عوامل موثر در سئو سایت

عوامل موثر در سئو سایت
عوامل موثر در بهینه سازی موتورهای جستجوگر بعد از تعریف سئو حائز اهمیت است. همانطور که در مقاله ی سئو چیست گفتیم گوگل و موتورهای جستجوگر الگوریتم دقیقی برای رتبه بندی سایت ها ارائه نمی دهند. ولی اینطور نیست که هیچ کدام از عوامل موثر بر رتبه بندی سایت مشخص نباشد. این عوامل در صفحه و خارج صفحه وجود دارد که در این مقاله مورد بحث قرار خواهیم داد.
بازاریابی محتواقبل از اینکه به برخی از عوامل موثر در بهینه سازی موتورهای جستجوگر در داخل و خارج از صفحه توجه کنید باید در مورد محتوا بحث کرد. محتوا هم در جذب موتورهای جستجو و هم کمک به ارتباط شما با بازدیدکنندگان سایتتان موثر است.

تولید محتوای با کیفیت و بیشتر در سایت شما باعث می شود موتورهای جستجوگر رتبه صفحات سایت شما را در نتایج جستجو بالا ببرند. تولید محتوا هرچقدر جذاب تر و موثرتر باشد احتمال دارد بازدید کنندگان شما وقت کمتری را برای جستجو بگذارند و بیشتردرسایت شما باشند و حتی از سایت شما خریداری کنند.

SEO   بر روی صفحه

عوامل جستجو بر روی صفحه عناصری هستند که در وب سایت شما اتفاق می افتد. و عواملی هستند که شما به طور کامل کنترل می کنید. این فراتر از بازاریابی محتوا است.

در اینجا تعداد کمی از عوامل جستجو در صفحه که به بهینه سازی سئو وب سایت شما بر روی صفحه کمک می کند اشاره می کنیم:

Title tag

برچسب یا عنوان در هر صفحه به موتورهای جستجو می گوید که صفحه شما چه چیزی است. عنوان باید بیش تر از 70 کاراکتر نباشد و کلمه کلیدی که محتوای شما بر آن متمرکز است در عنوان ذکر شود.

Meta Description

شرح متا در وب سایت شما کمی بیشتر در مورد صفحه به موتورهای جستجوگر می گوید. برای درک بهتر بازدید کنندگان این صفحه وجود دارد و باید شامل کلمات کلیدی شما باشد و جزئیات کافی برای خواننده در مورد محتوایی که در اختیارشان قرار می دهید باشد.

Sub-headings

زیر عنوان ها محتوای شما را آسان تر برای بازدیدکنندگان می کند همچنین به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا محتوای شما را بهتر درک کنند و در نتیجه بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر باشد. همچنین می توانید از برچسب های H1,H2  در زیر عنوان استفاده کنید.

Internal Links

لینک های داخلی و یا لینک های دیگر به محتواهای دیگر در سایت شما می تواند به موتورهای جستجوگر کمک کند تا درباره سایت شما اطلاعات بیشتری کسب کند.

Image Name and ALT Tags

اگر از عکس ها در محتوای خود استفاده می کند حتما نام تصویر را اضافه کنید این به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا تصاویر خود را بهتر نشان دهند، ممکن است زمانی که کاربران یک جستجوی تصویری برای یک کلمه کلیدی دارند تصاویر شما ظاهر شود.

 

در صورتی که به صورت استراتژیک از کلمات کلیدی بیش از حد مجاز در محتوای خود استفاده کنید گوگل و یا موتورهای جستجوگر صفحه شما را جریمه خواهد کرد. در هر محتوا دو تا سه بار از کلمات کلیدی استفاده کنید تا به جای تاثیر مثبت تاثیر منفی نداشته باشد.

همانطور که محتوای سایت نقش مهمی در رتبه بندی سایت شما دارد توجه به طراحی سایت شما نیز مهم است. شما باید از یک طراحی وب سایت استفاده کنید که اسکن کردن و خزیدن برای موتورهای جستجوگر در صفحات و محتوای شما آسان باشد.

نکته دیگر که می تواند در  SEO وب سایت شما تاثیرگذار باشد این است که وب سایت شما برای تلفن همراه مناسب است یا خیر. شما باید مطمئن شوید کاربران قادر به خواندن، مشاهده و مرور وب سایت شما از دستگاه تلفن همراه هستند.

عوامل موثر در سئو سایت

 

SEO   خارج از صفحه

علاوه بر عناصر جستجو در صفحه عناصری خارج از صفحه سئو وجود دارد که میتوانند به بهینه سازی سایت شما کمک کنند. هرچند شما کنترل مستقیم بر عوامل خارج از صفحه را ندارید راههایی وجود دارد که می توانید با کمک آنها از این عوامل برای بهینه سازی وب سایت خود کمک بگیرید.

عوامل خارج از صفحه SEO

اعتماد در حال تبدیل شدن به یک عامل مهم در رتبه بندی در گوگل است. گوگل دنبال سایت قانونی برای معرفی به بازدیدکنندگان است و یکی ازبهترین راههای اعتماد ایجاد بک لینک در سایتهایی است که دارای مجوز می باشند.

لینک ها یکی از راههای ساخت صفحه آفلاین SEO  است. تمام تلاش خود را کنید تا با کسانی که محتوای با کیفیت تولید می کنند رابطه داشته باشید و از تبادل لینک استفاده کنید و یا لینک محتوای شما را در سایتشان قرار دهند.

شبکه های اجتماعی از مهمترین عوامل خارج از صفحه سئو استفاده از شبکه های اجتماعی و اشتراک محتوا است. هرچقدر محتوای با کیفیت بیشتری تولید کنید احتمال دارد که افراد بتوانند از طریق شبکه های اجتماعی محتوای شما را برای دیگران به اشتراک بگذارند.

 

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.