نحوه اتصال دامنه به هاست

نحوه اتصال دامنه به هاست

اتصال دامنه به هاست چگونه است؟

ما ( وب داران ) در این مقاله قصد داریم نحوه متصل کردن دامنه به هاست را مورد بررسی قرار دهیم.

مقدمه ای بر اتصال دامنه به هاست

اگر قصد راه اندازی یک سایت را دارید ، قبل از اینکه وارد مرحله طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت شوید باید دو مرحله را انجام دهید: اول خرید هاست ، سپس خرید دامنه.

بعد از این دو مرحله سایت شما آماده مراحل بعدی می شود.

برای اینکه سایت شما در فضای اینترنت نمایش داده شود باید دامنه را به هاست متصل کنید تا وقتی که کاربران نام دامنه سایت را در مرورگر خود وارد می کنند به سمت سرور هاست سایت هدایت شوند و بتوانند محتوای سایت را ببینند.

در غیر این صورت کاربران باید آدرس IP شما را که مقداری عددی است و به خاطر سپردن آن بسیار دشوار است را وارد کنند!

نحوه اتصال دامنه به هاست (2)

کاربرد DNS

در اصل DNS یک تکنولوژی قدرتمند است که نام دامنه را به آدرس IP تبدیل می کند.

نحوه کار DNS به این صورت است که وقتی شما در مرورگر خود آدرس دامنه را وارد می کنید ، این آدرس توسط سرور DNS به صورت خودکار تبدیل به آدرس IP می شود.

برای مثال وقتی که شما آدرس سایت webdaran.com را در مرورگر خود وارد می کنید ، داخل سایت می شوید و این در حالی است که نام این دامنه توسط سرور DNS به طور خودکار به IP شماره 125.25.256.56 تبدیل می شود.

این عمل باعث می شود کاربران نیازی به خاطر سپردن اعداد پیچیده و طولانی را نداشته باشند.

نحوه اتصال دامنه به هاست (3)

برای متصل کردن دامنه به هاست باید DNS دامنه را روی DNS هاست تنظیم کنید.

شما می توانید از طریق name server ، دامنه را به هاست متصل کنید.

مراحل اتصال دامنه به هاست

در مرحله اول وقتی هاست را خریداری می کنید ، یک ایمیل برای شما ارسال می شود که حاوی name server است.

سپس باید وارد پنل مدیریتی دامنه خود شوید و name server را در بخش DNS وارد کنید.

برای این کار اگر پسوند دامنه شما .ir باشد ، باید از طریق سایت nic.ir وارد پنل مدیریتی خود شوید و این مراحل را انجام دهید و اگر پسوند دامنه شما .com یا .net یا .org و…. است ، یک لینک به ایمیل شما ارسال می شود که از طریق آن می توانید وارد پنل مدیریتی خود شوید و تنظیمات را انجام دهید اما اگر برای شما ایمیل ارسال نشد ، باید به سایتی که از طریق آن دامنه را خریداری کرده اید بروید و وارد حساب کاربری خود شوید و سپس وارد پنل مدیریتی خود شوید.

مراحل

بعد از اینکه name server را در DNS وارد کردید یعنی DNS روی هاست تنظیم شده است ، حالا برای اینکه دامنه را به هاست متصل کنید ، باید وارد سرور هاست خود شوید.

برای این کار کافی است در آخر آدرس دامنه سایت cpanel/ را اضافه کنید تا وارد سرور هاست شوید.

سپس به کنترل پنل هاست بروید و روی گزینه parked domains کلیک کنید.

سپس نام دامنه را در کادر وارد کنید و روی گزینه add کلیک کنید.

حالا دامنه شما به هاست متصل شد.

اگر تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید ، با وارد کردن آدرس دامنه سایت در مرورگر خود ، وارد سایت خواهید شد و از این به بعد می توانید وارد مراحل بعدی طراحی سایت خود شوید.

نحوه اتصال دامنه به هاست (4)

باید به این نکته توجه کنید که اگر پسوند دامنه شما .ir است پس از 12 تا 48 ساعت اقدام به این کار کنید ، و همچنین این زمان برای پسوند های دیگر 5 الی 6 ساعت است ، چون این زمان هایی که گفتیم طول می کشد تا در DNS سرورهای دنیا ثبت شود.

جمع بندی نحوه اتصال دامنه به هاست

یکی از مهم ترین مراحل طراحی سایت خرید هاست مناسب و همچنین خرید دامنه مناسب است ، هاست اساس و زیر ساخت سایت شما به حساب می آید و همین طور سرعت سایت شما تا حد زیادی به هاست وابسته است ، پس باید در خرید آن دقت کنید ، اگر در این زمینه اطلاعات کافی را ندارید به شما پیشنهاد می کنم که حتما مقاله ویژگی های یک هاست خوب چیست را مطالعه کنید ، و همچنین انتخاب دامنه مناسب هم یکی از مهم ترین مراحل طراحی سایت به شمار می رود ، انتخاب نام مناسب و کاربر پسند برای دامنه می تواند روی سئو سایت شما تاثیر زیادی داشته باشد ، در این زمینه هم پیشنهاد می کنم برای اطلاعات بیشتر مقاله نکات اساسی برای انتخاب دامنه مناسب را مطالعه کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.