تگ (آلت) Alt چیست ؟

تگ (آلت) Alt چیست ؟

تگ (آلت) Alt چیست؟

در این مقاله تیم وب داران ( طراحی سایت در تهران ) قصد دارد به اهمیت تگ (آلت) Alt در جهت بهبود سئو سایت شما بپردازد.

امیدوارم از این مقاله استفاده لازم را ببرید ، با ما همراه باشید.

متن جایگزین یا Alternative Text که به عناوین “Alt attribute”، “Alt text” و یا “تگ (آلت) Alt” نیز معروف می باشد ، بیانگر توضیح کوتاهی از عنوان یک تصویر در یک صفحه وب می باشد.

یکی از نکات در بهینه سازی تصاویر سایتتان ، استفاده از ویژگی (آلت) Alt است.

تگ (آلت) Alt و تگ عنوان در تقویت جایگاه مطالب در نتایج موتورهای جستجو و بهبود دسترسی کاربران اینترنتی بر روی وب‌ سایت شما تاثیر گذار هستند.

در تصاویر به کار رفته در وب‌ سایت شما ، تگ (آلت) Alt بیانگر موضوعی است که از تصویر استنباط می‌ شود.

این تگ می‌ تواند به عنوان متنی جایگزین برای تصاویر به هنگام خطا در بارگذاری نیز مورد استفاده قرار گیرد تا کاربران در صورت عدم نمایش تصویر، از مفهوم و عملکرد آن باخبر شوند.

شایان ذکر است ، مرورگرها قابلیتی دارند که افراد نابینا یا دارای اختلال بینایی برای شنیدن مطالب آنلاین از آن استفاده می‌ کنند.

خواندن این تگ ‌ها توسط مرورگر ، انتقال مفهوم و محتوای تصاویر را برای این عزیزان امکان ‌پذیر می‌کند.

رابطه تگ (آلت) Alt و سئو سایت :

رابطه تگ (آلت) Alt و سئو سایت

گوگل برای تگ ‌های (آلت)  Alt تصاویر ، ارزش بالایی در نظر گرفته است.

این ارزش ‌گذاری بر اساس دلیل فهم آسان ‌تر تصاویر و تعیین موضوع محتوای پیرامون آن ها انجام شده.

این امر به قدری جدی است که گوگل سرویس Google Image را به آن اختصاص داده است.

همچنین ، افزونه Yoast SEO محتوای وب‌ سایت را پیش از بارگذاری بررسی می کند و معمولاً توصیه می‌ کند که حداقل یک تصویر به همراه تگ (آلت) Alt (متشکل از کلمه کلیدی) باید در محتوا وجود داشته باشد ، بنابراین ، در صورت نبود تصویر در محتوا یا استفاده نکردن از تگ (آلت) Alt ، به شما هشدار داده می شود.

با این حال ، افزونه Yoast تنها یک ماشین پردازش است و از مفهوم محتوای شما آگاهی ندارد.

با وجود اینکه وجود کلمه کلیدی در تگ‌ های (آلت) Alt الزامی است ، اما به معنای استفاده بیش از اندازه آن ‌ها در تمام تگ ‌ها نیست.

شما به عکس ‌هایی مناسب ، باکیفیت و مرتبط با محتوای خود نیازمندید که در تگ‌ های توصیفی‌ خود به نوعی از کلمات کلیدی استفاده کنید.

با این حال ، گاه محتوای تصویر به قدری به جزئیات می‌ پردازد که اجازه استفاده از کلمات کلیدی کوتاه و کلی را به شما نمی‌ دهد.

با این وجود استفاده از تگ ‌های (آلت) Alt طولانی و توصیفی هم شانس استفاده بهتر از کلمه کلیدی را افزایش می‌ دهد و هم در فهم تصویر و محتوا برای موتورهای جستجوگر موثر است.

متن جایگزین ( Alt ) چیست ؟ عنوان تصویر ( Title ) چیست ؟

متن جایگزین ( Alt ) چیست ؟ عنوان تصویر ( Title ) چیست ؟

متن جایگزین ( (آلت) Alt تصاویر) یک ویژگی اضافه شده بر روی تگ HTML است.

این جمله زمانی که تصویر شما نمایش داده نمی شود ، داخل box تصویر نمایان می شود ، این به موتورهای جستوجو کمک می کند تا بتوانند تشخیص دهند که تصویر مورد نظر در مورد چیست.

قابل توجه است که متن جایگزین در مورد تصاویری که در صفحه پیدا نمی شوند نیز بسیار مفید است.

متن Title صفت دیگری است که می توان در تگ image در html اضافه کرد.

و برای عنوان تصویر استفاده می شود.

متنی که شما در تگ title وارد می کنید ، هنگامی که تصویر بارگذاری نمی شود ، دیده نخواهد شد.

در عوض هنگامی که کاربر ماوس را روی تصویر نگه می دارد این متن نشان داده می شود.

تگ (آلت) Alt و title هر دو برای بهبود دسترسی به وب سایت شما می باشند.

تگ (آلت) Alt و تگ عنوان در وردپرس

افرادی که از وردپرس برای مدیریت محتوای وب سایت و وبلاگ خود استفاده می‌کنند ، می‌توانند از قابلیت‌های در نظر گرفته شده برای تگ عنوان و تگ (آلت) Alt تصاویر بهره گیرند.

وردپرس به طور پیش‌فرض نامی که تصاویر با آن ذخیره می‌شوند را برای تگ عنوان یا نام تصویر در مطلب در نظر می‌گیرد که در صورت عدم ارتباط آن با محتوا می‌بایست این نام را تغییر دهید.

پس از تنظیم عنوان ، اگر هیچ متن مناسبی برای تگ (آلت) Alt در نظر ندارید ، بهتر است همان عنوان عکس را در قسمت متن جایگزین (همان تگ (آلت) Alt کپی کنید ، اگرچه این کار چندان توصیه نمی‌شود ، اما از خالی گذاشتن این قسمت بهتر است.

تگ (آلت) Alt و تگ عنوان در وردپرس

در واقع، با توجه به امکانات کاربرپسندی که وردپرس در اختیار مدیران وب‌سایت قرار می‌دهد ، عدم استفاده از تگ (آلت) Alt و بهینه‌سازی نکردن تصاویر سایتتان جز عدم ارتقا سئو سایت شما ، پیامد دیگری ندارد.

در حالی که با همین تغییرات جزئی (که تنها چند دقیقه زمان می‌برد) می‌توانید سئو وب سایت خود را به میزان زیادی بهبود داده و جایگاه بهتری در نتایج موتورهای جستجو کسب کنید.

چرا و چگونه از متن (آلت) Alt و متن Title تصاویر استفاده کنیم ؟

چرا و چگونه از متن (آلت) Alt و متن Title تصاویر استفاده کنیم ؟

همانطور که گفته شد از فواید مهم این امر کمک به موتورهای جستجو ی گوگل برای تصاویر و نمایش آن ها در نتایج جستجوی تصاویر می باشد.

دلیل دیگر بهبود دسترسی به سایت شما و توضیح تصاویر به افراد می باشد.

موتورهای جستجو به خصوص گوگل ادعا می کنند که فقط بر روی تگ (آلت) Alt به عنوان یک فاکتور رتبه بندی برای تصاویر تمرکز دارند.

هرچند به این معنا نیست که کاملا از صفت عنوان غافل باشند. برای صفت عنوان و alt متن های مناسب و کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنید تا بتوانید به خوبی توسط آن ها تصویر خود را شرح دهید.

فقط در انتخاب عناوین توجه داشته باشید که به جای استفاده از کلمات کلیدی زیاد و عبارات طولانی ، از توضیحی مختصر و مفید استفاده کنید.

افزونه سئو تصاویر وردپرس SEO Engine

افزونه سئو تصاویر وردپرس SEO Engine

افزونه SEO Engine یک افزونه سئو تصویر وردپرس است که به صورت خودکار تگ های (آلت) Alt و Title را روی تصاویر پست ها و برگه های سایت وردپرسی شما قرار می دهد تا سئو سایت وردپرسی شما ارتقا پیدا کند.

با این ویژگی تصاویر شما در سطر نتایج جستجو قرار می گیرند و ورودی سایت افزایش پیدا می کند. این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و پیش بینی می شود جایگاه خوبی در بین سایر افزونه های سئو تصاویر وردپرس داشته باشد.

آموزش نصب افزونه سئو تصاویر وردپرس:

  1. ابتدا افزونه را دانلود کنید.
  2. سپس وارد پنل مدیریت وردپرس شده و به بخش افزونه ها برید.
  3. سپس روی افزودن کلیک کرده و افزونه دریافتی را نصب و فعال سازی کنید.
  4. اکنون تصاویر سایتتان به صورت خودکار بهینه شده و ویژگی alt و title را به خود می گیرند.

و‌ در آخر

به همین راحتی شما می توانید با استفاده کردن از تگ (آلت) Alt برای تصاویر خود در جهت ارتقای سئو سایتتان گام بزرگی بردارید.

پس از هم اکنون شروع کنید.

برای درخشیدن شما ، در کنار شما هستیم

با ما در صفحه اول گوگل باشید

تیم طراحی پرتال و سئو وب داران همیشه همراه شماست.

شما می توانید به کمک کارشناسان سئو ما در صدر نتایج گوگل قرار بگیرید و کسب و کار خود را متحول کنید.

کارشناسان ما با توجه به تسلط خود در زمینه سئو سایت و طراحی وب سایت و همچنین تسلط کامل روی تکنیک های سئو محلی و همچنین با به کارگیری متدهای روز دنیا در زمینه بهینه سازی می توانند شما را در کلمات کلیدی مختلف در نتایج گوگل بالا بیاورند.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر راجع به هزینه سئو به صفحه ” هزینه سئو سایت ” وب سایت ما مراجعه کنید.

همچنین کارشناسان طراحی سایت ما می توانند شما را در زمینه طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی و طراحی سایت رزومه ای راهنمایی کنند و یا این سایت ها را به صورت اختصاصی برای شما طراحی کنند.

 

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.