سند باکس ( sand box ) گوگل و ماه عسل گوگل چیست ؟

سند باکس ( sand box ) گوگل و ماه عسل گوگل چیست ؟

سند باکس ( sand box ) گوگل چیست و ماه عسل گوگل چیست ؟

شاید شمایی که وب سایت خود را به تازگی تاسیس کرده اید لغت سند باکس و ماه عسل گوگل را شنیده باشید.

تیم طراحی سایت وب داران ( طراحی سایت تهران ) در این مقاله قصد دارد شما را با واژه sand box و این که سند باکس و ماه عسل چیست آشنا سازد.

با ما همراه باشید.

معنی لغوی سند باکس چیست ؟

معنی لغوی سند باکس (sand box) چیست

معنی سند باکس در واقع همان زمین های بازی شنی کوچکی است که کودکان زیر 4 سال را در آن قرار می دهند تا در امنیت به بازی با یکدیگر مشغول شوند.

خیلی راحت می توان فهمید که استفاده از این عبارت نیز به دلیل آن است که سند باکس گوگل تنها برای دامنه های جدید و به نوعی تازه متولد شده فعال می شود.

با توجه به معنی سند باکس می توان کاربرد سند باکس را برای سایت های تازه تاسیس شده نیز کاملاً درک کرد.

نکات تکمیلی رابطه sand box و وب سایت ها

سند باکس (sand box) چیست

با ما باشید تا در ادامه به بررسی نکات دیگری از سند باکس گوگل و این که دقیقا سند باکس چیست بپردازیم.

سندباکس یکی دیگر از ابزارهای گوگل است که جلوی تقلب را می گیرد.

سندباکس مانند الگوریتم های دیگر گوگل همانند الگوریتم پنگوئن و یا الگوریتم پاندا و یا … توسط کارشناسان گوگل تایید و یا تکذیب نشده است بلکه کاملاً الگوریتمی است که به صورت تجربی شناخته شده است.

اما معنی جمله بالا چیست؟

می توان گفت بر اساس این الگوریتم بعد از راه اندازی وب سایت خود و ثبت دامنه خود مشخص نیست که چه صفحاتی از وب سایت شما و به چه مدت ممکن است در سندباکس گوگل قرار بگیرند اما به طور تجربی ما تخمین زده ایم که بین یک تا هشت ماه در سند باکس قرار داده می شوید.

این به این معنی است که گوگل می خواهد از کیفیت محتوای شما و زمینه کاری شما اطلاع کسب کند.

ولی جای نگرانی نیست زیرا زمانی که گوگل از زمینه کاری و محتوای شما اطلاعات کافی کسب کند شما جایگاه خود را در سایت های اصلی پیدا می کنید و از sand box خارج می شوید.

کاهش دوره سند باکس با رعایت نکات ذیل

رابطه سند باکس و وب سایت ها

از مواردی هستند که می‌تواند به شما کمک کند تا در سند باکس بودن را کاهش دهید.

علل طولانی شدن sand box برای بعضی سایت ها چیست؟

ماندن در سند باکس

ولی چرا بعضی از سایت ها و یا صفحات بیشتر در سندباکس قرار می‌گیرند به نسبت سایر سایت ها

 • عمر کم دامنه
 • تمرکز روی کلمات کلیدی پررقابت در آغاز به فعالیت سایت
 • ایجاد بک ‌لینک‌های زیاد و غیرطبیعی در شروع به کار سایت

سوال اینجاست آیا راهی برای دور زدن سندباکس وجود دارد؟

روش های کاهشی

شما با استفاده از به کار بردن ترفندهای زیر ممکن است زمان بودن در سند باکس را کاهش دهید و یا گوگل دیگر شما را وارد سندباکس نکند.

 • خرید دامنه‌های قبلا ثبت شده و شروع به کار با این دامنه‌ها
 • تمرکز روی کلمات کلیدی کم اهمیت ‌تر و فعالیت آرام و رو به جلو در سئو
 • تغییر و بهینه کردن محتوای سایت ( تولید محتوا براساس اصول سئو )
 • عدم ایجاد بک ‌لینک‌های غیرطبیعی و زیاد
 • عدم توجه به سندباکس و فعالیت سالم و مستمر سئو
 • نام لینک صفحات را تغییر دهید( البته اگر ایندکس نشده باشد ، در غیر این صورت باید از ریدایرکت استفاده کنید) و کلمات کلیدی را داخل آن به کار ببرید.
 • از نقشه سایت برای راهنمایی گوگل استفاده کنید.
 • نقشه سایت و ربات گوگل را به وب مستر تولز معرفی کنید.

چگونه هرچه سریع تر از سندباکس گوگل خارج شویم؟

خارج شدن از sand box

متاسفانه باید به صراحت عرض کنیم که اگر فهمیده باشید سند باکس چیست این را نیز حتما فهمیده اید که اگر در سندباکس گوگل قرار بگیرید ، هر چه تلاش کنید و اقدام به ایجاد لینک بیلدینگ کنید باز هم نخواهید توانست رتبه خوبی در گوگل به دست بیاورید و یا از لیست sand box خارج شوید.

ولی با رعایت نکات گفته شده در بالا می توانید این مدت را کاهش دهید.

سند باکس به چه کاری می آید؟

تاثیرات سند باکس

قبل از سال 2004 هر موضوعی که در سایت گوگل جستجو می‌ کردید ، موتور های جستجو گر گوگل در ابتدا سایت‌های تبلیغاتی با موضوع ‌های اسپم شده نسبت به نوع جستجو شما نشان داده می‌شد و در صفحات دوم و سوم به بعد شما می‌توانستید موضوع مورد نظر خود را بیابید.

در اوایل سال ۲۰۰۴ رشد سندباکس برای این به وجود آمد که بتواند از پیشرفت سریع سایت های اسپم که در نتایج گوگل بوده اند و یا با استفاده از روش های دیگر سایت خود را در لینک های اول و یا صفحه های اول قرار داده بودند شناسایی شوند.

پس ایجاد شدن سندباکس یک نکته بسیار مثبت در گوگل است و اگر پس از چندین ماه ( کمتر از 8 ماه ) کارکرد نیز هنوز به نتیجه دلخواه خود در نتایج جستجو نرسیده‌اید ، نگران نباشید.

لازم به ذکر است با وجود تمامی این اقدامات گوگل ، همچنان سایت های تازه تاسیسی هستند که می توانند در نتایج گوگل در صفحات یا لینک های اول باشند که در ادامه به آن ها نیز می پردازیم.

بودن یا نبودن در sand box مساله این است :

کاهش دوره

از کجا بفهمیم در سند باکس هستیم؟

برای آنکه تشخیص دهیم جایگاه نامناسب ما در کلمات کلیدی بدلیل سندباکس بوده است یا جریمه های گوگل ، باید بفهمیم که آیا در همه عبارات جایگاه مناسبی نداریم یا تنها در برخی کلمات خاص.

قبل از هرچیز با استفاده از عملگر :site آدرس دامنه مورد نظر را در گوگل جستجو کنید.

اگر هیچ نتیجه ای یافت نشد یعنی بطور کلی گوگل سایت شما را ایندکس نکرده است و شانسی برای جذب بازدیدکننده نخواهید داشت ، اما اگر گوگل صفحات زیادی از سایت شما را ایندکس کرده و در عبارات مورد نظر خود جایگاه خوبی ندارید احتمالا در سندباکس قرار گرفته اید.

چطور بفهمیم که از سند باکس خارج شده ایم ؟

با توجه به این که پیشرفت سایت و بازدید کنندگان سایت در اوایل دوره سندباکس کم هستند با پیشرفت زیاد بازدید کنندگان سایت به صورت ناگهانی مثلاً در یک روز به دو برابر می توانید امیدوار باشید که از سند باکس خارج شده اید.

نکته مهم که نباید فراموش کرد :

اگر به طور ناگهانی دچار افت در تعداد بازدیدکنندگان خود شده اید و فکر می کنید که دوباره در سندباکس قرار گرفته اید ، باید مجددا عرض کنیم که قرار گرفتن در sand box تنها و تنها یک بار اتفاق می‌افتد و اگر این اتفاق برای شما افتاده است مطمئن باشید که توسط الگوریتم های دیگر گوگل جریمه شده اید.

ماه عسل و یا همان سند باکس معکوس

ماه عسل گوگل چیست؟

بسیاری از کاربران هستند که وقتی سایت جدید خود را تاسیس می کنند به جای این که در سندباکس قرار بگیرند به یکباره در نتایج اول و در صدر نتایج جستجوی گوگل قرار می گیرند ولی پس از مدتی افت می‌کنند و به جای صفحات دیگر می روند این تنها به این دلیل است که گوگل برای آن ها از الگوریتم ماه عسل استفاده کرده و آن ها پس از افت به معنای واقعی جایگاه واقعی خود را پیدا کردند.

پس این روش دقیقا روش مقابل sand box گوگل است که اتفاق می افتد برای سایت های تازه تاسیس.

تفاوت سند باکس و ماه عسل گوگل

تفاوت مهم سندباکس با ماه عسل این است که در ماه عسل صفحات می توانند برای بار دوم و یا حتی بیشتر برای چند مدت در این الگوریتم جایی پیدا کند ، ولی الگوریتم سندباکس فقط یکبار اتفاق می‌افتد.

ماه عسل می تواند در هر دوره زمانی رخ دهد یعنی مختص به راه‌اندازی سایت نیست ولی سند باکس فقط در ابتدای راه اندازی وب سایت اتفاق می‌افتد.

ولی شباهت سند باکس و ماه عسل این است که :

هر دوی این روش ها نظارتی بوده و هدف اصلی آن ها تعیین جایگاه واقعی شما در نتایج گوگل می باشد.

و اما نتیجه ایی که می توان از این مقاله کسب کرد :

نتیجه گیری

با خواندن این مقاله قطعا فهمیده اید که سند باکس چیست.

همانظور که می دانید راه اندازی یک وب سایت جدید آسان است اما نگهداری و کسب رتبه مناسب در گوگل سخت است و نیازمند تلاش و صبر بالایی دارد.

پیشنهاد ما این است که فقط محتوای با کیفیت و خوب بسازید و براساس اصول سئو کلاه سفید حرکت کنید و از روش های سئو کلاه سیاه پرهیز کنید تا در پایان یک دوره ۱ تا ۸ ماهه جایگاه مناسبی در گوگل کسب کنید.

امیدوارم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید.

برای درخشیدن شما ، ما در کنار شما می مانیم

با ما در عمل دیده شوید

تیم طراحی وب و سئو وب داران همیشه همراه شماست.

شما می توانید به کمک کارشناسان سئو ما در صدر نتایج گوگل قرار بگیرید و کسب و کار خود را متحول کنید.

کارشناسان ما با توجه به تسلط خود در زمینه افزایش رنک سایت و طراحی وب سایت و همچنین تسلط کامل روی تکنیک های سئو محلی و همچنین با به کارگیری متدهای روز دنیا در زمینه بهینه سازی می توانند شما را در کلمات کلیدی مختلف در نتایج گوگل بالا بیاورند.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر راجع به هزینه سئو به صفحه ” هزینه سئو سایت ” وب سایت ما مراجعه کنید.

همچنین کارشناسان طراحی سایت ما می توانند شما را در زمینه طراحی وب سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی اختصاصی راهنمایی کنند و یا این سایت ها را به صورت اختصاصی برای شما طراحی کنند.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.