آیا سئو واقعا مهم است؟

آیا سئو واقعا مهم است
4.8/5 - (6 امتیاز)

آیا واقعا سئو مهم است؟  در یک کلمه، بله  SEO برای رشد در دنیای کسب و کار مدرن بسیار حیاتی است.

سئو در حال حاضر یکی از راهکار های بزرگ در دنیای بازاریابی دیجیتال است.
شما می توانید بهترین وب سایت در جهان را داشته باشید، اما هیچ کس آن را نخواهد دید اگر بهینه سازی نشده باشد.

هر کسب و کار، بزرگ یا کوچک، امروز به نوعی نیاز دارد در معرض اینترنت قرار بگیرد اینترنت جایی است که جهان هدایت در آن هدایت می شود. بسیاری از اجزای کسب و کار شما نیاز دارد که مدیریت شود حتی اگر کوچک باشد. از تماس مشتریان تا انجام سفارشات و دیگر فعالیت های کسب و کار نیاز به مدیریت دارد که می توان تمامی این فعالیت ها را آنلاین انجام داد و مدیریت کرد.

یک راه ساده برای شروع یا افزایش بازاریابی دیجیتال شما بهینه سازی موتورهای جستجوگر است. با وجود اینکه راههای زیادی در وب برای ارتقای کسب و کارتان وجود دارد هیچ چیزی به اندازه قدرت موتورهای جستجوگر نیست.

(ادامه مطلب آیا واقعا سئو مهم است؟)

آیا سئو واقعا مهم است؟

 

چگونه سئو می تواند در دراز مدت به شما کمک کند…

سئو به شما کمک می کند تا ترافیک جستجوی ارگانیک و هدفمند که مربوط به صنعت شماست را هدایت کنید.

سئو به شما کمک می کند تا نام تجاری خود را در معرض دید قرار دهید.

سئو به شما کمک می کند تا افراد به مشتری شما تبدیل شوند و مشتریان جذب شوند.

 

با این حال هنوز بسیاری از مردم تصورات اشتباهی نسبت به سئو دارند. سئو در واقع دهان دوران اینترنت است. این یک روش کاملا جدید برای به دست آوردن مشتری بیشتر و ارتقای کسب و کار شماست با هزینه کمتر.

هر کسب و کاری که مصمم رشد است به طور جدی از seo استفاده می کند روزهایی که جستجوگرها یک گزینه بودند رفت امروزه یک بخش جدایی ناپذیر از بازاریابی دیجیتال هستند. ابزاری که می تواند برای کسب و کار شما باعث پیشرفت شود نادیده گرفته شده است.

(ادامه مطلب آیا واقعا سئو مهم است؟)

آمارهایی که نشان می دهد چرا سئو مهم است:

90% از کل ترافیک در وب توسط موتورهای جستجوگر تولید جستجو می شود.

57% از بازاریابان B2B معتقدند که seo  در مقایسه با سایر روشهای بازاریابی بسیار تاثیر گزارتر است.

81% از مردم قبل از خرید یا برای هر فعالیت دیگری از موتورهای جستجوگر استفاده می کنند.

64% از کاربران اینترنت به موتورهای جستجوگر وابسته اند تا تصمیم بگیرند خریدهای بزرگ انجام دهند.

طراحی سایت خوب تنها یک بخش از معادله است. بخش دیگر این است که مطمئن شوید که این شیوه درست با محتوای با کیفیت بالا ساخته شده است. تولید محتوا عنکبوت موتور جستجوگر است. هنگامی که شما در بهبود ساختار و محتوای سایت خود کار می کنید، تاثیر رشد اقتصادی خودتان را از لحاظ هدایت و فروش مشاهده خواهید کرد.

 

سئو واقعا مهم است زیرا

رقابت با بیش از یک میلیارد وب سایت مختلف در اینترنت، رقابت هرگز آسانتر نمی شود. انتظار نداشته باشید که این تعداد در آینده نیز کاهش یابد. ایجاد یک وب سایت هر ساله آسان تر می شود و هر یک از این وب سایت های جدید رقابت را سخت تر می کند. پس لازم است بهینه سازی وب سایت خود را انجام دهید تا در میان این آمار بالای وب سایت دیده شوید.

سئو مقرون به صرفه است.

SEO برای همه کسب و کارها به دلایل مختلفی بسیار عالی است. برای شروع، جستجوگرها یک بازده عالی از نقطه نظر سرمایه گذاری ارائه می دهند. در واقع، تقریبا 75 درصد از بازاریابان، SEO را به عنوان بازده سرمایه گذاری عالی رتبه بندی می کنند. تعرفه های سئو را از گروه وب داران بخواهید.

دلیل آن بازده خوب این است که منجر به کیفیت بالاتر می شود. به جای استفاده از روش های قدیمی و گران قیمت بی نظیر، مانند تماس های سرد، SEO به هدف جذب مشتریان می پردازد که می خواهند کسب و کار شما را پیدا کنند. به طور کلی، هزینه های شما را کمتر از 61%  می کند.

 

موتورهای جستجو جایی هستند که بیشتر خریداران کار خود را از آنجا شروع می کنند.

شایع ترین فعالیت های اینترنتی، چک کردن ایمیل ها و استفاده از یک موتور جستجو است. اگر کسب و کارتان را برای یکی از محبوب ترین فعالیت های اینترنتی بهینه سازی نکنید، مشتریان بالقوه و درآمد خود را از دست می دهید.

سئو زندگی و کسب و کار شما را آسانتر می کند.

وب سایت کسب و کار شما باید نه فقط یک بار، بلکه دائما جستجوگر باشد. به طور مداوم به روز رسانی و بهینه سازی وب سایتتان، شما را همیشه در بالای چشم انداز قرار می دهد.
اگر می خواهید در بالاتر از رقابت خود ظاهر شوید، مجبورید کاری را انجام می دهید که بهتر است. تیم وب داران از متخصصان تخصصی در طراحی وب به شما کمک می کند جلوتر از منحنی بمانید.

طراحی سایت شما به طوری که مردم به شما می آیند راه رفتن است. این به ویژه به این معنی است که بیشتر کاربران اینترنت به طور کامل تبلیغات تبلیغاتی را نادیده می گیرند. در عوض، آنها احتمالا بیشتر روی صفحه اول، دوم یا سوم “صفحه اصلی” کلیک می کنند. بر طبق یک مطالعه، در جایی که بین 70 تا 80 درصد از کاربران اینترنت، تبلیغ تبلیغات پرداخت می شود.

استراتژی های بازاریابی محتوا

با توجه به بازاریابی شرپا، برنامه جامع بازاریابی دیجیتال منجر به افزایش 2000 درصدی ترافیک وبلاگ و افزایش 40 درصدی درآمد می شود. SEO تمام وزن را در یک برنامه جامع حمل نمی کند، اما این یک جزء ضروری برای موفقیت است.

دیوید کیرکپاتریک، یکی از خبرنگاران برجسته در این مطالعه می گوید: “یک استراتژی بازاریابی محتوا سازمان یافته یکی از بهترین راه ها برای ایجاد آگاهی از نام تجاری است.”

(ادامه مطلب آیا واقعا سئو مهم است؟)

سئو یک تمرین تخصصی است، نه چیزی که شما می توانید یک شبه یاد بگیرید و بدون یادگیری اعمال کنید. اگر یک حرفه ای را برای سئو سایت خود استخدام کنید خود را برای رقابت آماده کرده اید.  استفاده از SEO به شما کمک می کند تا در صنعت خود زنده بمانید. اگرچه شما از آن به درستی استفاده می کنید، اما به شما کمک می کند تا موفق شوید.

مشتریان خود را متنوع کنید.

یکی از دلایل اصلی کسب و کار ایجاد مشتری های بیشتر است.  با تمرکز آگاهانه در تلاش برای جستجوگرها و بهینه سازی وب سایت احتمال اینکه کسب و کار شما توسط یک مشتری جدید کشف شود، افزایش می یابد.

نه تنها مشتری بلکه در معرض دید قرار گرفتن وب سایت شما را افزایش خواهد داد. شما نیز کیفیت کار خود را افزایش می دهید. همانطور که قبلا ذکر شد، افرادی که وبسایت شما را پیدا می کنند بیشتر احتمال دارد مشتریان بیشتری نسبت به افرادی باشند که تبلیغ تبلیغاتی را می بینند.

SEO دائما در حال تکامل است.

مانند هر ابزار بازاریابی دیگر، تغییرات SEO به منظور رفع نیازهای بازار است. این فرصت را برای شما فراهم می کند تا از کسب و کارهایی که تقاضا ندارد جلوگیری کنید.

در هر صنعت خاص، طعم و ترجیحات مصرف کنندگان روز به روز تغییر می کند. به عنوان تغییرات تقاضا، شرکت ها باید با ترجیحات جدید سازگار شوند. بهترین راه برای جلوگیری از خارج شدن از منحنی، حفظ یک طرح بازاریابی است که می تواند با  با تقاضا تغییر کند.

(پایان مطلب آیا واقعا سئو مهم است؟)

سیاوش رستمی

سیاوش رستمی موسس، نویسنده و سئو کار وب داران می باشد. بیشتر از 10 سال در زمینه سئو و طراحی سایت مشغول به کار است. و عاشقانه حرفه اش را دوست دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *