوربین با کیفیتی دارد، می توان گفت که درواقع یک برد بزرگ کرده اید. این برد حتی می تواند دو برابر نیز بشود، اگر در علم عکاسی کمی نیز دانستنی بلد باشید. از آنجایی که این روزها کسب و کارهای مجازی بسیار گسترده شده اند و در این کسب و کارها نیز عکاسی از محصولات حرف اول را می زند، می توانید با گرفتن عکس های حرفه ای محصولات افراد و ادیت آن ها، به درآمد دلخواه تان دست پیدا کنید.

12. تولید محتوا متنی

یکی از شغل های پردرآمد و مفیدی که با داشتن گوشی می توانید انجام دهید، تولید محتوا به شکل متن است. با این فرض که صاحبین سایت ها به شما موضوعاتی را ارائه می کنند که شما می توانید با جستجو درباره این مطالب در اینترنت و نوشتن مقاله درباره آن موضوع، حقوق دریافت کنید. هیچ رده سنی در این روش وجود ندارد.

13. فروش پیج های اینستاگرامی

از انجایی که برای داشتن یک کسب و کار موفق در پلتفرم اینستاگرام، به یک پیج با فالور بالا نیاز است، فروش پیج های اینستاگرامی این روزها بسیار پرطرفدار شده است. به این صورت که شما پیجی را تاسیس می کنید، تعداد فالورهای آن را افزایش می دهید و سپس برای فروش آن اقدام می کنید.

14. تدریس خصوصی انلاین

اگر حرفه ی خاصی دارید که امکان تدریس آن وجود دارد، می توانید با برگزاری کلاس های آنلاین و خصوصی درآمدزایی داشته باشید. چون هزینه کلاس های انلاین خصوصی از کلاس های حضوری خصوصی کمی ارزانتر است، اغلب افراد زیادی تمایل به شرکت در این کلاس ها را دارند.

15. ترجمه کردن

اگر شما نیز از جمله کسانی هستید که دوره های آموزش زبان را گذرانده اید، حالا می توانید از علم خود استفاده کنید. به این صورت که متنی را برای ترجمه از یک کارفرما دریافت می کنید و سپس متن را ترجمه و هزینه تان را دریافت می کنید. برای شروع این روش نیز می توانید نمونه کارهایتان را در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید.

بهترین اپلیکیشن برای درامدزایی با موبایل

به علت محبوبیت بیش از حد اپلیکیشن ایستاگرام در میان مردم، این پا توانسته افراد زیادی را به درآمدهای خوبی برساند. مزیت دیگر این اپ این است که روش های مختلفی برای کسب درآمد در آن وجود دارد. مانند:

 • گرفتن تبلیغات
 • فروش پیج های اینستاگرامی
 • ارائه خدماتی مانند ادیت عکس، فیلم برای پیج های فروشگاهی
 • ساخت بنر برای پیج های فروشگاهی
 • ادمین شدن
 • فروش محصولات به صورت مستقیک
 • برندسازی برای کسب و کارهای دیگران
 • حفظ امنیت پیج های بزرگ و پشتیبانی آن ها

اهمیت درآمدزایی با موبایل

کسب و کارهای آنلاین یا همان اقداماتی که با موبایل می توانید انجام دهید، مزیت های مختلفی دارند. به عنوان مثال به علت پیشرفت تکنولوژی و فناوری، این روزها نیاز به کارمندان آنلاین زیاد شده است. یعنی شما موقعیت شغلی بسیاری دارد. حقوق های دریافتی از این کسب و کارها، بسیار مقرون بصرفه و مناسب می باشد. دیگر نیازی به پرداخت هزینه های مانند هزینه کرایه راه و موارد اینچنینی ندارید. می توانی در هر ساعت از شبانه روز که خواستید، کار کنید بدون آن که محدودیت زمانی داشته باشید. و مزیت آخر این که بیشتر مبلغی که از این راه کسب می کنید، تماماً سود می باشد و تقریباً هزینه های جانبی تان صفر خواهد بود.

چند نکته برای موفقیت در کسب و کارهای انلاین

کسب و کارهای آنلاین نیز مانند کسب و کارهای حضوری به رعایت نکاتی مهم و اصولی نیاز دارند. برای مثال می توانید برخی از نکات زیر را رعایت کنید تا در این شغل ها به موفقیت های عالی دست پیدا کنید. شغل های دورکاری را دست کم نگیرید چرا که آن ها نیز مانند بسیاری دیگر از مشاغل، امکان درآمدزایی بالا دارند.

 • از ایده ها و نکاتی بهره گیری کنید که افراد کمی در آن ها حضور دارند. یعنی خلاقیت زیادی بکار ببرید.
 • می توانید قبل از هر اقدامی، مشکلات آن شغل را بررسی کنید، از این طریق می توانید شاهد بهبود عملکردها باشید.
 • از فناوری های جدید، اپلیکیشن های بروز و ترفندهای نو استفاده کنید.
 • با کاربران خود صحبت کنید و از آن ها در زمینه کسب و کارتان مشورت دریافت کنید.
 • و مهم ترین نکته که الهام گرفتن و ایده گرفتن از افراد موفق است.

با این 15 ایده کسب درامد با گوشی تیم وب داران به درامدزایی عالی برسید. ولی یک نکته را فراموش نکنید تنها نکته مهم برای موفقیت تداوم، استمرار در کار است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *