مزیت های سئو

4.8/5 - (5 امتیاز)

یکی از بهترین روش های بازاریابی موجود استفاده از سئو است. در این مقاله شرکت وب داران درباره مزیت های سئو برای شما بازگو می کند. سوالات زیر از مهمترین سوالاتی هستند که در چند سال اخیر بیشتر مشتریان و دوستان درباره سئو پرسیده اند.

مزایای سئو

ما همه آنها را جمع آوری کرده ایم و در این مقاله به تمامی آن ها پاسخ می دهیم.

پس تا انتها همراه وب داران باشید.

 1. آیا سئو آنقدر ها که می گویند مهم است؟
 2. سئو چه مزیت هایی دارد؟
 3. چطور باعث می شود کسب و کار شما فروش بیشتری پیدا کند؟
 4. چطور به برندینگ یا برند شدن شما و شرکتتان کمک می کند؟
 5. برای داشتن سئو موفق از کجا باید شروع کنیم؟
 6. عوامل موثر بر سئو سایت کدامند؟
 7. ابزار ها و منابع سئو چه هستند؟
 8. نتیچه گیری

آیا سئو واقعا مهم است؟

قبل از این مسئله باید به این نکته توجه کنیم که سئو دقیقا چه کاری برای ما انجام می دهد.

فرض کنید شما تولیدی لباس ورزشی دارید و هر روز تعداد 100 نفر در گوگل کلمه تولیدی لباس ورزشی را جستجو می کنند.

حال اگر شما یک سایت داشتید که در برای کلمه “تولیدی لباس ورزشی” بهینه سازی شده بود و در صفحه اول گوگل قرار داشت می توانست روزانه در معرض دید این 100 نفر قرار بگیرد.

پس SEO می تواند باعث شود شما بیشتر دیده شود.

اما سئو سایت چقدر زمان میبرد می توانید سوال را با کلیک بر روی این قسمت به طور کامل بخوانید.

سئو هم مانند دیگر روش های تبلیغ یکی از روش های مهم تبلیغات و بازاریابی آنلاین است.

ادامه مطلب مزیت های سئو …

هر روشی که کسب و کار باعث شود شما در دنیای مجازی و واقعی بیشتر دیده شود می تواند بسیار مهم و موثر باشد، که سئو هم یکی از همین روش هاست.

پس با این برداشت می توان نتیجه گیری کرد که سئو در حال حاضر می تواند بسیار مهم باشد.

سئو چه مزیت هایی دارد؟

سئو یک استراتژی بازاریابی دیجیتال است که با بهینه‌سازی وبسایت شما برای موتورهای جستجو، باعث می‌شود وبسایت شما در صفحات نتایج جستجو بهتر دیده شود و ترافیک، تبدیل و درآمد بالاتری داشته باشید.

سئو چندین مزیت برای کسب و کار شما دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • سئو تبلیغات ۲۴/۷ برای کسب و کار شما فراهم می‌کند. یکی از بزرگترین مزایای سئو این است که شما نیاز ندارید به طور فعال در دفتر یا محل کار خود باشید تا کسب و کار خود را در اینترنت تبلیغ کنید. شما می‌توانید به طور خودکار با تمرکز بر تکنیک‌های سئو، مشتریان، لید‌ها و فروش جدید برای وبسایت خود جذب کنید.
 • سئو باعث می‌شود شما مشتریان بیشتری از طریق جستجوهای طبیعی به وبسایت خود جذب کنید. این یعنی شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه برای تبلیغات، ترافیک رایگان و کیفی به وبسایت خود بیارید. سئو با افزایش رتبه سایت شما برای کلمات کلیدی مرتبط، باعث می‌شود که شما برای جستجوهای هدفمند دیده شوید و بازدیدکنندگان علاقه‌مند به مشتریان واقعی تبدیل شوند.
 • سئو تجربه کاربری وبسایت شما را بهبود می‌بخشد. یکی دیگر از مزایای سئو این است که با بهینه‌سازی محتوا و ساختار وبسایت شما، باعث می‌شود که وبسایت شما برای بازدیدکنندگان آسان‌تر و جذاب‌تر باشد. سئو با افزایش سرعت بارگذاری صفحات، کاهش نرخ جهش، افزایش مدت زمان باقی‌ماندن و افزایش تعامل کاربران، باعث می‌شود که بازدیدکنندگان رضایت بیشتری از وبسایت شما داشته باشند و به عنوان چشم‌انداز قابل اعتماد در صنعت خود شناخته شوید.
 • سئو به شما در رقابت با رقبای خود کمک می‌کند. یک مزیت دیگر سئو این است که به شما اجازه می‌دهد تا در صفحات نتایج جستجو، در بالاترین نقطه قرار بگیرید و در نظر مخاطبان خود به عنوان گزینه بهتر نسبت به رقبای خود جلوه کنید. سئو با افزایش قابل دسترس بودن و قابل حمل بودن وبسایت شما بر روی دستگاه‌های مختلف، به شما کمک می‌کند تا بازار هدف خود را گسترش دهید و از فرصت‌های جدید استفاده کنید.
 • سئو هزینه دریافت مشتری را کاهش می‌دهد. یک فایده دیگر سئو این است که با کاهش نیاز به تبلیغات پرداختی، هزینه دریافت مشتری را برای شما کمتر می‌کند. سئو با افزایش بازدید سایت و ترافیک طبیعی و کیفی به وبسایت شما، باعث می‌شود که شما نیاز کمتری به تبلیغات گوگل، فیس‌بوک، اینستاگرام و غیره داشته باشید. این کار به شما اجازه می‌دهد تا بودجه خود را برای سایر استراتژی‌های بازاریابی خود صرف کنید.
 • سئو نتایج قابل اندازه‌گیری و ارزیابی را فراهم می‌کند. یک مزیت دیگر سئو این است که شما می‌توانید نتایج و عملکرد سئو خود را به طور دقیق و مستمر اندازه‌گیری و ارزیابی کنید. با استفاده از ابزارهای آنالیز وب، شما می‌توانید متریک‌های مختلفی را مانند ترافیک، رتبه، نرخ تبدیل، بازگشت سرمایه‌گذاری و غیره را بررسی کنید و بفهمید که سئو چقدر به رشد کسب و کار شما کمک کرده است.
 • سئو به شما کمک می‌کند تا محتوای خود را براساس نیاز و علاقه بازدیدکنندگان بهینه‌سازی کنید. یک فایده دیگر سئو این است که شما را قادر می‌سازد تا محتوای خود را براساس جستجوهای بازدیدکنندگان تغییر دهید و آن‌ها را بهتر بفهمید. سئو با تحلیل کلمات کلیدی، نوع جستجو، منظور جستجو، محل جغرافیایی و غیره، به شما نشان می‌دهد که چه چیزی بازدیدکنندگان شما را جذب می‌کند و چطور محتوای خود را برای پاسخ به نیاز و علاقه آن‌ها بهینه‌سازی کنید.
مزیت های سئوتوضیحات
افزایش اعتبار و شناخته شدن برندسئو باعث می شود که سایت شما در نتایج جستجوی گوگل بهتر رتبه بگیرد و مردم بیشتر با برند شما آشنا شوند
افزایش ترافیک و بازدیدکنندگان سایتسئو باعث می شود که سایت شما برای کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما بهینه شود و مخاطبان هدف را به سایت جذب کند
افزایش تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریانسئو باعث می شود که سایت شما محتوای با کیفیت و مفید برای بازدیدکنندگان ارائه دهد و آنها را به خرید محصول یا خدمات شما ترغیب کند
کاهش هزینه های تبلیغاتی و بازاریابیسئو یک روش بازاریابی غیرمستقیم است که نسبت به تبلیغات پرداختی هزینه کمتری دارد و نتایج بلندمدت تری ایجاد می کند
ایجاد ارتباط بلندمدت با مشتریانسئو باعث می شود که سایت شما به روز و مورد اعتماد باشد و بازخوردهای مثبت از مشتریان دریافت کند. این باعث می شود که مشتریان به شما وفادار شوند و خرید تکراری داشته باشند
سازگاری با رقبا و جلوگیری از عقب ماندنسئو باعث می شود که سایت شما با استانداردهای جستجوگر‌ها و نیازهای کاربران همخوانی داشته باشد و در برابر رقبای خود قابل رقابت باشد
بهبود تجربه کاربری و رضایت مشتریانسئو باعث می شود که سایت شما سرعت بالا، طراحی مناسب، ناوبری آسان، امنیت بالا و پاسخگویی خوب داشته باشد. این عوامل تجربه کاربری را بهبود بخشیده و رضایت مشتریان را افزایش می دهند

و مزیت هایی که همگی به بیشتر دیده شدن شما در اینترنت کمک می کنند.

ادامه مطلب مزیت های سئو …

سئو چطور به فروش بیشتر محصولات شما کمک می کند؟

سئو باعث می‌شود که وبسایت شما برای جستجوهای مربوط به محصول شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو بهتر دیده شود و بازدیدکنندگانی که به محصول شما علاقه‌مند هستند را جذب کند.

مزیت های سئو سایت

سئو همچنین با بهینه‌سازی وبسایت شما برای رضایت بازدیدکنندگان، باعث می‌شود که آن‌ها بیشتر به وبسایت شما علاقه‌مند شوند و احتمال خرید آن‌ها افزایش یابد. سئو با استفاده از تکنیک‌هایی مانند نظرات مشتریان، توضیحات محصول و غیره، می‌تواند به شما کمک کند تا وبسایت خود را برای بازدیدکنندگان ساده‌تر و جالب‌تر کنید.

سئو نه تنها به شما در جذب مشتریان جدید کمک می‌کند، بلکه به شما در حفظ و افزایش وفاداری مشتریان فعلی خود نیز کمک می‌کند. سئو با افزایش اعتبار و اعتماد شما در صنعت خود، باعث می‌شود که مشتریان شما شما را به عنوان گزینه اول خود در نظر بگیرند و همچنین شما را به دوستان و آشنایان خود توصیه کنند.

ادامه مطلب مزیت ها و مزایای سئو

سئو و برندینگ

سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو یک استراتژی بازاریابی دیجیتال است که با بهینه‌سازی وبسایت شما برای جستجوهای مرتبط با کسب و کار شما، باعث می‌شود که وبسایت شما در صفحات نتایج جستجو بهتر دیده شود و ترافیک، تبدیل و درآمد بالاتری داشته باشید. سئو همچنین می‌تواند به افزایش شناخت برند شما کمک کند. برندینگ یک فرایند بازاریابی است که در آن یک شرکت یک هویت منحصر به فرد و ممتاز برای خود ایجاد می‌کند که برای مخاطبان و مشتریان قابل حفظ است.

هر آنچه که باید درباره مزیت های سئو بدانید

سئو باعث می‌شود که وبسایت شما برای جستجوهای هدفمند دیده شود. یک راه ساده برای افزایش شناخت برند، این است که وبسایت شما در صفحات نخست نتایج جستجو قرار بگیرد. این باعث می‌شود که بازدیدکنندگان آشنا با نام و لوگو و پیام برند شما آشنا شوند و آن را به عنوان گزینه مناسب در نظر بگیرند.

ادامه مطلب مزیت های سئو …

برای داشتن سئو موفق از کجا باید شروع کرد؟

مزایای سئو سایت کدامند

 • انتخاب یک نام و دامنه مناسب برای وبسایت خود.
 • نام و دامنه وبسایت شما بخش مهمی از هویت و برند شما است و باید قابل حفظ و معنادار باشد.
 • نام تجاری خود را بدون خط تیره یا کاراکتر خاص به عنوان نام وبسایت خود انتخاب کنید.
 • همچنین تلاش کنید که یک دامنه .com یا ccTLD (دامنه سطح بالای کد کشور) مناسب بازار هدف خود داشته باشید.
  تهیه یک طرح کسب و کار برای سئو خود.
 • قبل از شروع به اجرای سئو، باید یک طرح کسب و کار را برای آن تدارک دیده باشید.
 • در این طرح، باید هدف، رقبا، بازار هدف، استراتژی، بودجه، منابع و نحوه اندازه‌گیری عملکرد سئو خود را تعیین کنید.
 • طرح کسب و کار به شما در رسیدن به اهداف خود کمک می‌کند و همچنین می‌تواند به شما در جذب سرمایه گذاران یا همکاران برای سئو خود کمک کند.
  نصب و راه‌اندازی یک پلتفرم مدیریت محتوا (CMS) مناسب برای وبسایت خود.
 • CMS یک نرم‌افزار است که به شما اجازه می‌دهد تا محتوای وبسایت خود را به راحتی اضافه، حذف، ویرایش یا بهینه‌سازی کنید. CMS های مختلف قابلیت‌های مختلفی را برای سئو فراهم می‌کنن.
 • تحقیق کلمات کلیدی و انتخاب کلمات مناسب برای هدف‌گروه خود
 • بهینه‌سازی فنی سایت و رفع مشکلات احتمالی
 • تولید محتوای با کیفیت و مفید برای کاربران
 • ایجاد لینک‌های خارجی و درونی برای افزایش اعتبار سایت
 • به‌روزرسانی مداوم سایت و پیگیری نتایج سئو

عوامل موثر بر سئو سایت کدامند؟

گوگل و موتورهای جستجوگر الگوریتم دقیقی برای رتبه بندی سایت ها ارائه نمی دهند. ولی اینطور نیست که هیچ کدام از عوامل موثر بر رتبه بندی سایت مشخص نباشد. این عوامل در صفحه و خارج از صفحه وجود دارد که در این مقاله 8 مورد از عوامل موثر در سئو سایت را بررسی خواهیم کرد که به شح زیر می باشد:

 1. امنیت وب سایت و دسترسی
 2. سرعت صفحه
 3. سازگاری با موبایل
 4. سن دامنه و اعتبار آن
 5. سئوی داخلی
 6. محتوای بهینه شده
 7. سئوی خارجی
 8. شبکه های اجتماعی

برای یادگیری سئو باید تمام این موارد را به طور کامل فراگرفته و آن ها را به کار ببرید.

1 – امنیت وب سایت و دسترسی

اینکه اولین عامل رتبه بندی در سئو سایت امنیت و دسترسی url باشد جای تعجب نیست زیرا این url است که ربات های گوگل برای خزیدن از آن استفاده می کنند. در واقع گوگل باید به یک url دسترسی داشته باشد تا بتواند صفحات گوگل را بررسی کند. در مورد URL های سازگار با سئو به طور مفصل در مقاله ای جداگانه برای شما گفته ایم.

حتما بخوانید » امنیت سایت چه تاثیری ذر سئو دارد

برای اینکه شما بتوانید به ربات های گوگل کمک کنید بهتر است از یک فایل robots.txt استفاده کنید تا به گوگل بگوید کجا می تواند اطلاعات سایت شما را جستجو کند. همچنین استفاده از یک نقشه سایت هم بسیار کمک کننده است و از کدگذاری های درست و خوب استفاده کنید تا بتوانید به ربات های گوگل در رتبه بندی سایت کمک کنید.

اگر هنوز امنیت SSL  را در وب سایت خود فعال نکرده اید دست به کار شوید که یک عامل مهم در رتبه بندی گوگل را از دست خواهید داد. HTTPS یک عامل رتبه بندی در گوگل محسوب می شود.

2 –  سرعت صفحه

سرعت صفحه یکی از عامل های رتبه بندی با سابقه ی بسیار زیاد است. در وقاع یک عامل پیشرو در رتبه که تجربه کاربر را از وب بهبود می بخشد و این چیزی است که گوگل همیشه دوست دارد. بهترین راه برای بررسی سرعت صفحه استفاده از کنسول جستجوی گوگل می باشد زیرا یک بررسی دقیق از سایت شما انجام می دهد.

ادامه مطلب مزیت های سئو …

3 – سازگار با موبایل

همانطور که شما هم می دانید افراد بسیار زیادی از موبایل استفاده می کنند پس بهتر است طراحی وب سایت شما تنها برای کامپیوتر و لپ تاپ نباشد و با موبایل و تبلت هم سازگار باشد. اگر کاربران شما نتوانند وب سایت شما را از طریق موبایل و دیگر دستگاه ها ببینند یکی از عوامل رتبه بندی موتورهای جستجو را از دست خواهید داد.

گوگل ابتدا نتایج خود را از سایت های بهینه شده برای موبایل می گیرد نه سایت هایی که برای رایانه طراحی شده اند، اگر سایت شما برای موبایل بهینه سازی نشده است هرکاری برای رتبه بندی در نتایج جستجو می کنید بیهوده می باشد.

مواردی که باید به آنها توجه کرد عبارتند از:

 • یک سایت واکنش گرا داشته باشید که به طور خودکار اندازه دستگاه را تغییر دهد.
 • برای خوانایی آسان در صفحه نمایش کوچک از فونت های بزرگ استفاده کنید.
 • منوهای قابل دسترسی را اضافه کنید تا به راحتی در سایت شما پیمایش شوند.

4 –  سن دامنه و اعتبار آن

شاید این نکته را نمی دانید که 60 درصد از سایت های که در نتایج برتر موتورهای جستجو هستند، سه سال یا بیشتر قدمت دارند. داده های یک مطالعه از مطالعه Ahrefs نشان داده است که تعداد کمی از سایت ها کمتر از یکسال، در نتایج برتر قرار می گیرند.

نام دامنه هم در رتبه بندی سایت بی اهمیت نمی باشدف پس استفاده از کلمه کلیدی هدف در URL  را فراموش نکنید.

تحقیقات Moz نشان می‌دهد که دامنه‌هایی که مرتبط، ارزشمند و باکیفیت به نظر می‌رسند می‌توانند به رتبه بندی در نتایج جستجو کمک کنند. با این حال، اگر قبلاً یک وب‌سایت ایجاد کرده‌اید، نیازی نیست که به دنبال دامنه‌ای با تطابق دقیق برای کسب‌وکار خود باشید. بهترین راه برای انتخاب دامنه شما این است که بر روی یک URL که نشان دهنده کسب و کار شما است تمرکز کنید و در عوض آن را بهینه کنید!

5 – سئوی داخلی

سئو داخلی به هر فعالیت و اقدامی که در داخل سایت انجام می شود و مربوط به کدنویسی داخلی است که به منظور افزایش رتبه سایت در گوگل انجام می شود، می گویند.

ادامه مطلب مزایای سئو …

تگ عنوان

برچسب یا عنوان در هر صفحه به موتورهای جستجو می گوید که صفحه شما چه چیزی است. عنوان باید بیش تر از 70 کاراکتر نباشد و کلمه کلیدی که محتوای شما بر آن متمرکز است در عنوان ذکر شود.

توضیحات متا

شرح متا در وب سایت شما کمی بیشتر در مورد صفحه به موتورهای جستجوگر می گوید. برای درک بهتر بازدید کنندگان این صفحه وجود دارد و باید شامل کلمات کلیدی شما باشد و جزئیات کافی برای خواننده در مورد محتوایی که در اختیارشان قرار می دهید باشد.

Sub-headings

زیر عنوان ها محتوای شما را آسان تر برای بازدیدکنندگان می کند همچنین به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا محتوای شما را بهتر درک کنند و در نتیجه بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر باشد. همچنین می توانید از برچسب های H1,H2  در زیر عنوان استفاده کنید.

لینک های داخلی

لینک های داخلی و یا لینک های دیگر به محتواهای دیگر در سایت شما می تواند به موتورهای جستجوگر کمک کند تا درباره سایت شما اطلاعات بیشتری کسب کند.

تگ تصاویر

اگر از عکس ها در محتوای خود استفاده می کند حتما نام تصویر را اضافه کنید این به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا تصاویر خود را بهتر نشان دهند، ممکن است زمانی که کاربران یک جستجوی تصویری برای یک کلمه کلیدی دارند تصاویر شما ظاهر شود.

6 – تولید محتوای بهینه شده

ما در مورد اهمیت محتوای بهینه شده بسیار بحث کرده ایم و دلیل ان هم این است که محتوای بهینه شده مهم ترین عامل در رتبه بندی موتورهای جستجوی گوگل می باشد.

حالا بیایید بررسی کنیم و ببینیم بهینه سازی محتوا برای سئو واقعاً به چه معناست.

همانطور که در راهنمای تحقیق کلمات کلیدی خود گفتیم ، الگوریتم جستجوی گوگل بر کلمات کلیدی متکی است. اینها کلمات و عباراتی هستند که جستجوگران هنگام جستجوی اطلاعات از آنها استفاده می کنند. آنها همچنین کلمات و عباراتی هستند که موضوعات سایت شما را توصیف می کنند. پس استفاده از کلمات کلیدی در محتوا بسیار مهم می باشد ولی استفاده بیش از حد مجاز باعث می شود گوگل شما را جریمه کند.

ادامه مطلب مزیت های سئو …

یکی از عواملی که باعث می شود گوگل امتیاز منفی بدهد محتوای تکراری است. برای سئو، محتوای تازه و اصلی همیشه بهترین عامل در رتبه بندی و سئو سایت می باشد. و اگر محتوای مشابهی دارید، با استفاده از URL های متعارف به Google بگویید کدام یک باید به عنوان معتبرترین رتبه بندی شود .

قبل از اینکه به برخی از عوامل موثر در بهینه سازی موتورهای جستجوگر در داخل و خارج از صفحه توجه کنید باید در مورد محتوا بحث کرد. محتوا هم در جذب موتورهای جستجو و هم کمک به ارتباط شما با بازدیدکنندگان سایتتان موثر است.

تولید محتوای با کیفیت  در سایت شما باعث می شود موتورهای جستجوگر رتبه صفحات سایت شما را در نتایج جستجو بالا ببرند. تولید محتوا هرچقدر جذاب تر و موثرتر باشد احتمال دارد بازدید کنندگان شما وقت کمتری را برای جستجو بگذارند و بیشتردرسایت شما باشند و حتی از سایت شما خریداری کنند. و برای بیشتر دیده شدن محتوای خود می توانید از تکنیک های بازاریابی محتوا استفاده کنید.

ادامه مطلب مزیت های سئو

7 – سئوی خارجی

علاوه بر عناصر جستجو در صفحه عناصری خارج از صفحه سئو وجود دارد که میتوانند به بهینه سازی سایت شما کمک کنند. هرچند شما کنترل مستقیم بر عوامل خارج از صفحه را ندارید راههایی وجود دارد که می توانید با کمک آنها از این عوامل برای سئو سایت خود کمک بگیرید.

عوامل خارج از صفحه SEO

اعتماد در حال تبدیل شدن به یک عامل مهم در رتبه بندی در گوگل است. گوگل دنبال سایت قانونی برای معرفی به بازدیدکنندگان است و یکی ازبهترین راههای اعتماد ایجاد بک لینک در سایتهایی است که دارای مجوز می باشند.

لینک ها یکی از راههای ساخت صفحه آفلاین SEO است. تمام تلاش خود را کنید تا با کسانی که محتوای با کیفیت تولید می کنند رابطه داشته باشید و از تبادل لینک استفاده کنید و یا لینک محتوای شما را در سایتشان قرار دهند.

شبکه های اجتماعی از مهمترین عوامل خارج از صفحه سئو استفاده از شبکه های اجتماعی و اشتراک محتوا است. هرچقدر محتوای با کیفیت بیشتری تولید کنید احتمال دارد که افراد بتوانند از طریق شبکه های اجتماعی محتوای شما را برای دیگران به اشتراک بگذارند.

عوامل موثر در سئو سایت

8 – شبکه های اجتماعی

وقتی مردم محتوای شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند، این نشانه دیگری از ارزشمند بودن آن است. مطالعه سئوی شناختی روی ۲۳ میلیون اشتراک، ارتباط قطعی بین اشتراک‌های اجتماعی و رتبه‌بندی موتورهای جستجو پیدا کرد.

گوگل اشتراک در شبکه های اجتماعی را به عنوان یک عامل رتبه بندی مستقیم اعلام نکرده است. لینک هایی که در توئیتر و فیس بوک کمی امتیاز بیشتری نسبت به لینک های سایر وب سایت ها دارند. با این حال نمی توان گفت که همه وب سایت ها که نتایج برتر دارند از اشتراک گذاری های زیادی در شبکه های اجتماعی استفاده کرده اند. ولی :

 • اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی بیشتر، ترافیک بیشتری را برای خود صفحه ایجاد می‌کند
 • اشتراک‌گذاری بیشتر باعث می‌شود محتوای شما برای ایجاد بک لینک بیشتر شود

به همین دلیل، به‌دست آوردن اشتراک‌های اجتماعی بیشتر به رتبه‌بندی موتور جستجوی شما کمک می‌کند ، حتی اگر غیرمستقیم باشد.

به پایان مقاله عوامل موثر در رتبه بندی گوگل رسیدیم ولی عوامل موثر در سئو سایت به این تعداد ختم نمی شود و هزاران فاکتور  برای رتبه بندی در موتورهای جستجو وجود دارد از جمله:

 • تعداد لینک های داخلی
 • تصاویر، فیلم ها و سایر عناصر چند رسانه ای
 • کیفیت پیوندهای داخلی
 • مآخذ و منابع
 • طراحی سایت کاربر پسند و قابل پیمایش
 • به روز رسانی سایت 
 • معماری سایت 
 • مکان سرور
 • استفاده از گوگل آنالیتیکس و کنسول جستجوی گوگل
 • نظرات کاربران/شهرت سایت
 • تعداد صفحات پیوند دهنده 
 • تعداد کلمات محتوای پیوند دهنده
 • کیفیت محتوای پیوند
 • و بسیاری از عوامل دیگر

اگر می خواهید در مورد موتورهای جستجوگر (seo) یاد بگیرید باید مطالعه کنید.
زیاد بخوانید.
هرروز باید یاد بگیرید زیرا
در دنیای موتورهای جستجوگر تنها چیزی که ثابت است تغییر.
موفقترین سئوکار و متخصصان سئو کسانی هستند که با آخرین پیشرفتها در ارتباط اند.
در خواندن نکات SEO در اینترنت باید به یاد داشته باشید که :
به همه ی مطالب اعتماد نکنید.
اغلب وبلاگ ها و سایت های seo قابل اعتماد هستند ولی باید به تاکتیک ها و استراتژی های خودتان توجه کنید همیشه یک راه حل مناسب در سئو سایت برای همه مناسب نیست.
یادتان نرود هر نام تجاری، کسب و کار و وبسایت منحصر به فرد است.

ادامه مطلب مزیت های سئو …

ابزارها و منابع سئو

ابزارها و منابع سئو

 

Google Analytics

یکی از ابزر های شناخته شده و پر کاربرد در زمینه سئو گوگل انالایتیکس است که برای تجزیه و تحلیل سایت به نحوی حرفه ای کاربرد دارد.این ابزار بخشی از پلتفرم گوگل است که به صورت رایگان برای هر کسی که حساب گوگل دارد در دسترس است.

گوگل وبمستر

اخبار سایت خود را مستقیما از گوگل در گوگل وبمستر دریافت کنید. Google به روز رسانی ها درباره خزنده ها، نمایه سازی و رتبه بندی سایت در گوگل وبمستر می باشد. نحوه استفاده از گوگل وبمستر
یادآوری های مفید در مورد موضوعاتی مانند هک کردن و پیروی از دستورالعمل های جدید گوگل و آخرین به روزرسانی ها در مورد ابزارهای جستجو گوگل در وب مستر می باشد.
شروع بهینه سازی موتورهای جستجوگر گوگل را در این مقاله یاد بگیرید.
گوگل وبمستر به شما می گوید:
مشخص شدن صفحات کپی محتوا و عنوان ها
مشاهده آمار سایت از نظر کلیک و دیده شدن در گوگل
موقعیت لینک از دیدگاه گوگل
مشاهده خطاهای خزش در صفحاتی که با مشکل روبرو است.

clearscope

یکی از سریعترین ابزارهای سئو در زمینه بهینه سازی محتوا برای کلمات کلیدی هدف که در بازار رشد بسیار خوبی داشته clearscope است.این ابزار بر اساس تعداد کلمات و سختی کلمات کلیدی  و کلمات کلیدی طولانی بالاترین شانس در رتبه بندی گوگل را مهیا می کند.

افزونه clearscope را می توانید به وردپرس خود اضافه کنید و محتوای خود را بهینه کنید.

خوبی این ابزار این است که همه افراد از مبتدی تا حرفه ای می توانند با آن کار کنند.

ادامه مطلب منفعت های سئو …

Webmasterworld

یکی از طولانی ترین و پرطرفدارترین انجمن ها در میان متخصصان و مدیران وب webmasterworld می باشد که آخرین اخبار مورد بررسی قرار می گیرد همچنین به سوالات مدیران در حل مشکلات و بهبود سئو پاسخ می دهد.

SEMrush

آنالیز سایت رقبا با سایت سمروش
semrush

از سازنده کلید واژه محبوب و ابزار تحقیق رقابتی می آید. هرروز از متخصصان و تیم semrush یک مقاله در مورد SEO، PPC و بازاریابی محتوا انتشار می یابد.
برخی از پست های محبوب از semrush
:HTTP vs. HTTPS امنیت چگونه بر SEO شما تاثیر می گذارد
چطور پیشرو شرکت های تجارت الکترونیک ترافیک وب سایت خود را مدیریت می کنند
چگونه ما در LA Times ویژه باشیم.

SEO Surfer

این ابزار بهینه سازی محتوا را با استفاده از هوش مصنوعی انجام می دهد.

این ابزار داده های جستجو را با هوش مصنوعی ترکیب کرده تا شما محتوایی با کیفیت تولید کنید.

جتما بخوانید » هوش مصنوعی چه تاثیری در سئو دارد

همچنین شامل استراتژی برای ایجاد خطوط کلی محتوا با هوش مصنوعی و انجام بررسی و آنالیز سایت از محتوای شما و بهینه سازی آن در حین نوشتن است.

Portent

Portent یک سازمان بازاریابی دیجیتال است که توسط یان لوری اداره می شود. در Portent، شما راهنمایی ها و برخی از موارد منحصر به فرد در مورد همه چیز SEO و بازاریابی دیجیتالی پیدا خواهید کرد.
هراس نداشته باشید: جایگزین های جستجو در Google Site
20 بیت از مارژان بازاریابی
راهنمای بازارکار

ادامه مطلب منفعت های سئو …

درباره موارد مشخص کننده قیمت سئو در این قسمت بخوانید.

Search engine watch

موتور جستجوی دیده بان در سال 1997 (که توسط دنی سولیوان نیز اجرا می شود)، طولانی ترین نشریه اختصاص یافته به صنعت جستجو است. اخیرا، (search engine watch)SEW روزانه حدود یک پست را منتشر می کند که عمدتا در موضوعات SEO، رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا است.
برخی از پست های محبوب از سازمان دیده بان موتور جستجو:
پنج راهنمایی سریع برای افزایش جستجوگرها در سال 2017
10 نکات SEO برای رفتن وب سایت خود در بالای جستجوی گوگل. بهینه سازی سایت
چک لیست از بازاریابی رسانه های اجتماعی کسب و کار شما در سال 2017

Seo theory

در اینجا، شما می توانید بسیاری از پست های بزرگ پیدا کنید که همه آنها به توضیح اینکه چگونه جستجوگرها و جستجو کار می کنند.
برخی از پست های محبوب از نظریه SEO:
مدیریت خزیدن پایه برای جستجوگرها
تکنیک های جستجوی پیشرفته برای 2017
7 روش انجام شده توسط SEO اشتباه است.

Moz

آنالیز سایت رقبا با سایت ماز
moz

توسط موسس نرم افزار محبوب SEO تهیه شده است، دارای راهنمایی و مشاوره در زمینه ی جستجوگرها، رسانه های اجتماعی و محتوا است. به طور معمول، می توانید انتظار داشته باشید که در هفته تا 6 پست را در آن مطالعه کنید.
برخی از پست های محبوب moz:
چگونه رتبه بندی در سال 2018: چک لیست جستجوگرها – تخته سفید روز جمعه
چیزهای جدید و طولانی تر گوگل برای جستجوگرها؟ – تخته سفید روز جمعه
راه اندازی یک وب سایت جدید: چک لیست جستجوگر شما – تخته سفید روز جمعه

Beanstalk وبلاگ بازاریابی اینترنتی

اگر زمان زیادی برای خواندن صدها پست در هر هفته در مورد جستجوگرها، PPC و رسانه های اجتماعی ندارید، Beanstalk به شما کمک می کند. مدیر عامل شرکت Beanstalk دیو دیویس، خلاصه ای از خبرهای هفتگی را در جستجو و جستجوگرها قرار می دهد که بزرگترین خبرها و نظرات مربوط به هفته را از انواع وب سایت ها بر می دارد.

و دیگر ابزارها و منابع سئو

Search News Central ، Blind Five Year Old ، SEO by the Sea ، BrightEdge ، Branded3 ، Backlinko

نتیجه گیری

نتیچه اینکه سئو یکی از بهترین روش های حال حاضر برای بازاریابی آنلاین است که به برندینگ و افزایش فروش کسب و کار شما کمک شایانی می کند.

پایان مطلب مزیت های سئو

پرسش و پاسخ های متداول

پایان مطلب مزایای سئو …

چرا سئو مهم است؟

جذب ترافیک بیشتر: با بهبود رتبه‌بندی وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو، ترافیک وب سایت شما افزایش می‌یابد و این باعث افزایش فرصت برای فروش، تبلیغات و یا کسب درآمد از وب سایت شما خواهد شد

مزیت های سئو کدامند؟

اعتبار و اعتماد بیشتر: وقتی که وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو بالاترین رتبه را دارد، محتوای شما به نظر خوانندگان بیشتر اعتبار دارد و این باعث افزایش اعتمادبه نفس مخاطبین شما درباره کسب و کار شما می‌شود.

سیاوش رستمی

سیاوش رستمی موسس، نویسنده و سئو کار وب داران می باشد. بیشتر از 10 سال در زمینه سئو و طراحی سایت مشغول به کار است. و عاشقانه حرفه اش را دوست دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *