نکاتی برای بهینه سازی صفحات محصول

مرکز تجاری گوگل
4.7/5 - (4 امتیاز)
آلن کنت، مدافع توسعه‌دهنده Google، راه‌هایی را برای بهینه‌سازی صفحات محصول به اشتراک می‌گذارد.کسب‌وکارها برای واجد شرایط بودن برای تجربه فهرست‌بندی تجارتشان در جستجوی Google، باید داده‌های محصول غنی را در اختیار موتور جستجو قرار دهند.
وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک می‌توانند اطلاعات مورد نیاز Google را از طریق داده‌های ساختاریافته در صفحات وب، فید Merchant Center و شناسه‌های محصول مانند GTIN ارائه دهند.
از گزارش فهرست تجاری در کنسول جستجو استفاده کنید تا مطمئن شوید Google می تواند اطلاعات را درک کند و نتایج غنی ایجاد کند.
جستجوی Google در نتایج جستجوی خود از انواع تجربیات خرید، که به عنوان تجربه‌های فهرست تجاری شناخته می‌شوند، پشتیبانی می‌کند. اینها شامل قطعات محصول، محصولات محبوب، پانل های دانش خرید و جستجوی تصویر است.

برای واجد شرایط بودن برای این تجربه‌ها، Google به داده‌های محصول غنی نیاز دارد.

ارائه داده های محصول

اولین قدم برای واجد شرایط ساختن صفحات محصول شما برای تجربه‌های فهرست تجاری Google، ارائه داده‌های محصول مورد نیاز است.

این را می توان از طریق داده های ساختاریافته در صفحات وب، از طریق فید Google Merchant یا هر دو انجام داد. گوگل توصیه می کند در صورت امکان هر دو را انجام دهید.

اگر تازه شروع کرده اید، ممکن است بخواهید داده های ساختاریافته را به صفحات وب خود اضافه کنید و سپس یک فید خودکار Google Merchant اضافه کنید. این فید از محتوای درون صفحه شما ایجاد شده است و به گوگل کمک می کند محصولات شما را بهتر درک کند.

پس از افزودن داده‌های ساخت‌یافته، از گزارش فهرست تجاری در کنسول جستجوی Google استفاده کنید تا از صحت آن اطمینان حاصل کنید. این گزارش هر گونه مشکلی را نشان می دهد و به شما در رفع آنها کمک می کند.

ارائه داده های قیمت گذاری

ارائه داده‌های قیمت محصول به Google می‌تواند پیچیده باشد زیرا موتور جستجو از طیف وسیعی از گزینه‌ها پشتیبانی می‌کند.

اولین قدم این است که گزینه های قیمت گذاری استفاده شده در وب سایت خود را بررسی کنید و سپس اسناد Google را در مورد مدل های قیمت گذاری بخوانید تا ببینید چه چیزی پشتیبانی می شود.

هنگامی که بدانید سایت شما از چه قیمتی استفاده می کند و Google از چه چیزی پشتیبانی می کند، ممکن است لازم باشد داده های قیمتی را که به Google ارائه می دهید ساده کنید تا از سردرگمی خریداران جلوگیری شود.

اطلاعات حمل و نقل یک جزء مهم در تعیین هزینه کل یک کالا و یک عامل اساسی در نتایج جستجو است.
تعیین هزینه های حمل و نقل می تواند پیچیده باشد، زیرا به عوامل مختلفی مانند حامل مورد استفاده، وزن و ابعاد کل سفارش، فاصله حمل و نقل و موارد دیگر بستگی دارد.

توجه به این نکته مهم است که مانند قیمت‌گذاری، ممکن است لازم باشد اطلاعات ارسالی را که ارائه می‌دهید ساده کنید تا با آنچه Google پشتیبانی می‌کند مطابقت داشته باشد.

گوگل می گوید برای جلوگیری از غافلگیری مشتریان در هنگام تسویه حساب با هزینه های بالاتر از حد انتظار، تخمین بیش از حد هزینه های حمل و نقل ایمن تر است.

ارائه شناسه های محصول

واجد شرایط بودن برای بسیاری از تجربه‌های فهرست‌بندی تجاری، مستلزم ارائه شناسه‌های محصول، مانند شماره GTIN، شماره NPN، یا نام تجاری و محصول است.

گوگل می گوید هرچه بیشتر بتوانید ارائه دهید، بهتر است.

SKU یا واحد نگهداری سهام، شناسه محصول قابل قبولی نیست، زیرا در بین تجار ناسازگار است.

نشانه گذاری داده های ساخت یافته خود را بررسی کنید تا ببینید آیا GTIN یا شناسه های محصول مشابه در صفحات وب شما وجود دارد یا خیر.

همچنین، گزارش Merchant Center در کنسول جستجوی Google را برای هشدارها یا پیام‌های خطای مربوط به شناسه‌های محصول بررسی کنید.

به طور خلاصه

تجارب فهرست تجاری Google در نتایج جستجو به کسب و کارها اجازه می دهد دید خود را افزایش دهند و فروش را افزایش دهند.

برای واجد شرایط بودن این تجربه‌ها، کسب‌وکارها باید داده‌های محصول غنی را در اختیار Google قرار دهند.

که شامل داده‌های ساختاریافته در صفحات وب، فید Google Merchant Center، و اطلاعات قیمت و ارسال محصول است.
علاوه بر این، ارائه شناسه‌های محصول مانند GTIN، NPN، نام تجاری و نام محصول برای واجد شرایط شدن برای تجربه‌های فهرست تجاری بسیار مهم است.

با پیروی از این نکات و استفاده از گزارش فهرست تاجر در کنسول جستجوی گوگل برای اطمینان از صحت، کسب و کارها می توانند اطلاعات محصول خود را بهینه کنند و شانس خود را برای برجسته شدن در نتایج جستجوی Google افزایش دهند.

سیاوش رستمی

سیاوش رستمی موسس، نویسنده و سئو کار وب داران می باشد. بیشتر از 10 سال در زمینه سئو و طراحی سایت مشغول به کار است. و عاشقانه حرفه اش را دوست دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *