Search Consol چیست؟

سرچ کنسول یا گوگل وبمستر
4.9/5 - (7 امتیاز)

Search consol چیست؟ یک سرویس رایگان ارائه شده از سوی گوگل است که به شما کمک می کند تا حضور سایت خود را در نتایج جستجوی گوگل نظارت و نگهداری کنید. ثبت نام در search consol اجباری نیست ولی اینکار می تواند به گوگل کمک کند برای اینکه چگونه سایت شما را بررسی کند و عملکرد آن را در نتایج جستجو بهینه سازی کند.

از این ابزار در جهت بهبود رتبه سئو استفاده می شود.

Search consol چیست؟

 

چرا از search consol استفاده کنید؟

عملکرد سایت خود را در نتایج جستجوی Google نظارت کنید:
اطمینان حاصل کنید که Google می تواند به محتوای شما دسترسی پیدا کند.
ارسال محتوای جدید برای خزیدن و حذف محتوایی که نمی خواهید در نتایج جستجو نمایش داده شود.
نگه داشتن سایت خود با حداقل اختلال در عملکرد جستجو.
نظارت و حل مسائل مربوط به مخرب ها و یا spam برای اینکه سایت شما خالص و پاک باشد.

»» تولید محتوا چیست؟

کشف نحوه جستجوی Google و سایت شما در جهان:
کدام پرس و جو باعث شد سایت شما در نتایج جستجو ظاهر شود؟
آیا برخی از پرس و جو ها در سایت شما به ترافیک بیشتری نسبت به دیگر سایت ها منجر شد؟
آیا قیمت محصولات خود، اطلاعات تماس شرکت یا رویدادهای برجسته شده در نتایج جستجو غنی است؟
کدام سایت ها به وب سایت شما پیوند دارند؟
آیا سایت شما برای بازدیدکنندگان در تلفن همراه مناسب است؟

Search Consol چیست؟

چه کسی باید از کنسول جستجو استفاده کند؟
هر کس با یک وب سایت!
بله هرکس با یک وب سایت.
از جستجوی متخصص به متخصص، از مبتدی تا پیشرفته، کنسول جستجو میتواند به شما کمک کند.

(ادامه مطلب search consol چیست؟)

1 – صاحب کسب و کار که نماینده است.

حتی اگر فکر نکنید که چگونه از کنسول های جستجو استفاده کنید، باید از آن آگاه باشید و با اصول اولیه آشنا شوید. شما ممکن است مدیر وبسایت یا متخصص بازاریابی خود را برای کمک به راه اندازی وب سایت خود با Search Console استخدام کنید. در این صورت می توانید با آن شخص کار کنید تا اطمینان حاصل شود که به تمام گزارش های وب سایت خود دسترسی داشته باشید و کنترل کنید. علاوه بر این، ایده خوبی برای یادگیری همه چیز در مورد نحوه عملکرد سایت شما در نتایج جستجو است، بنابراین شما می توانید تصمیمات مهم را برای سایت کسب و کار خود بگیرید.

 

2 – متخصص SEO

متخصص سئو سایت یا بازاریاب به عنوان کسی که در بازاریابی آنلاین متمرکز شده است، کنسول جستجو به او کمک خواهد کرد تا ترافیک وب سایت خود را نظارت کند، رتبه بندی خود را بهینه کند و تصمیمات آگاهانه درباره ظاهر نتایج جستجوی سایت خود را بگیرد. شما می توانید از اطلاعات در Search consol برای تاثیر گذاری تصمیمات فنی برای وب سایت استفاده کنید و تجزیه و تحلیل بازاریابی پیچیده را در رابطه با دیگر ابزارهای Google مانند Analytics ، Google Trends و Google Ads انجام دهید. سئو چیست؟

 

3 – مدیر سایت.

به عنوان یک مدیر سایت، شما در مورد عملکرد سالم سایت خود دقت می کنید. کنسول جستجو به شما امکان می دهد به راحتی نظارت کنید و در مواردی خطاهای سرور، مشکلات بارگذاری سایت و مسائل امنیتی مانند هک و بدافزار را حل کنید. شما همچنین می توانید از آن استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود با توجه به عملکرد جستجو هر تعمیر و نگهداری سایت یا تنظیماتی که انجام می دهید صحیح است.

 

4 – توسعه دهنده وب.

اگر شما در حال طراحی وب سایت با استفاده از کد و یا دستورالعمل های دیگر هستید search consol به شما کمک می کند تا خطاها و اشتباهات در ساختار داده ها را پیدا کنید.

 

5 – توسعه نرم افزار.

اگر شما یک برنامه دارید و می خواهید ببینید که چگونه کاربران تلفن همراه با استفاده از جستجوی Google، برنامه شما را پیدا می کنند. کنسول جستجو میتواند به شما در ادغام برنامه یکپارچه با جهان وبسایت کمک کند.

(اتمام مطلب search consol چیست؟)

 

سیاوش رستمی

سیاوش رستمی موسس، نویسنده و سئو کار وب داران می باشد. بیشتر از 10 سال در زمینه سئو و طراحی سایت مشغول به کار است. و عاشقانه حرفه اش را دوست دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *