تفاوت لینک های فالو و نوفالو

تفاوت لینک های فالو و نوفالو
4.7/5 - (3 امتیاز)

 همانطور که می دانید از لحاظ بهینه سازی و سئوی سایت، ایجاد لینک در صفحه های سایتتان بسیار مهم است و در سئوی سایت شما تاثیر گذار می باشد. لینک ها هم به دو صورت خروجی و ورودی هستند .

لینک های خروجی لینک هایی هستند که از سایت شما به یک صفحه ی دیگر ( چه در سایت خودتان چه سایت های دیگر ) اشاره می کند و کاربر را به آن هدایت می کند.

(لینکی که از سایی دیگر به سایت شما لینک دهد را بک لینک می گویند)
لینک های ورودی هم لینک هایی هستند که از سایت های دیگر به صفحه ای در سایت شما اشاره می کند.
لینک ها از لحاظ سئو سایت بسیار پر اهمیت هستند ولی نه اینطور که فکر کنید با زیاد ایجاد کردن لینک ها می توانید امتیازات بیشتری برای سایتتان جمع آوری کنید.
پیوندها باید دارای شرایطی خاصی باشند تا بتوانند به رتبه سایت شما کمک کنند.

با سری مطالب حرفه ای جهت فراگیری سئو سایت در خدمت شما هستیم.

وب داران ( طراحی سایت در تهران ) در ادامه بعد از توضیحی درباره لینک های فالو و نوفالو به تفاوت میان لینک های فالو و نوفالو می پردازیم.لینک فالو و نوفالو چیست

لینک های فالو follow links

لینک ها فالو و نوفالو یک تگ برای لینک های شما هستند.

این مطلب یکی از آموزش های لینک سازی داخلی محسوب می شود.

زمانی که شما یک لینک را به صورت فالو معرفی می کنید یعنی به ربات های گوگل این اجازه را می دهید

که محتویات آن لینک را نیز بررسی کند و در پیج رنک شما آن را محاسبه کند.

پس توجه داشته باشید که این لینک ها را از سایت های معتبر تهیه کنید که مطالبی مرتبط با موضوع شما ارائه می دهد. البته این مثال از نوع لینک های خروجی است. لینک های فالو به صورت ورودی نیز وجود دارند.

یعنی یک سایت در یکی از صفحاتش لینکی از سایت شما را قرار می دهد که در این صورت یک امتیاز بزرگ برای سایت شما محسوب می شود و اینکه آن سایت با قرار دادن لینک شما در صفحه اش مقداری از اعتبار خودش را نیز به سمت شما سرازیر می کند.

پس برای اینکه سایت های دیگر را ترقیب به گذاشتن لینکی از شما کنید نیازمند تولید محتوایی باکیفیت ، با ارزش و کاربر پسند هستید. در کل تگ فالو به ربات های خزنده گوگل می فهماند که این لینک را دنبال و کرال کن و آن ها را در پیج رنک من محاسبه کن.

برای اطلاعات بیشتر راجع به بودجه خزش کلیک کنید.

چرا لینک های فالو مهم هستند؟

لینک های فالو برای بهینه سازی موتورهای جستجو بسیار مهم هستند. اگر یک وب سایت معتبر لینکی به وب سایت شما داشته باشد، افراد بیشتری را به وب سایت شما هدایت می کند. همچنین باعث افزایش رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو می شود و آن را بیشتر قابل مشاهده می کند. دیده شدن وب سایت یک عامل کلیدی در به دست آوردن بیشترین ترافیک وب ممکن برای سایت شما است.

بیشر بخوانید»» قدرت دامنه سایت

 

لینک ها نوفالو nofollow links

قبلا لینک های نوفالو وجود نداشتند و تنها لینک ها به صورت فالو بودند. زمانی که بحث سئو سایت ها مطرح شد چون به تعداد لینک های شما امتیاز داده می شد ، بسیاری از افراد در ایجاد لینک ها افراط می کردند. این کار باعث می شد تا هر سایتی که لینک های بیشتری دارد ( هر چند با محتوایی بی ارزش ) از نظر گوگل با ارزش تر باشد و دررتبه های بالا قرار بگیرد .

بعد از اینکه لینک ها تبدیل به ابزاری برای سو استفاده و فریب دادن گوگل شده بودند، گوگل در سال 2005 تگ نوفالو را بوجود آورد. بر عکس تگ های فالو ، تگ های نوفالو به ربات های گوگل می فهماند که لینک مورد نظر را در پیج رنک من محاسبه نکن یا در واقع به این لینک سر نزن و آن را کرال نکن.

البته درست است که داریم درباره ربات صحبت میکنیم اما این ربات ها در موقع برخورد با این نوع لینک ها شیطنت هایی نیز می کنند. گاهی اوقات به این لینک ها سر می زنند و در صورت تقلبی بودن لینک هایتان شما را با امتیاز منفی جریمه می کند. پس فکر نکنید که این لینک ها بی ارزش هستند و آن ها را دست کم نگیرید .

تفاوت لینک های فالو و نوفالو

حالا که دیگر با لینک های فالو و نوفالو آشنا شدیم می توانیم به تفاوت بین این دو بپردازیم.

اصلی ترین تفاوت این دو تاثیری است که بر روی سئو سایت شما می گذارند. مسلما لینک های فالو در بهبود سایت شما بسیار موثر تر هستند در صورتی که لینک های نوفالو هم بی تاثیر نیستند. لینک های نوفالو برای هدایت حجم ترافیک و کاربران بسیار مفید هستند.

البته این رو هم در نظر داشته یاشید اگرچه لنیک های فالو برای سایت شما می توانند امتیاز های خوبی جمع کنند ولی در مواردی هم می توانند به ضرر شما باشند. اگر لینکی که با تگ فالو مشخص کرده اید محتوای ارزشمندی از نظر ربات های گوگل نداشته باشد و یا در کل لینک بی ارزشی باشد نه تنها از گرفتن امتیاز بی نصیب می مانید بلکه اگر گوگل آن سایت را به علت بی کیفیت بودن محتوا جریمه کند.

این جریمه و امتیاز منفی به سایت شما سرایت پیدا می کند و تاثیر منفی روی سایت از لحاظ سئو می گذارد.

پس اگر شما روزی نیاز به طراحی سایت پیدا کردید حتما در انتخاب لینک هاتون (چه فالو و چه نوفالو) بسیار دقت کنید.

تهیه مقاله توسط شرکت طراحی سایت وب داران در ادامه به نکات زیر دقت نمایید.

چند نکته

  • لینک های نوفالو ارزش کم تری نسبت به لینک های فالو دارند.
  • بیشتر لینک هایی که در وب استفاده می شوند به صورت نوفالو هستند(تقریبا نزدیک 70% )
  • نادیده گرفتن لینک های نوفالو یک اشتباه است زیرا گوگل این لینک ها را در سئو سایت محاسبه می کند.
  • برای بهینه شدن سایت بیشتر از لینک های نوفالو استفاده کنید ( همان نسبت 70 به 30 )
  • برای داشتن لینک های ورودی به صورت فالو سعی کنید تا محتوایی با کیفیت و منحصر به فرد تولید کنید تا به طور طبیعی در بین کاربران منتشر و حجم ورودی کاربران به سایت شما افزایش پیدا کند .
  • برای تشخیص فالو یا نوفالو بودن یک لینک با راست کلیک کردن روی لینک مورد نظر و رفتن به قسمت inspect در مشخصات لینک می توانید بعد از عبارت rel=”” تگ لینکتان را مشاهده کنید ، البته اگر لینک مورد نظر به صورت فالو باشد عبارت rel=”” را نخواهید دید چون لینک ها به صورت پیشفرش فالو هستند و برای تغییر آن به نوفالو باید به صورت دستی تگ نوفالو را به آن اضافه کنید .

پرسش و پاسخ متداول

لینک های فالو به چه معناست؟

یعنی یک سایت در یکی از صفحاتش لینکی از سایت شما را قرار می دهد که در این صورت یک امتیاز بزرگ برای سایت شما محسوب می شود و اینکه آن سایت با قرار دادن لینک شما در صفحه اش مقداری از اعتبار خودش را نیز به سمت شما سرازیر می کند.

تفاوت لینک فالو و نوفالو چیست؟

اصلی ترین تفاوت این دو تاثیری است که بر روی سئو سایت شما می گذارند. درست است که لینک های فالو در سئو تاثیرگذارتر هستند ولی لینک های نوفالو هم بی تاثیر در سئو نیستند.

چگونه لینک فالو برای وبسایت خود ایجاد کنیم؟

بهترین راه برای ایجاد لینک فالو استفاده از محتوای با کیفیت در سایت است. بالا بردن کیفیت محتوا سایت باعث خواهد شد شما به مرجع تبدیل شوید. تمام تلاش خود را کنید تا محتواهایی که مردم دوست دارند و اطلاعات صحیح و معتبر در آن وجود دارد تهیه کنید. زمانی که محتوای شما به محتوای مرجع تبدیل شد تعداد زیادی بک لینک و لینک فالو واقعی برای خود خواهید داشت.

 

سیاوش رستمی

سیاوش رستمی موسس، نویسنده و سئو کار وب داران می باشد. بیشتر از 10 سال در زمینه سئو و طراحی سایت مشغول به کار است. و عاشقانه حرفه اش را دوست دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *