سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه چیست؟
4.7/5 - (4 امتیاز)

با یکی دیگر از مطالب آموزشی سئو  با موضوع سئو کلاه سیاه چیست؟ در خدمت شما هستیم.در این مقاله برای شما خواهیم گفت از :

سئو کلاه سیاه چیست؟

با توجه به تحقیقات انجام شده بیش از 5 میلیارد جستجو در روز توسط گوگل انجام می شود. مردم این روزها برای کسب اطلاعات در زمینه خرید محصول، سوالات پزشکی و.. به گوگل روی می آورند. به همین دلیل است که وب سایت هایی که در نتایج جستجو رتبه بالایی دارند، ترافیک زیادی را دریافت می کنند.
وب سایت هایی که رتبه بالایی دارند بهینه سازی سایت خود را در اولویت قرار می دهند و از ابزارهای قدرتمند و مورد تایید گوگل استفاده می کنند.
ناگفته نماند که یک سایت به صورت ارگانیک ترافیک جذب کند و رتبه بالایی در مورتورهای جستجو داشته باشد.
به همین دلیل برخی از سایت ها منتظر زمان نمی مانند و از تکنیک های غیراصولی سئو که به سئو کلاه سیاه معروف است روی می آورند تا سریعتر به نتیجه دلخواه برسند.
موتورهای جستجو رهنمودهایی را تنظیم کرده اند که باید برای ارتقای رتبه خود از آنها پیروی کرد. سئو کلاه سیاه تلاش می کند تا با تقلب در سیستم، این دستورالعمل ها را دور بزند تا دید جستجو را از طریق اقدامات ناجوانمردانه بهبود بخشد.
برای مقایسه روش های سئو کلاه سفید و کلاه سیاه:

 • سئو کلاه سیاه از دستورالعمل های موتورهای جستجو برای افزایش رتبه استفاده می کند.
 • سئو کلاه سفید به دقت از دستورالعمل های موتورهای جستجو برای افزایش رتبه پیروی می کند.

به عنوان یک کسب و کار، باید به سئو کلاه سفید پایبند باشید تا مطمئن شوید که ارزشی برای بازدیدکنندگان خود ایجاد می کنید و از خطرات استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه برای رتبه بندی وب سایت خود جلوگیری کنید.

سئو کلاه سیاه چیست؟ یک تعریف

استفاده از سئو کلاه سیاه چه خطراتی دارد؟

اکثریت متخصصان سئو استفاده از سئو کلاه سیاه را کاملا غیراخلاقی می دانند، اما برخی هنوز سعی می کنند سیستم را فریب دهند. با این حال، حتی اگر این تاکتیک‌ها برای شما مفید باشند، نتایج اغلب کوتاه‌مدت هستند و خطرات زیادی در آن وجود دارد.
اگر گوگل تشخیص دهد که شما از سئو کلاه سیاه استفاده کرده اید، شما را جریمه می کند. دریافت جریمه از طرف گوگل منجر به کاهش رتبه وب‌سایت شما می‌شود یا در بدترین حالت، برای همیشه از نتایج موتور جستجوی گوگل حذف خواهید شد.

بدان معنی است که وقتی مخاطبان هدف شما به دنبال شما هستند وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود و در نتیجه کسب و کار شما با شکست مواجه می شود.
سئو کلاه سیاه نیز تجربه ضعیفی را برای مخاطبان شما ایجاد می کند. محتوای صفحات شما اسپم به نظر می رسد و بیشتر بازدیدکنندگان وب سایت شما را به دلیل تجربه ضعیف ترک می کنند.

موتورهای جستجو به چنین بازدیدهای منفی توجه می کنند و وب سایت شما را از SERP حذف می کنند تا اطمینان حاصل شود که بازدیدکنندگان اوقات خوبی را به صورت آنلاین سپری می کنند. با یک متخصص بهینه‌سازی موتور جستجو برای اجرای شیوه‌های سئو اخلاقی و پایدار کار کنید که به شما در ایجاد اعتماد بین کاربران کمک می‌کند.
گوگل الگوریتم های زیادی را در جهت مبارزه با روش های سئو کلاه سیاه معرفی کرده است که از جمله آن ها می توان به الگوریتم پنگوئن و الگوریتم پاندا اشاره کرد.

8 تکنیک سئو کلاه سیاه که باید از آنها اجتناب کنید.

روش های شناخته شده سئو کلاه سیاه
این بخش شما را راهنمایی می کند که چگونه سئو را با موفقیت انجام دهید تا مطمئن شوید که هم کاربران و هم موتورهای جستجو را ناراضی نمی کنید.

1 – محتوای غیرمرتبط

اگر عنوان مقاله شما به این صورت است:چگونه از بازاریابی محتوا برای رشد کسب و کار خود استفاده کنید با بحث کردن محتوا درباره موضوعی کاملاً نامرتبط مانند شرط بندی ورزشی، بازدیدکنندگان را گمراه نکنید. کشیدن چنین حرکتی بر روی خوانندگان خود پنهان سازی نامیده می شود و وب سایت شما را با جریمه شدیدی مواجه می کند. اخلاقی بمانید و فقط برای محتوای مرتبط رتبه بندی کنید. در غیر اینصورت از سئو کلاه سیاه استفاده کرده اید.

2 – تغییر مسیرهای اشتباه

ریدایرکت ها یکی از رایج ترین تکنیک های سئو هستند. متخصصان سئو از این روش برای انتقال به یک آدرس جدید و یا ادغام چند آدرس در یک صفحه استفاده می کنند.
اگر از ریدایرکت های نامرتبط برای فریب موتورهای جستجو استفاده کنید و نشان دادن محتوای متفاوت از آنچه که بازدیدکنندگان باید ببینند، اشتباه است. اگر کاربران را فقط برای افزایش تعداد بازدید یک صفحه تغییر مسیر دهید توسط گوگل جریمه خواهید شد.
استفاده از تغییر مسیرهای اشتباه یکی دیگر ازتکنیک های سئو کلاه سیاه است.

3 – انتشار سریع و بی کیفیت مطالب

انتشار منظم محتوای با کیفیت که برای کاربر کاربردی باشد از استراتژی های سئو است. محتوای با کیفیت می تواند برای شما ترافیک ارگانیک بیاورد. همچنین رتبه شما را در موتورهای جستجو بالا می برد.
محتوای با کیفیت و کاربر پسند برای گوگل ارزش زیادی دارد.
ایجاد محتوای با کیفیت بالا آسان نیست، بنابراین بسیاری از سئوکاران کلاه سیاه سعی می کنند با ایجاد محتوای بی کیفیت زیاد سیستم را شکست دهند.  پیشنهاد می کنیم از این روش استفاده نکنید و از محتوای با کیفیت و سرشار از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید.

4 – پر کردن کلمه کلیدی

این عمل استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در محتوای شما است به طوری که موتورهای جستجو فکر می کنند که صفحه مربوط به یک جستجوی خاص است. گاهی اوقات کلمات کلیدی پنهان می شوند تا توسط خوانندگان دیده نشوند، اما خزنده های جستجو همچنان آنها را اسکن می کنند.
پر کردن کلمات کلیدی منجر به تجربه کاربری ضعیف می شود زیرا خواندن محتوا دشوار می شود. به جای اینکه آنها را در محتوای خود پر کنید، از آنها کم استفاده کنید اما آنها را مرتبط کنید.

5 – گزارش سئو منفی رقبا

این که به نظر برسد رقیب از سئو کلاه سیاه استفاده می کند یا گزارش آنها به موتورهای جستجو بسیار غیراخلاقی است. این حرکت با هدف جریمه کردن رقبا توسط گوگل و کاهش رتبه آنها انجام می شود.
در واقع به موتورهای جستجو اعلام می کنیم که رقبا از لینک های غیرمرتبط و غیر طبیعی استفاده می کند. تا آنها جریمه شوند و باعث افت رتبه در مورتوهای جستجو شود.
اما با این وجود، از چنین تاکتیک‌هایی به‌کلی اجتناب کنید، زیرا وقتی متوجه می‌شوید که چنین حملاتی را علیه رقبای خود انجام می‌دهید، ممکن است جریمه شوید.

6 – خرید بک لینک

ایجاد بک لینک یک استراتژی موثر سئو است. لینک‌های ورودی از سایت‌های معتبر با افزایش اعتبار دامنه و اعتبار آنلاین، رتبه جستجوی سایت را افزایش می‌دهند.
برای انجام این کار، سئوکاران کلاه سیاه شروع به خرید لینک می کنند. آنها به یک واسطه پول می دهند تا لینک های زیادی به وب سایت هایشان ایجاد کند. این بک لینک ها معمولاً از دامنه های دارای اعتبار بالا سرچشمه نمی گیرند. اغلب، آن دامنه ها به سایت شما مرتبط نیستند و محتوای اسپم را تبلیغ می کنند.
زمانی که از چنین دامنه هایی لینک دریافت می کنید، اعتبار و کیفیت بک لینک شما آسیب می بیند. خرید لینک را متوقف کنید و به صورت ارگانیک بک لینک های با کیفیت را از منابع معتبر کسب کنید.

7 – محتوای تکراری

همانطور که قبلا اشاره کردیم تولی محتوای با کیفیت آسان نیست. شما باید به طور منظم محتوای یونیک و با کیفیت منتشر کنید.

کسانی که از سئو کلاه سیاه استفاده می کنند یک مقاله را در چند صفحه منتشر می نماید.این تکنیک با دستورالعمل های گوگل مغایرت دارد و باعث می شود بعد از مدتی سایت جریمه شود.

8  – ارسال نظر هرزنامه

برخی از افراد با ارسال نظر و لینک خود در هر وبلاگی به دنبال افزایش ترافیک هستند. ولی گوگل این لینک ها را بی اعتبار می داند و لینک های مرتبط که در نظرات گذاشته می شوند را اعتبار می دهد.

سئو کلاه سیاه چیست؟ خوب است یا بد؟!

دیگر روش های شناخته شده سئو کلاه سیاه
 • صفحات ورود
 • متن یا لینک های پنهان
 • برنامه های لینک (link schemes)
 • شبکه های ارسال مهمان
 • Article Spinning (ریسندگی مقاله)
 • مزرعه لینک یا چرخ های لینک یا شبکه لینک
 • Rich snippet markup spam
 • نمایش دهنده اتوماتیک به گوگل
 • ایجاد صفحات زیر دامنه ها یا دامنه های با محتوای تکراری
 • صفحات دارای رفتار مخرب مانند فیشینگ ، ویروس ها ، تروجان ها و سایر بدافزارها

 

آیا روش های سئو کلاه سیاه برای شما مناسب است؟

آیا روش های سئو کلاه سیاه برای شما مناسب است؟

اینکه روش های سئو کلاه سیاه برای شما مناسب است یا نه بستگی به این دارد که آیا شما در تلاش برای ایجاد یک تجارت طولانی مدت هستید یا نه؟

اگر پاسخ شما بله است شما باید از استفاده از این روش ها پرهیز کنید و در عوض باید به دنبال روش های جایگزین و قانونی برای بهبود رتبه بندی در موتورهای جستجو باشید.

برای این کار می توانید از روش های سئو داخل صفحه ، محتوای با کیفیت و کاربرپسند و طراحی سایت ریسپانسیو استفاده کنید.

نحوه report سئو کلاه سیاه

نحوه report سئو کلاه سیاه

دو دلیل وجود دارد که شما ممکن است که سئو کلاه سیاه را گزارش دهید.

یا اینکه وب سایت شما از طریق یک هک مخرب ، ویروس یا سئو منفی از طریق لینک‌های اسپم مورد حمله قرار گرفته است یا اینکه در یک کلمه کلیدی رقابتی نتایج اسپم را در موتور جستجو مشاهده می کنید.

برای دومی می توانید گزارش وب اسپم را از طریق گوگل وبمستر تولز ارسال کنید.

البته باید از این ابزار با احتیاط استفاده کنید زیرا گزارش نادرست اسپم خود جز تکنیک های سئو کلاه سیاه محسوب می شود.

در صورت حمله به وب سایت شما از طریق هک ، ویروس یا بدافزار مخرب ، پس از حذف کد مخرب درخواست بررسی بدافزار را بدهید.

در صورتی که وب سایت شما هدف کمپین سئو منفی از طریق لینک‌های اسپم باشد بعد از اینکه سعی کردید با وبمستر هایی که این لینک ها را به وب سایت شما می دهند تماس بگیرید از ابزار disavow tools برای حذف لینک های مخرب استفاده کنید.

همچنین به شما پیشنهاد می کنیم مقاله تکنیک های سئو 2021 که در دو قسمت ارائه شده را مطالعه کنید.

نام تجاری شما را برند می کنیم

مشتریان را با سایت شما آشنا می کنیم

تیم طراحی سایت اینترنتی و سئو وب داران همیشه همراه شماست.

شما می توانید به کمک کارشناسان سئو ما در صدر نتایج گوگل قرار بگیرید و کسب و کار خود را متحول کنید.

کارشناسان ما با توجه به تسلط خود در زمینه سئو سایت و طراحی وب سایت و همچنین تسلط کامل روی تکنیک های سئو محلی و همچنین با به کارگیری متدهای روز دنیا در زمینه بهینه سازی می توانند شما را در کلمات کلیدی مختلف در نتایج گوگل بالا بیاورند.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر راجع به هزینه سئو به صفحه ” هزینه سئو سایت ” وب سایت ما مراجعه کنید.

همچنین کارشناسان طراحی سایت ما می توانند شما را در زمینه طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی و طراحی سایت رزومه ای راهنمایی کنند و یا این سایت ها را به صورت اختصاصی برای شما طراحی کنند.

 

پرسش و پاسخ متداول

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه تکنیکی است که از روش های غیر اخلاقی و نادرست برای بهبود رتبه در نتایج موتورهای جستجو استفاده می کند.

چند نمونه از اقدامات سئو کلاه سیاه که باید از آنها اجتناب کنیم چیست؟

• کلید واژه پر کردن. • تولید خودکار / محتوای تکراری • متن پنهان • صفحات درگاه/دروازه. • پنهان کاری. • پیوندهای پولی/دستکاری. • استفاده نادرست از داده های ساختاریافته و ریچ اسنیپت ها. • تغییر مسیرهای گمراه کننده

استفاده از سئو کلاه سیاه چه خطراتی دارد؟

اگر شما از تکنیک های غیراخلاقی که مورد تایید گوگل نیست استفاده کنید امکان دارد سایت شما جریمه شود و یا از نتایج جستجو گوگل حذف گردد.

 

سیاوش رستمی

سیاوش رستمی موسس، نویسنده و سئو کار وب داران می باشد. بیشتر از 10 سال در زمینه سئو و طراحی سایت مشغول به کار است. و عاشقانه حرفه اش را دوست دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *