سئو داخلی one-page-seo :آناتومی یک صفحه بهینه ‌شده ( ۲۰۱۸)

زمانی که از سئو داخلی صحبت می‌کنید، مطمئنا به اندازه کافی در مورد تگ ها و چگالی کلمه کلیدی شنیده‌اید. اگر به دنبال برخی از استراتژی‌های عملی هستید که امروزه می‌توانید در سایت خود استفاده کنید، بدون شک این infographic را دوست خواهید داشت.این یک چک لیست ساده است که ترافیک موتورهای جستجو را از هر قطعه محتوایی که شما منتشر می‌کنید ، برای شما ارمغان می‌آورد.

سئو سایت

۱.استفاده از نشانی‌های اینترنتی seo friendly

گوگل اظهار کرده‌ است که به ۳ تا ۵ واژه ابتدایی در یک URL بهای بیشتری داده می‌شود. و بررسی عوامل رتبه ‌بندی ما نشان داد که نشانی‌های اینترنتی کوتاه‌ ممکن است دارای تاثیر بیشتری در نتایج جستجو باشند.
بنابراین توصیه می‌کنم که نشانی‌های اینترنتی تان را کوتاه و جذاب کنید و همیشه کلمه کلیدی هدف خود را در نشانی اینترنتی خود بگنجانید.
به عبارت دیگر:
از نشانی‌های اینترنتی زشت اجتناب کنید:
۱۲۳=webdaran.com/p

یا نشانی‌های اینترنتی بلند:
۸/۶/۱۶/ webdaran.com/cat=SEO/on-page-seo-is-so-amazing-omg-its-the-best

۲.عنوان را با کلیدواژه آغاز کنید

برچسب عنوان شما مهم‌ترین فاکتور بخش SEO است . به طور کلی هرچه کلمه کلیدی به ابتدای برچسب یا تگ عنوان نزدیک‌تر باشد ، از دید موتورهای جستجو بهای بیشتری دارد.

۳.اضافه کردن اصلاح کننده ها به عنوان خود

با استفاده از اصلاح کننده ها مانند ” ۲۰۱۸ “، ” بهترین “، ” راهنمای “، ” چک لیست ” و ” بازبینی ” می‌تواند به شما در رتبه بندی های طولانی مدت کلمه کلیدی کمک کند.

۴.عنوان پست وبلاگ خود را در برچسب H۱ بنویسید

برچسب H1 ” برچسب عنوان ” شما است . بیشتر cms ها مانند وردپرس به طور خودکار برچسب H1 را به وبلاگ خود اضافه می‌کند.اگر با وردپرس کار می کنید آسوده هستید.در هر صورت کد سایت خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که عنوان شما به این H1 تعلق دارد که شایسته آن است.

۵.جذابیت با چندرسانه ای

فقط متن می‌تواند محتوای شما را بالا ببرد. تعامل با تصاویر، ویدیوها و نمودارها می‌توانند نرخ جهش یا بانس ریت (bouns rate )

را کاهش داده و زمان را در ماندن افزایش دهند

۶.زیرنویس ها را در تگ H2 قرار دهید

کلمه کلیدی هدف خود را حداقل یک‌بار درزیرنویس ها قرار دهید و آن را در یک برچسب H2بگنجانید.

۷.قرار دادن کلید واژه در ۱۰۰ کلمه اول

کلیدواژه شما باید در ۱۰۰ – ۱۵۰ کلمه اول ظاهر شود.

۸.استفاده از طراحی واکنشگرا ( Responsive Design )

گوگل از سال ۲۰۱۵ شروع به تنبیه سایت هایی کرد که برای گوشی ها طراحی نشده بودند.و در آینده هم حتی این تنبیهات و جریمه ها بیشتر خواهد شد. اگر می‌خواهید سایت خود را برای موبایل طراحی کنید طراحی واکنشگرا را توصیه می‌کنم.

۹.استفاده از لینک های خروجی

این یک استراتژی ساده از سئو کلاه سفید برای گرفتن ترافیک بیشتر است. لینک‌های خروجی به صفحات مربوط به Google کمک می‌کنند تا موضوع صفحه شما را مشخص کند. همچنین به گوگل را نشان می‌دهد که صفحه شما مرکز اطلاعات با کیفیت است.

۱۰.استفاده از لینک های درونی

لینک های درونی سرمایه زیادی هستند.۲ یا ۳ بار در هر پست از آنها استفاده کنید.

۱۱.افزایش سرعت سایت

گوگل در این پرونده گفته‌است که سرعت بارگذاری صفحه یک سیگنال رتبه SEO است و آن‌ها اخیرا PageSpeed یا سرعت صفحات را حتی مهم‌ تر کرده‌اند. شما می‌توانید سرعت سایت خود را با استفاده از CDN، فشرده‌سازی تصاویر و تغییر دادن به میزبانی یا هاستینگ سریع‌تر بالا ببرید. اطمینان حاصل کنید که سایت شما بیش از ۴ ثانیه طول نمی‌کشد: MunchWeb دریافت که ۷۵ ٪ از کاربران از سایتی که بیش از ۴ ثانیه طول بکشد بازدید نمی‌کنند. شما می‌توانید به راحتی و به صورت عالی سرعت بارگذاری سایت خود را با استفاده از GTMetrix.com چک کنید.

۱۲.استفاده کردن از کلمات کلیدی LSI

کلمات کلیدی LSI کلماتی هستند که گوگل یا سایر موتور های جستجو گر برای آنها مترادف معنایی در نظر گرفته است . مانند کلمه سئو که مترادف آن را
بهینه سازی در نظر گرفته است و به این صورت این کلمات به هم ربط پیدا می کنند.مثلا کلماتی ماننده سئو سایت یا همین طور بهینه سازی سایت از دید گوگل و موتور های جستجو یکسان هستند.و در یک دسته طبقه بندی می شوند.

۱۳.بهینه‌ سازی تصویر

دقت کنید که حداقل یک نام فایل تصویر شامل کلید واژه شما باشد برای مثال در صفحه کلید واژه شما بخشی از Alt تصویر شما باشد.

۱۴.استفاده از دکمه‌های به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی به صورت مستقیم نقشی را بر روی رتبه سایت شما ایفا نمی کند ولی باعث می شود که افراد بیشتری شما را ببینند و با سایت شما آشنا شوند.و هرچه این روند بیشتر باشد احتمال ارتباط با سایت شما بیشتر خواهد بود. پس از این که دکمه‌های شبکه های اجتماعی را به طور برجسته در سایت خود قرار دهید خجالت نکشید.
در حقیقت مطالعه‌ای توسط BrightEdge نشان داد که دکمه‌های شبکه اجتماعی می‌تواند اشتراک گذاری اجتماعی را تا ۷۰۰ درصد افزایش دهد.

۱۵.محتوای طولانی و بلند

با توجه به تحقیقات انجام شده درابره کلید واژه هایی که شما به دنبال آن ها هستید برگه هایی که دارای مطالب بلندتر و باکیفییت تر هستند همواره در صفحات اولیه گوگل مشاهده می شوند که این نشان دهنده نقش محتوای بلند در کیفیت سئو داخلی می باشد.
هدفتان را در روی حداقل ۱۹۰۰ کلمه در هر پست قرار دهید.

۱۶.افزایش زمان Dwell

کیفیت یک صفحه از دیدگاه گوگل چگونه شناخته می شود؟ گوگل این را به عهده کاربران سایت قرار داده است زمانیکه وارد یکی سایت می شوید در صورتیکه کیفیت محتوای صفحه از هر لحاظ و همین طور طراحی صفحه دلچسب شما نباشد شما ۲ کار انجام می دهید یا اینکه صفحه را می بندید و یا اینکه دکمه برگشت مرورگرتان را می زنید که این نشاندهنده کیفیت پایین صفحه می باشد.اگر این کار به صورت مرتب توسط کاربران انجام شود نتیجه اش کاهش رتبه آن صفحه خواهد شد.
به همین دلیل است که گوگل از ” زمان اقامت” استفاده می‌کند تا کیفیت محتوای شما را بسنجد. زمان اقامت متوسط خود را با نوشتن محتوای طولانی و جذاب که باعث می‌شود مردم خواندن را ادامه دهند ، افزایش دهید.

 

سیاوش رستمی هستم مدیر سایت وب داران همیشه تلاش کردم در زمینه سایت و سئو اطلاعاتمو افزایش بدم و این کار رو همواره انجام خواهم داد و این اطلاعات رو در اختیار دوستان علاقه مند قرار میدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *