تفاوت لینک های فالو و نوفالو

تفاوت لینک های فالو و نوفالو
در ابتدا باید بگوییم همانطور که می دانید از لحاظ بهینه سازی سایت و سئو ، ایجاد لینک ها در صفحه های سایتتان بسیار مهم است . لینک ها هم به دو صورت خروجی و ورودی هستند . لینک های خروجی لینک هایی هستند که از سایت شما به یک صفحه ی دیگر ( چه در سایت خودتان چه سایت های دیگر ) اشاره می کند و کاربر را به آن هدایت می کند . لینک های ورودی هم لینک هایی هستند که از سایت های دیگر به صفحه ای در سایت شما اشاره می کند . لینک ها از لحاظ سئو سایت بسیار پر اهمیت هستند ولی نه اینطور که فکر کنید با زیاد ایجاد کردن لینک ها می توانید امتیازات بیشتری برای سایتتان جمع آوری کنید . لینک ها هم باید دارای شرایطی خاصی باشند تا بتوانند به رتبه سایت شما کمک کنند . درادامه بعد از توضیحی درباره لینک های فالو و نوفالو به تفاوت میان لینک های فالو و نوفالو می پردازیم .لینک فالو و نوفالو چیست

لینک ها فالو follow links  :

لینک ها فالو و نوفالو یک تگ برای لینک های شما هستند . زمانی که شما یک لینک را به صورت فالو معرفی می کنید یعنی به ربات های گوگل این اجازه را می دهید که محتویات آن لینک را نیز بررسی کند و در پیج رنک شما آن را محاسبه کند . پس توجه داشته باشید که این لینک ها را از سایت های معتبر تهیه کنید که مطالبی مرتبط با موضوع شما ارائه می دهد . البته این مثال از نوع لینک های خروجی است . لینک های فالو به صورت ورودی نیز وجود دارند . یعنی یک سایت در یکی از صفحاتش لینکی از سایت شما را قرار می دهد که در این صورت یک امتیاز بزرگ برای سایت شما محسوب می شود و اینکه آن سایت با قرار دادن لینک شما در صفحه اش مقداری از اعتبار خودش را نیز به سمت شما سرازیر می کند . پس برای اینکه سایت های دیگر را ترقیب به گذاشتن لینکی از شما کنید نیازمند تولید محتوایی پر محتوا ، با ارزش و کاربر پسند هستید .در کل تگ فالو به ربات های خزنده گوگل می فهماند که این لینک را دنبال و کراول کن و آنها را در پیج رنک من محاسبه کن .

 

لینک ها نوفالو nofollow links  :

تا قبل تر لینک های نوفالو وجود نداشتند و تنها لینک ها به صورت فالو بودند . زمانی که بحث سئو سایت ها مطرح شد چون به تعداد لینک های شما امتیاز داده می شد ، بسیاری از افراد در ایجاد لینک ها افراط می کردند.این کار باعث می شد تا هر سایتی که لینک های بیشتری دارد ( هر چند با محتوایی بی ارزش ) از نظر گوگل با ارزش تر باشد و دررتبه های بالا قرار بگیرد .بعد از   اینکه ، لینک ها تبدیل به ابزاری برای سوء استفاده و فریب دادن گوگل شده بودند، گوگل در سال 2005 تگ نوفالو را بوجود آورد . بر عکس تگ های فالو ، تگ های نوفالو به ربات های گوگل می فهماند که لینک مورد نظر را در پیج رنک من محاسبه نکن یا در واقع به این لینک سر نزن و آن را کراول نکن . البته درست است که داریم درباره ربات صحبت میکنیم اما این ربات ها در موقع برخورد با این نوع لینک ها شیطنت هایی نیز می کنند . گاهی اوقات به این لینک ها سر می زنند و در صورت تقلبی بودن لینک هایتان شما را با امتیاز منفی جریمه می کند . پس فکر نکنید که این لینک ها بی ارزش هستند و آنها را دست کم نگیرید .

تفاوت های لینک ها فالو و نوفالو :

حالا که دیگه با لینک های فالو و نوفالو آشنا شدیم میتوانیم به تفاوت بین این دو بپردازیم . اصلی ترین تفاوت این دو تاثیری است که بر روی سئو سایت شما می گذارند . مسلما لینک های فالو در بهبود سایت شما بسیار موثر تر هستند در صورتی که لینک های نوفالو هم بی تاثیر نیستند . لینک های نو فالو برای هدایت حجم ترافیک وکاربران بسیار مفید هستند.البته این رو هم در نظر داشته یاشید اگرچه لنیک های فالو برای سایت شما می توانند امتیاز های خوبی جمع کنند ولی در مواردی هم میتوانند به ضرر شما باشند.اگر لینکی که با تگ فالو مشخص کرده اید محتوای ارزشمندی از نظر ربات های گوگل نداشته باشد و یا در کل لینک بی ارزشی باشد نه تنها از گرفتن امتیاز بی نصیب می مانید بلکه اگر گوگل آن سایت را به علت بی کیفیت بودن محتوی جریمه کند این جریمه و امتیاز منفی به سایت شما ها سرایت پیدا می کند و تاثیر منفی روی سایت از لحاظ سئو می گذارد . پس اگر شما روزی نیاز به طراحی سایت پیدا کردید ، حتما در انتخاب لینک هاتون (چه فالو و چه نوفالو) بسیار دقت کنید .

چند نکته :

  • لینک های نو فالو ارزش کم تری نسبت به لینک های فالو دارند
  • بیشتر لینک هایی که در وب استفاده می شوند به صورت نو فالو هستند(تقریبا نزدیک 70% )
  • نادیده گرفتن لینک های نو فالو یک اشتباه است زیرا گوگل این لینک ها را در سئو سایت محاسبه می کند .
  • برای بهینه شدن سایت بیشتر از لینک های نو فالو استفاده کنید ( همان نسبت 70 به 30 )
  • برای داشتن لینک های ورودی به صورت فالو سعی کنید تا محتوایی با کیفیت و منحصر به فرد تولید کنید تا به طور طبیعی در بین کاربران منتشر و حجم ورودی کاربران به سایت شما افزایش پیدا کند .
  • برای تشخیص فالو یا نوفالو بودن یک لینک با راست کلیک کردن روی لینک مورد نظر و رفتن به قسمت inspect در مشخصات لینک میتوانید بعد از عبارت rel=”” تگ لینکتان را مشاهده کنید . البته اگر لینک مورد نظر به صورت فالو باشد عبارت rel=”” را نخواهید دید چون لینک ها به صورت پیشفرش فالو هستند و برای تغییر آن به نوفالو باید به صورت دستی تگ نوفالو را به آن اضافه کنید .
1/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *